Firma 'Green Pack' istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku,specjalizuje się w produkcji toreb papierowych,dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku.Opierając się na doświadczeniu rynkowym,firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75
 
Promed. Czas na wzrok 40+
 
Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Wydawnictwo Otwarte

Chrobot. Życie najzwyklejszych ludzi świata -Tomek Michniewicz

 

 

 

Siedem podróży w czasie. A ponieważ czas dany nam jest jako pamięć, będzie to siedem podróży przez siedem pamięci siedmiu zwykłych ludzi. Niby ten sam świat i te same czasy, ale widziane z różnych perspektyw – mieszkańca Ugandy, USA, Kolumbii, Indii, Finlandii, Zimbabwe i Japonii.


Siedem opowieści zwykłych ludzi o problemach, wyzwaniach, szansach i możliwościach. Ich zestawienie uświadamia, jak wiele zależy od tego, czy miało się szczęście urodzić się tu, a nie gdzieś indziej.
Siedem ludzkich historii i jedna próba odpowiedzi na pytanie, po co to wszystko.

Najnowsza książka nagradzanego reportażysty Tomasza Michniewicza to niezwykłe połączenie zapisu osobistych historii i wnikliwego spojrzenia na globalne problemy współczesnego świata. Autor w niezwykle plastyczny i wiarygodny sposób pokazuje świat takim, jak widzą go bohaterowie, zmuszając do refleksji nad kondycją człowieczeństwa.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Hashimoto. Jak w 90 dni pozbyć się objawów i odzyskać zdrowie - Izabella Wentz

 
 
 

Hashimoto to najpowszechniejsza przewlekła choroba autoimmunologiczna – zmaga się z nią co trzecia kobieta na świecie. Jest bezpośrednią przyczyną między innymi zapalenia tarczycy. I jak dotąd jest nieuleczalna.

Gdy w 2009 roku u farmaceutki Izabelli Wentz zdiagnozowano chorobę Hashimoto, kobieta postanowiła zmierzyć się z nią na własnych warunkach. Wykorzystując swoje doświadczenie i medyczną wiedzę mamy lekarki, opracowała kurację, dzięki której… może żyć normalnie! Teraz chce pomóc także innym.

Każdy rozdział tej książki to kolejny etap terapii. 

Autorka łączy w niej medycynę klasyczną z niekonwencjonalnymi sposobami leczenia. Podpowiada, jak współpracować z lekarzami, stomatologami i farmaceutami dla uzyskania najlepszych efektów. Daje wskazówki dotyczące zmiany nawyków żywieniowych i trybu życia, by choroba nie miała szans.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zła Julia - Leisa Rayven

 

„- Ta książka zachwyciła mnie od samego początku, a gdy skończyłam ją czytać, zachwyt trwał dalej. Zakochałam się w Leisie Rayven i reszta świata też powinna!
Colleen Hoover

„- Od tej historii zakręci wam się w głowie”.
Katy Evans

 
 
Cassie przekonała się, że czasem miłość nie wystarczy. Minęło kilka lat, a ona nadal nie wie, dlaczego Ethan odszedł, nie oglądając się za siebie. Kiedy ponownie zjawia się w jej życiu, Cassie musi odegrać najtrudniejszą rolę – przybrać maskę obojętności, podczas gdy jej serce wyrywa się do ukochanego.
Gdy Ethan i Cassie otrzymują angaż w tej samej sztuce, ponownie zbliżają się do siebie.
On w głębi duszy wierzy, że dostanie jeszcze jedną szansę, i przyrzeka, że naprawdę się zmienił.
Ona wraca myślami do minionego czasu i próbuje zrozumieć to, co się wydarzyło. Przekonuje się jednocześnie, że nadal nie zna całej prawdy o swoim ukochanym. 
Czy nieufność rozdzieli ich na zawsze?
 A może miłość pozwoli im rozpocząć zupełnie nowy akt...?
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Harry Potter do kolorowania

 
 
 
Tegoroczna jesień upływa pod znakiem Harry’ego Pottera.  
 
Wydawnicto Otwarte przygotowało coś specjalnego!
Kolekcja kolorowanek z serii o młodym czarodzieju: książki do kolorowania, pocztówki, plakaty oraz wyjątkowe i eleganckie dzienniki, do codziennego użytku dla nieco mniejszych fanów kolorowanek.
 

 
 
 

 

Linia serc - Rainbow Rowell 

 
 
 

W zimowej scenerii dwoje kochających się ludzi, próbuje odnaleźć z powrotem drogę do swoich serc. A prowadzi ich do siebie poplątana linia telefoniczna.
Najlepsza historia miłosna od czasu wynalezienia telefonu!

Georgie McCool, scenarzystce komedii z Los Angeles, pozornie udało się połączyć pracę z życiem rodzinnym. Ma cudowne córeczki Alice i Noomi, opiekuńczego męża Neala i piękny dom na przedmieściach. Jednak w jej małżeństwie od dawna coś nie gra, a Georgie nie ma odwagi ani czasu, by zmierzyć się z problemami.

Gdy zamiast świętować z rodziną Boże Narodzenie w mroźnej Nebrasce, wybiera pracę, jej małżeństwo jest o włos od rozpadu. Neal nie odpowiada na telefony, obecność czarującego Setha komplikuje sprawy jeszcze bardziej, a zamęt w sercu nie pozwala Georgie skoncentrować się na pisaniu śmiesznych dialogów.
Gdy sytuacja wydaje się beznadziejna, z pomocą przychodzi jej tajemniczy żółty telefon...

 

 

 

 

 


#CZYTAMYRAZEM 

Zacznijmy od kilku faktów:

1. Wśród ogółu czytelników przeważają kobiety.
2. Książka często odgrywa rolę „prezentu dydaktycznego” – wręczona nastolatkowi ma zachęcić do czytania.
3. Najczęstszym wskazywanym źródłem czytelniczych rekomendacji jest najbliższa rodzina

* Dane pochodzą z raportu Biblioteki Narodowej „Stan czytelnictwa w Polsce w 2014 roku”

Czy między matkami i córkami może powstać prosta nić porozumienia oparta na wspólnych doświadczeniach czytelniczych?

Wierzymy, że tak!

Dlatego też przy okazji premiery książki „Linia serc” Rainbow Rowell, autorki piszącej zarówno dla nastolatek, jak i dorosłych czytelniczek, wspólnie z Wydawnictwem Otwartym postanowiliśmy wziąć udział w akcji #CZYTAMYRAZEM.

#CZYTAMYRAZEM to akcja społeczna, której głównym zadaniem jest promocja wspólnego czytania książek przez mamy i córki. Wierzymy, że w ten sposób pokażemy, że literatura łączy pokolenia, i że czytanie tych samych książek może pomóc w budowaniu lepszych relacji między rodzicami a dziećmi .

 


Korzyści z #czytaniarazem

Relacje pomiędzy mamą i córką nie należą do najłatwiejszych. Już od urodzenia dziecka dbamy o dobrą komunikację i uczymy się szacunku wobec siebie. O ile porozumiewanie się z małą dziewczynką najczęściej bardzo cieszy i sprawia, że czujemy się wspaniale jako matki, to relacje z nastolatką stają się niekiedy trudne i wyczerpują nas emocjonalnie.

Okres nastoletni charakteryzuje się budowaniem u dziewczyny tożsamości jako kogoś nowego – dorastającej kobiety, która chce być samodzielna, decydować o sobie, a nawet budować związek. Przy burzy hormonów i tworzeniu się nowej filozofii życiowej córki (niekoniecznie zgodnej z filozofią matki) często dochodzi do nieporozumień, kłótni, obrażania się na siebie. Kobiecie trudno jest osiągnąć kompromis z inną kobietą, ale ćwiczenie czyni mistrza!

Każda z nas zastanawia się, w jaki sposób mogłaby dbać o relacje z własną pociechą. Niekiedy próbujemy coś zaproponować, ale dzieci odrzucają nasze pomysły. Trudno jest znaleźć wspólne zainteresowania i sposoby spędzania wolnego czasu. Córka chce mieć w mamie oparcie, ale też zależy jej, by miała dużo swobody. Okazuje się, że uprawianie sportu, kino czy te same czytane książki mogą być źródłem budowania porozumienia. Jeśli mama robi coś z pasją, np. czyta powieści, to nauczy córkę, że warto mieć coś tylko dla siebie, co nas odstresuje i rozwinie.
Badania naukowe pokazują, że matki i córki są do siebie podobne w różnych wymiarach – nie tylko genetycznie, ale również pod względem zainteresowań czy zachowania się. Okazuje się, że czytanie jako pasja może być sposobem na polepszenie relacji: możemy sobie książki polecać, obdarowywać się nimi, wspólnie o nich rozmawiać, chodzić do kina na ich ekranizację. Mama i córka będą miały wówczas okazję, by wymienić się poglądami, omówić ulubione fragmenty, podyskutować o tym, czego nauczyły się z książki, co ich zafascynowało.

Wydarzeniem, które może połączyć pokolenia, jest polska premiera świetnej książki Linia serc, która w 2014 roku otrzymała tytuł Powieść Obyczajowa Roku przyznawany przez czytelników skupionych wokół GOODREADS, największego globalnego serwisu czytelniczego.

Książkę napisała Rainbow Rowell, bestsellerowa amerykańska autorka pisząca i dla dorosłych, i dla młodzieży. Stąd pomysł, by to jej Linia serc stała się międzypokoleniową lekturą dla mam i córek, która zainspiruje do rozmów, będzie pretekstem do wspólnego spędzenia czasu, a w rezultacie przyczyni się do polepszenia relacji między rodzicem a dzieckiem.

