Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Najskuteczniejsze metody korygowania wad zgryzu

 
 

Któż z nas nie pragnie mieć zdrowego i pięknego uśmiechu? Proste i ładne zęby dodają nam pewności siebie, sprawiają, że czujemy się atrakcyjniejsi. Osoby, które nie mają perfekcyjnego zgryzu, bardzo często decydują się na leczenie niedoskonałości. Obecnie, najskuteczniejszą metodą naprawy uzębienia jest założenie aparatu ortodontycznego.

Aparaty ruchome – najczęstszy sposób leczenia wśród dzieci

W ortodoncji, wyróżnia się dwa rodzaje aparatów: ruchome i stałe. Pierwszy rodzaj – aparaty ruchome najczęściej zakłada się dzieciom. Tylko u osób, u których kości szczęki nie stały się zbyt twarde można wdrożyć ten sposób korygowania zgryzu. Aparat wyjmowany zakłada się na kilka godzin każdego dnia. Wiele osób, decyduje się również nosić go podczas snu, by przyspieszyć proces leczenia. Aparaty ruchome dają najlepsze rezultaty leczenia u dzieci. W przypadku osób starszych taki sposób niwelowania wad uzębienia nie przynosi oczekiwanych skutków.

Aparat stały

Osoby, dla których leczenie aparatem ruchomym nie jest rekomendowane, muszą poddać się leczeniu aparatem stałym. Najpopularniejszym typem aparatu stałego jest ten ze stalowymi zamkami. Jest to najczęściej zakładany rodzaj aparatu, przede wszystkim ze względu na cenę mechanizmu. Cena jednego łuku waha się w granicach 1500-2500 tys. zł. Pacjenci mają również do wyboru inne rodzaje zamków: porcelanowe, przezroczyste, które są znacznie mniej widoczne niż stalowe. Nie mniej jednak, bez względu na typ mechanizmu, każdy aparat stały jest tak samo skuteczny. Materiał, z którego są wykonane zamki, stanowią raczej element estetyczny. Pacjenci objęci leczeniem aparatem stałym muszą co miesiąc umówić się na wizytę z lekarzem prowadzącym. W trakcie spotkania specjalista kontroluje postępy niwelowania krzywizn zębowych i podkręca mechanizmy aparatu. W zależności od twardości kości szczęki i wielkości ubytków zgryzu, leczenie trwa od kilku do kilkunastu miesięcy. Decydując się na aparat stały warto skorzystać z pomocy zaufanego ortodonty jak np. ortolingwa2.pl. Specjalista z doświadczeniem i dobrą renomą wśród pacjentów, z pewnością przygotuje skuteczny plan leczenia zgryzu.

Aparat lingwalny – innowacyjna metoda leczenia uzębienia

Nie da się ukryć, ze zarówno aparat ruchomy, jak i stały są skutecznymi metodami leczenia krzywizn zgryzu. Nie mniej jednak jeden jak i drugi rodzaj mechanizmów jest niemal całkowicie widoczny, co dla niektórych pacjentów okazuje się niezwykle uciążliwe. Dla osób, którym zależy na ukryciu aparatu ortodontycznego, doskonałym rozwiązaniem jest aparat lingwalny czyli zakładany od wewnętrznej strony zębów. Jest on niewidoczny, a tak samo skuteczny jak wspomniane wcześniej konstrukcje. Trzeba jednak nadmienić, że cena za jeden łuk takiego aparatu jest kilkakrotnie wyższa niż tradycyjnego aparatu stałego. Całość leczenia może wynieść nawet 10-15 tys. zł.
Jak widać dostępnych jest kilka rodzajów aparatów prostujących krzywizny zgryzu. Obecnie, na aparat ortodontyczny decydują się osoby w różnym wieku, nikogo nie dziwią pacjenci 30-40 letni, którzy pragną poprawić swój uśmiech.