Osiedle Neonowe zlokalizowane jest w obrębie Starego Miasta, przy ulicy Katedralnej, w sercu Częstochowy, które aktualnie jest w fazie rewitalizacji. Na naszych oczach przekształca się w niezwykle atrakcyjną część miasta, nabierając świeżości, energii oraz ducha nowoczesności. Osiedle Neonowe swoją nietuzinkową architekturą wpisuje się w ten trend i daje przykład, jak można nadać nowe oblicze Staremu Miastu.
 
Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

4. Letni Jurajski Festiwal Muzyczny

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Letniego Jurajskiego Festiwalu Muzycznego organizowanego przez Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie we współpracy z Filharmonią Częstochowską.

 
 
 

Wydarzenie odbywa się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi, a każdy z koncertów jest objęty Honorowym Patronatem włodarza Gminy i Miasta, w którym się obywa. Dyrektorem Festiwalu jest Małgorzata Majer-Sętowska, a dyrektorem artystycznym Adam Klocek.

 

LETNI JURAJSKI FESTIWAL MUZYCZNY 2024

 

 Już czwarty raz spotkamy się na wakacyjnym szlaku łącząc różnorodne w charakterze propozycje muzyczne w wykonaniu filharmonijnych zespołów z wrażeniami turystyczno–krajoznawczymi Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Głównym organizatorem wakacyjnego cyklu koncertów jest Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, współorganizatorem Filharmonia Częstochowska, dyrektorką Festiwalu Małgorzata Majer-Sętowska, dyrektorem artystycznym Adam Klocek. Honorowy patronat nad Festiwalem sprawuje Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa. Poszczególne koncerty swoimi patronatami objęli także włodarze miejsc, na terenie których odbywają się koncerty. W sumie wydarzeń festiwalowych jest siedem, a koncertowym dniem niedziela.

 

 Szanowni Państwo,

Letni Jurajski Festiwal Muzyczny na stałe wpisał się w kulturalny kalendarz Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Spontaniczna inicjatywa powstała z tęsknoty za koncertowaniem i kontaktem z publicznością po długim z nią rozstaniu, latem 2021 odbyły się pierwsze, niezwykle gorąco przyjęte koncerty na jurajskim szlaku.

W roku 2024, już po raz trzeci wspólnie, Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, Instytucja Samorządu Województwa Śląskiego wraz z Filharmonią Częstochowską im. Bronisława Hubermana (instytucją współfinansowaną przez Miasto Częstochowa i Województwo Śląskie) odpowiadają na potrzeby mieszkańców północnego subregionu naszego województwa, organizując niezwykłe koncerty w ciekawych miejscach naszego malowniczego regionu.

Jura z ruinami „orlich gniazd”, pełnych historii, legend i tajemnic, jest bardzo atrakcyjnym miejscem w Polsce na spędzenie wolnego czasu, również ze względu na walory przyrodnicze.

Mamy nadzieję, że w tym roku także trafimy w Państwa gust muzyczny i umilimy Wam czas, kiedy będziecie Państwo odpoczywać, między zwiedzaniem malowniczych miejsc Jury.       
 

Małgorzata Majer-Sętowska, Dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie

 

Program festiwalu:

 

 

  • 30.06.2024, godz. 17.00 - Kościół Ewangelicko-Augsburski w Częstochowie

KONCERT INAUGURACYJNY: Orkiestra Filharmonii Częstochowskiej, Karolina Nowotczyńska – skrzypce, Adam Klocek – dyrygent, prowadzenie
Juliusz Sętowski - rys historyczny

 

·         7.07.2024, godz. 12.00 - Sanktuarium NMP Mstowskiej

JURA WOODWINDS TRIO: Wojciech Pompka – obój, Arkadiusz Uchacz – klarnet, Jan Wiśniowski – fagot

Juliusz Sętowski - rys historyczny, Dariusz Madejski - prowadzenie   

  • 14.07.2024, godz. 18.00 - Dom Pomocy Społecznej w Częstochowie, ul. Kontkiewicza 2

ROZŚPIEWANE LATO: Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum, Janusz Siadlak – dyrygent, Olga Wowkotrub - fortepian

Dariusz Madejski - prowadzenie

 

  • 21.07.2024, godz. 15.00 - Olsztyn, Rynek Miejski

KONCERT W RAMACH JURAJSKIEGO FESTIWALU SZTUKI I WINA: Tomasz Kulisiewicz – skrzypce, Wojciech Rot – skrzypce, Tomasz Ptak – altówka, Zofia Kulisiewicz – wiolonczela, Marcin Serwaciński – perkusja

Dariusz Madejski - prowadzenie

 

  • 4.08.2024, godz. 16.00 - Park/Pałac Świerklaniec

PORY ROKU VIVALDIEGO: Tomasz Kulisiewicz – skrzypce, Siergiej Wowkotrub – skrzypce, Małgorzata Kryś – skrzypce, Malwina Kęsicka – altówka, Adam Klocek – wiolonczela, prowadzenie, Olga Wowkotrub - klawesyn

Juliusz Sętowski - rys historyczny

 

  • 11.08.2024, godz. 18.00 - Złoty Potok, Pałac Raczyńskich

BACH NA TRZY: Anna Zmarzły – flet, Nela Zaforemska – skrzypce, Adam Klocek – wiolonczela, prowadzenie

 

  • 25.08.2024, godz. 18.00 Sala koncertowa Filharmonii Częstochowskiej

KONCERT MUZYKI FILMOWEJ Finał 32. Dni Częstochowy:

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej, Adam Klocek – dyrygent, prowadzenie

 *Na koncert obowiązują darmowe wejściówki, dostępne w kasie Filharmonii po 19 sierpnia

 

 

Zapraszamy: https://czest.info/4-Letni-Jurajski-Festiwal-Muzyczny-lato2024