Linia serc to ciepła opowieść o relacjach międzyludzkich, która skłania do refleksji nad swoim życiem, a jej bohaterowie są tak bliscy i prawdziwi, że trudno im nie kibicować. Jest znakomitą lekturą zarówno dla matki, jak i córki.

 

Monika Perkowska

 

 


Podaruj mi miłość

 

12 świątecznych opowiadań zebranych przez Stephanie Perkins 

Przecież wszyscy pragniemy tego samego: by ktoś podarował nam miłość.

W te święta 12 autorów powieści dla młodzieży, m.in. Rainbow Rowell, Gayle Forman i David Levithan, przyniesie Ci najpiękniejszy prezent.

 Znana piosenkarka udaje kogoś innego, by uciec przed sławą.
 Skazany na prace społeczne młodociany przestępca musi wziąć udział w przygotowaniach do jasełek i zakochuje się w najbardziej nieodpowiedniej dla niego osobie.
 Dziewczyna adoptowana przez Świętego Mikołaja zastanawia się, czy dla miłości jest gotowa opuścić krainę elfów…

 Nieważne, skąd pochodzisz, czy jesteś elfem czy zagubionym w świecie dorosłych nastolatkiem – uwierz w magię świąt!

 A jeśli nie uwierzysz – czy to oznacza, że ona nie istnieje?

 Przecież wszyscy pragniemy tego samego: by ktoś podarował nam miłość.
 

 
 

Fangirl - Rainbow Rowell 

 
 

Fangirl” to opowieść o przyjaźni wbrew różnicom i o trudnej sztuce dojrzewania. To historia o ludziach, którzy kochają książki tak bardzo, że stają się one ich całym światem.

Kim jest fangirl?
Jeśli jesteś fangirl, to wiesz. Jeśli nią nie jesteś, to nie zrozumiesz.

Wren i Cath to siostry bliźniaczki „podobne” do siebie jak ogień i woda. Wren chce w życiu spróbować wszystkiego. Lubi imprezować, randkować i poznawać nowych ludzi. Cath woli siedzieć w ich wspólnym pokoju i pisać fanfiction do książki, która zawładnęła całym jej światem. Jest fanką nastoletniego czarodzieja Simona Snowa. Wróć! Jest Prawdziwą Fanką, która… ma swoich własnych fanów, bo pisze fanfiki o Simonie.
Mimo że tak różne, dziewczyny są nierozłączne.

Gdy bliźniaczki rozpoczynają naukę w college’u, ich drogi się rozchodzą – Wren nie chce już mieszkać z siostrą. Cath musi opuścić swój bezpieczny świat i stawić czoła rzeczywistości. Na swojej drodze spotyka Reagan (Cath prędzej dogadałaby się z Marsjaninem niż z nią) i wiecznie uśmiechniętego Leviego (czy on kiedyś zrozumie, co to jest przestrzeń osobista?) oraz panią profesor od kreatywnego pisania (która wszelkie fanfiki uważa za plagiaty).

 

 

 


W krainie kolibrów -Sofia Caspari 

 

Tłumaczenie: Paulina Filippi-Lechowska 

Najbardziej namiętna powieść tego lata

Żywiołowo opowiedziana saga rozgrywająca się na tle zapierającej dech argentyńskiej panoramy.

Dwie kobiety
Argentyna pulsująca życiem
Wielkie nadzieje

 Latem 1863 roku Anna i Viktoria zaprzyjaźniają się na statku do Buenos Aires – ówczesnej ziemi obiecanej dla tysięcy Europejczyków. Młode kobiety dzieli prawie wszystko. Zakochana Viktoria płynie do swego męża Humberto, syna bogatego plantatora. Nie martwi się o swój los, rozkoszuje się luksusową podróżą, śmieje się głośno i odważnie patrzy życiu w oczy. Anna jest służącą – ma dołączyć do bliskich, którzy już od roku mieszkają w Argentynie. Jej serce wypełnia obawa przed nieznanym.

 W odległym kraju, z którym obie kobiety wiążą wielkie nadzieje, ich drogi z początku się rozchodzą. Przyszłość Viktorii będzie pełna zaskoczeń, Annę zaś czekają złe wieści…

 "W krainie kolibrów" to pierwszy tom żywiołowo opowiedzianej sagi rozgrywającej się na tle zapierającej dech argentyńskiej panoramy. Sofia Caspari zabierze Cię w podróż pełną dramatycznych zwrotów akcji, barwnych postaci i namiętnych historii miłosnych.

 

 


Królowie przeklęci. Tom 1 - Maurice Druon 

 

 

Tłumaczenie: Adriana Celińska 

 

W pierwszym tomie nowego – trzyczęściowego – wydania cyklu Królowie przeklęci znajdziesz powieści "Król z żelaza", "Zamordowana królowa" i "Trucizna królewska".
 

W Królach przeklętych jest wszystko. Królowie z żelaza, zamordowane królowe, bitwy i zdrady, kłamstwa i żądze, oszustwa, rywalizacja rodów, klątwa templariuszy, podmieniane niemowlęta, wilczyce, grzech i miecze, wielka dynastia skazana na upadek… A to wszystko (no, prawie wszystko) zaczerpnięte żywcem z kart historii. I wierzcie mi: rody Starków i Lannisterów nie mogą się nawet równać z Kapetyngami i Plantagenetami.
 Bez względu na to, czy jesteś historycznym geekiem czy miłośnikiem fantastyki, od książek Druona nie będziesz się mógł oderwać. To prawdziwa gra o tron. Jeśli lubisz Pieśń lodu i ognia, pokochasz Królów przeklętych” - George R.R. Martin

 

 


 

 

Maybe Someday - Colleen Hoover 

 

Tłumaczenie: Piotr Grzegorzewski

Nowa książka autorki powieści „Hopeless”.
Bestseller „New York Timesa”.
Drugie miejsce w plebiscycie Goodreads Choice Awards 2014 w kategorii Romans.

On, Ridge, gra na gitarze tak, że porusza każdego. Ale jego utworom brakuje jednego: tekstów. Gdy zauważa dziewczynę z sąsiedztwa śpiewającą do jego muzyki, postanawia ją bliżej poznać.
Ona, Sydney, ma poukładane życie: studiuje, pracuje, jest w stabilnym związku. Wszystko to rozpada się na kawałki w ciągu kilku godzin.
Wkrótce tych dwoje odkryje, że razem mogą stworzyć coś wyjątkowego. Dowiedzą się także, jak łatwo złamać czyjeś serce…

„Maybe Someday” to opowieść o ludziach rozdartych między „może kiedyś” a „właśnie teraz”, o emocjach ukrytych między słowami i o muzyce, którą czuje się całym ciałem.

 

 

 


 
[POLECAMY KSIĄŻKĘ]
 
 

I jak tu nie jeść! Beata Sadowska 

 

Beata Sadowska, znana dziennikarka i wielbicielka zdrowego stylu życia, namawia do jedzenia… smacznie i zdrowo. Zupy, kasze, pasty, koktajle i słodycze bez cukru to coś dla tych, którzy potrzebują energii, nie znoszą spędzania długich godzin w kuchni i zwykle nie liczą kalorii. Dla najmłodszych autorka proponuje przysmaki sprawdzone przez jej syna Tytusa, a z dietetycznego punktu widzenia porad udziela prof. Hanna ia w Warszawie.

Ta książka to jednocześnie poradnik, zbiór przepisów i apetycznych zdjęć, a także ogromna doza motywacji do zmiany kulinarnych przyzwyczajeń. Po lekturze każdy będzie mógł powtórzyć za Beatą: „kocham jeść!”.

 


 

  Po zmierzchu

 

Tłumaczenie: Magdalena Krzysik 

 

 

Ostatnia część bestsellerowej trylogii „Mroczne umysły”

Mam na imię Ruby. Nie mogę oglądać się za siebie.
 Wraz z tymi, którzy przetrwali, kieruję się na północ, aby uwolnić tysiące więzionych dzieci. Gdy jest się odpowiedzialnym za los całego pokolenia, nie ma miejsca na błędy. Jeden fałszywy ruch może wzniecić iskrę, która podpali świat.

 

 

 

 

 


 
 
 

 Eleanor & Park - Rainbow Rowell

 
 

 

„Eleanor & Park” to opowieść o niezwykłej miłości.
 Eleanor… Czerwone włosy, złe ubrania. Stojąca za nim dopóki on nie odwróci głowy. Leżąca za nim dopóki on się nie obudzi. Sprawiająca, że wszyscy inni wydają się bardziej ponurzy, płytcy i niewystarczająco dobrzy… Eleanor.
 Park… Wie, że ona pokocha piosenkę zanim on ją dla niej zagra. Śmieje się z jej żartów zanim ona nawet dojdzie do ich sedna. Jest miejsce w jego klatce piersiowej, tuż poniżej gardła, które sprawia, że chce dotrzymywać obietnic… Park.
 Trwa to tylko jeden rok szkolny, to historia dwóch urodzonych pod nieszczęśliwą gwiazdą szesnastolatków – wystarczająco mądrych, aby wiedzieć, że pierwsza miłość prawie nigdy nie trwa wiecznie, ale wystarczająco odważnych i zdesperowanych, aby spróbować.

 Książka zostanie przeniesiona na wielki ekran przez DreamWorks.

 

 

 


 
 

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta