M1 zgarnij nową hybrydę lub tysiaka
 
Firma 'Green Pack' istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku,specjalizuje się w produkcji toreb papierowych,dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku.Opierając się na doświadczeniu rynkowym,firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75
 
Promed. Czas na wzrok 40+
 
Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

 

Maty antyzmęczeniowe: gdzie i którą z nich ułożyć?

Maty antyzmęczeniowe – najczęściej piankowe na nitrylowej podkładce – mają w założeniu odciążać stawy i kręgosłup osób pracujących przy danym stanowisku.

 

 

Można je stosować wewnątrz i na zewnątrz budynków, ale żeby naprawdę spełniły swoje zadanie, trzeba je odpowiednio dobrać. 

Maty antyzmęczeniowe: najważniejsza jest wielkość

Z punktu widzenia użytkowników kluczowym parametrem maty jest jej wielkość. Dostępnych jest oczywiście wiele wariantów, natomiast przy podejmowaniu decyzji o zakupie jednego z nich, należy uwzględnić zakres ruchów, jakie pracownik wykonuje przy danym stanowisku, ale również ilość dostępnej przestrzeni. Dobrą zasadą jest oczywiście zakup maty pokrywającej więcej niż wymagane minimum, ale należy zwrócić uwagę, aby ułożone maty antyzmęczeniowe nie stanowiły ograniczenia dla innych pracowników lub ruchu kołowego. 


Ważne kryteria techniczne wyboru maty antyzmęczeniowej
  • Tam, gdzie konieczna jest ochrona przed elektrycznością statyczną, należy ułożyć maty antyzmęczeniowe typu ESD – odprowadzają one elektryczność nie tylko z powierzchni, ale też z ciała pracownika.
  • W warunkach mokrych należy stosować maty gwarantujące odpływ cieczy. Będzie to realizowane przez otwory drenażowe albo korytka. Należy też zwrócić uwagę na to, aby mata miała odpowiednią strukturę powierzchni zwiększającą przyczepność.

Maty antyzmęczeniowe, które mogą mieć kontakt z gorącym pyłem, iskrami lub innymi czynnikami stwarzającymi ryzyko pożaru, powinny być wykonane z ognioodpornych materiałów.

Poza tym należy wybrać matę z takiego tworzywa, które będzie po pierwsze spełniało wymagania techniczne, czyli będzie odporne na kontakt z olejami lub dopuszczone do stosowania w przemyśle spożywczym, itp., a po drugie – taką, która mechanicznie dobrze zniesie obciążenia. Maty są zwykle dostosowane do najazdu widlakiem czy paleciakiem, ale to nie znaczy jeszcze, że będę w stanie długo znosić tego typu obciążenia. 


Dodatkowe czynniki, które mogą wpłynąć na wybór maty antyzmęczeniowej

  • Odporność na niskie i wysokie temperatury. Większość mat antyzmęczeniowych wytrzymuje bez utraty właściwości temperatury w zakresie 0-60°C, natomiast jeśli temperatura na stanowisku roboczym będzie często wykraczała poza ten zakres, nie tylko nie spełnią one swojej funkcji, ale też ulegną szybkiemu zniszczeniu

  • Zwiększone ryzyko poślizgu. Na podłożu stwarzającym szczególne ryzyko przesunięcia się maty, należy zastosować produkt wykończony po spodniej stronie w taki sposób, aby to ryzyko minimalizować. Zwykły nitrylowy spód może nie wystarczyć.
 

Nie tak proste, a konieczne

Maty antyzmęczeniowe są w wielu przypadkach jedynie opcjonalnym wyposażeniem stanowiska. Warto jednak poświęcić ich doborowi więcej czasu, żeby – chcąc zapewnić pracownikowi komfort i bezpieczeństwo – nie popełnić błędu. Przede wszystkim warto zaufać matom antyzmęczeniowym, które już cieszą się dobrą opinią. 

 
 

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta