Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

„Wolność nie jest nam dana raz na zawsze” - Stowarzyszenie Wspólnota Gaude Mater zaprasza na KONCERT 20.12.2024

Stowarzyszenie Wspólnota Gaude Mater ma zaszczyt zaprezentować wystawę zatytułowaną Rotmistrz Pilecki – Bohater Niezwyciężony, realizowaną w ramach zadania:
„Wolność nie jest nam dana raz na zawsze” współfinansowanego ze środków Ministra Obrony Narodowej.

Prace na prezentowanej wystawie pochodzą z Międzynarodowego Konkursu na Plakat pod nazwą: Rotmistrz Pilecki – Bohater Niezwyciężony Raport z Auschwitz – o nagrodę Ministra Obrony Narodowej i Fundacji PZU. 

 

W maju 2023 wystawa była prezentowana podczas uroczystości obchodów rocznicy zdobycia wzgórza Monte Cassino we Włoszech.
Wystawę prezentowaną w Poraju honorowym patronatem objęła wójt Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak
Partnerem projektu jest GOK im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju

**
Rotmistrz Witold Pilecki - bohater, człowiek bez skazy, jedna z najwybitniejszych postaci XX wieku.
Mimo świadomości konsekwencji, celowo doprowadza do sytuacji w której daje się aresztować, by zostać odtransportowanym do niemieckiego obozu w Oświęcimiu (Auschwitz), gdzie organizuje konspiracyjny ruch oporu Armii Krajowej. Po 947 dniach w obozowej niewoli i brawurowej ucieczce pisze raporty, w których podejmuje próbę informowania świata o Holokauście oraz o tym co dzieje się w obozach koncentracyjnych. Bierze udział w Powstaniu Warszawskim oraz walczy w II Korpusie
 Polskim gen. Władysława Andersa we Włoszech. Po powrocie do Polski zostaje aresztowany przez władze komunistyczne i pod pretekstem szpiegostwa skazany na śmierć. Wyrok na rotmistrzu Pileckim wykonano w 1948 roku, strzałem w tył głowy.

 

KONCERT „Wolność nie jest nam dana raz na zawsze” 
20.12.2024, godz. 17.00
Kino "Bajka" w Poraju
Wstęp wolny.

Wystąpią:

  • Ida Tamara Zagórska - sopran, Oliwia Rudek - sopran
  • akompaniament: Natalia i Denis Czekanowscy
  • młodzi wykonawcy z Poraja i Kamienicy Polskiej: Dziecięcy Zespół Wokalny " Nastolatki", chór ze Szkoły Podstawowej z Poraja
  • Bartosz Kucharczyk, Emilia Kaźmierczak, Natalia Gorgól, Wiola Mader, Zofia Górniak.

Ida Tamara Zagórska – sopran, lektor języka włoskiego, logopeda. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Legnicy, Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu – Wydział Wokalno-Aktorski, a także Instytutu Filologii Polskiej kierunek logopedia ogólna oraz Uniwersytetu Wrocławskiego – wydział Nauk Historycznych -Wiedza o sztuce. Brała udział w licznych kursach mistrzowskich w Polsce i za granicą. Debiutowała na deskach wrocławskiej opery w musicalu Krasnoludki. Ma również doświadczenie aktorskie – kreowała wiele ról w Teatrze Dramatycznym w Legnicy. Współpracowała z Polską Sceną Operowo-Koncertową w Łodzi. Prowadzi ożywioną działalność koncertową. Jest jurorką festiwali ogólnopolskich i międzynarodowych. Uczestniczyła i otrzymała nagrody na wielu konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Jest w gronie laureatów Międzynarodowego Konkursu im. Izabelli Juriewej w Tallinie, Estonia (2019). Ida Tamara Zagórska była przez wiele lat dyrektorem artystycznym Festiwalowych Warsztatów Wokalnych Szprotawskie Divertimenti. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów Śpiewu, Związku Artystów Scen Polskich.

**
Natalia Czekanowska – pianistka, akompaniatorka, nauczycielka. W latach 1995-1999 studiowała w Kirovohrad Musical College fortepian. 1999-2009 Absolwentka Akademii Muzycznej w Odesie. W latach 2009-2018 występowała z orkiestrą „Świętograj”. Pracowała jako koncertmistrz klasy wokalnej, skrzypiec, domrystów, cymbalistów. W latach 2009-2018 – wykładowca klasy fortepianu. Współpracowała z zespołami muzycznymi Awantura (2013-2018), Muzyczny Dżem (2014-2017). Od 2019 – Akompaniatorka Chóru Kameralnego „Canta Nobiscum” (Wrocław). Ma na swoim koncie konkursy i koncerty w Polsce, Włoszech, Francji, Słowacji, Sycylii i Austrii. Koncertowała w ramach cyklu Gramy na Ulicach, pn. „Wspomnień czar” (Szprotawa 2020), brała udział w cyklu koncertów na Festiwalu „Słowiańskie Barwy Miłości” im. L. Nowikowej (Legnica, Prochowice, Warmątowice Sienkiewiczowskie 2020) oraz w koncertach podczas Szprotawskich Divertimenti (2020-2023). 2022-2023 – wykładowca muzyki w Creo – Autorskiej Szkole Podstawowej we Wrocławiu.
Bierze udział w koncertach i festiwalach jako akompaniatorka i członek zespołu. W 2023 roku grała w cyklu „Koncerty Muzyki Wrocławskiej”, który odbył się w sali Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego. Nauczyciel klasy fortepianu w Szkole Muzycznej w Trzebnicy, akompaniator solistów wokalistów i instrumentalistów. Została oznaczona Odznaką Honorową Polskiego Związku Chórów i Orkiestr za zasługi w pracy społecznej Związku.

**

Oliwia Rudek – artystka pochodząca z województwa lubuskiego. W 2023 roku otrzymała tytuł magistra na kierunku instrumentalistyka w klasie fortepianu Jacka Kortusa w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Obecnie rozwija również swoje umiejętności w śpiewie klasycznym pod opieką Idy Tamary Zagórskiej. Do jej repertuaru należą głównie pieśni Mozarta, Moniuszki oraz Fryderyka Chopina. Bierze udział w wielu koncertach zarówno jako solistka, jak i akompaniator. W roku 2021 została wyróżniona na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Stanisława Jopka, a rok później zakwalifikowała się do konkursu II etapu Międzynarodowego Konkursu im. Moniki Swarowskiej -Walewskiej. W 2022 została również finalistką Międzynarodowego Konkursu im. Anny German.


**

Denis Czekanowski – fortepian. Koncertmistrz, aranżer, realizator dźwięku. improwizator, Karierę muzyczną rozpoczął w wieku 7 lat, jako uczeń szkoły muzycznej w klasie fortepianu. W wieku 10 lat miłość do sceny zaprowadziła go do kręgu Instrumentów Elektro - Muzycznych, gdzie grał na syntezatorze. W latach 1995-1999 studiował w Kirovohrad Musical College fortepian. W czasie studiów był pianistą, w Dixielandzie „Hot seven" i jazzowym zespole „The Night City Band". W latach 1999-2004 studiował na Kijowskim Narodowym Uniwersytecie Kultury i Sztuki na wydziale Estradowo-Jazzowym w klasie fortepianu. W czasie studiów był klawiszowcem w zespole „Zlagoda", a także brał udział w koncertach i nagraniach radiowych z KNUKil - Estradową Orkiestrą. Ponadto brał udział w kręceniu klipów, pracował jako realizator dżwięku w szkołach artystycznych i muzycznych. W latach 2004-2007 pracował w Państwowej Orkiestrze Estradowo Symfonicznej Ukrainy (fortepian), a w latach 2000 - 2019 intensywnie koncertował. Członek zespołu „Muzyczny dżem" (cajon, gitara basowa, fortepian), Członek orkiestry „Святограй" (gitara basowa, perkusja). Jako pianista bierze udział w wielu koncertach i festiwalach międzynarodowych. Gra na wielu instrumentach w tym perkusyjnych, dętych, etnicznych. Poza muzyką rozwija pasję jako nauczyciel TriYogi.