Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Frytka Off

http://www.czestochowa.pl/samorzad/wydarzenia_samorzad/podwojna-frytka



FRI'STYLE FRYTKA – RUSZA NOWY KONKURS FRYTKOWY

Frytka Off Frytka jako temat dzieła sztuki malarskiej i filmowej? Czemu nie?! Kto potrafi zrobić filmik o frytce albo przygotować pracę plastyczną na jej temat, wreszcie będzie mógł pochwalić się swoimi artystycznymi umiejętnościami. Przed czerwcowym, Częstochowskim Festiwalem Kultury Alternatywnej FRYTKA OFF ogłaszamy konkurs na najlepszy "Fri'stylowy materiał o frytkach". Do wygrania iPad i kamery cyfrowe, które ufundował Mecenas Festiwalu Kultury Alternatywnej Frytka OFF, producent frytek firma McCain!
Frytka w dłoni, ustach, na patyczku i widelcu, w kultowej, szarej, papierowej torbie, bądź podana wykwintnie na talerzu. Świeżo wykrojona, mrożona, smażona. Sama, w grupie, w duecie, gładka i karbowana, przedstawiana dosłownie i metaforycznie. Nie ma znaczenia, z jaką przyprawą i w jakim odcieniu żółci, czy złota. Ważne, by dobrze prezentowała się na rysunku, plakacie, ilustracji, czy w filmie. Im bardziej oryginalnie pokazana, tym większa szansa na wygraną w konkursie.
Zgodnie z regulaminem zabawy, każdy, kto da upust malarskim fantazjom i przygotuje frytkową pracę plastyczną, musi ją przedstawić na papierze, w formacie nie większym niż 30x40 cm lub zarchiwizowaną na płycie CD, czy DVD (parametry zapisu pliku cyfrowego: 30x40 cm, 300 dpi, CMYK). Z kolei autorzy konkursowych produkcji filmowych muszą przygotować materiał w formacie MP4, (waga pliku: do 20 MB, o długości do 1 min.). Wszystkie nadesłane prace zostaną zaprezentowane w specjalnej Galerii Frytkowej przy ul. Piłsudskiego, a twórcy tych najlepszych uhonorowani nagrodami (IPad i dwie kamery cyfrowe). Prace należy nadsyłać do 6 czerwca drogą pocztową na adres KPS UM ul. Śląska 13/11, 42- 217 Częstochowa z adnotacją : Fri'Style- zgłoszenie konkursowe lub drogą elektroniczną na adres mailowy: frytkaoff@czestochowa.um.gov.pl, w tytule wiadomości wpisując: Fri’Style – zgłoszenie konkursowe. Zgłoszenie powinno zawierać: imię, nazwisko, adres, tel kontaktowy i wyrażenie zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych i publikacji prac podczas Festiwalu Kultury Alternatywnej Frytka OFF. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 11 czerwca, w II dniu Festiwalu Kultury Alternatywnej FRYTKA OFF.
Szczegółowy Regulamin konkursu można znaleźć na stronie www.frytkaoff.pl. Więcej informacji pod nr tel. 34 37 07 328.
Częstochowski Festiwal Kultury Alternatywnej FRYTKA OFF to projekt Wydziału Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Częstochowy, współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013.


DAJ SIĘ PORWAĆ NA FRYTKOWE WARSZTATY

Frytka Off - Porwiemy wszystkich – zastrzegają. I zaraz dodają: – do zabawy w teatr, do przygotowania wielkiego show! Teatr Porywacze Ciał już przygotowuje się do warsztatów aktorskich, które przeprowadzi bezpłatnie podczas Częstochowskiego Festiwalu Kultury Alternatywnej Frytka off. Równie intensywnie trenują instruktorzy zajęć tanecznych, graffiti i sztuki cyrkowej. Pod ich okiem, w ramach frytkowego festiwalu będzie można nauczyć się m.in. tańca breakdance, szczudlarstwa i żonglerki oraz poznać tajniki sztuki ulicy.

Każdy, kto weźmie udział w warsztatach będzie mógł nie tylko zdobywać nowe i szlifować dotychczasowe umiejętności, ale i zaprezentować je szerokiej publiczności, a nawet zdobyć specjalny urzędowy certyfikat.
„Frytkowe” zajęcia teatralne to niepowtarzalna okazja do pracy nad ekspresją ciała, uwalnianiem emocji kumulujących się podczas codziennych, rutynowych czynności, koncentracją, właściwą emisją głosu. Będą im towarzyszyć dyskusje dotyczące sztuki aktorskiej, a w finale przedsięwzięcia uczestnicy zajęć wystawią własny spektakl.
Na wszystkich, którzy zrobili już pierwsze kroki na szczudłach, do szkoły jeżdżą na monocyklu, a w przerwach żonglują siedmioma pomarańczami oraz tych, którym o takiej aktywności nawet się nie śniło, czeka frytkowa wioska kuglarska. A w niej zajęcia z kuglarstwa, połykania ognia, chodzenia na szczudłach i balansowania na linie. Produktem finalnym warsztatów kuglarskich będzie hałaśliwa parada, która przemaszeruje przez miasto.
Szeroko rozumiana sztuka ulicy to temat warsztatów graffiti. Technika szablonu, miejsce szablonowych działań w historii sztuki, sylwetki artystów posługujących się tą techniką, możliwości łączenia prymitywnej techniki z nowoczesną technologią farb aerozolowych, wiedza z zakresu projektowania graficznego oraz syntezy i przekształcania obrazu w technice cyfrowej, multimedialność pracy z szablonem – to podstawowe zagadnień programu zajęć dotyczących graffiti. Po odpowiedniej dawce teorii uczestnicy warsztatów wspólnie namalują obraz w ulicy Piłsudskiego.
Indian step, salsa step, sixstep, cc’s, baby freez, shoulder freez, back spin, turtle… Brzmi tajemniczo? Nie dla tych, których interesuje breakdance. Amatorzy tańca tego typu będą mogli się spotkać na frytkowych warsztatach, podczas których nauczą się najważniejszych kroków i ich połączeń. Każdy trening taneczny zakończy kilkuminutowy wspólny JAM, a całość zwieńczy pokaz dla częstochowskiej publiczności.
Warsztaty organizowane w ramach Częstochowskiego Festiwalu Kultury Alternatywnej Frytka off odbędą się w dniach 06.06 – 10.06.2011 r. Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny. Zgłoszenia chętnych przyjmowane są do 31 maja. Szczegółowe informacje dotyczące zajęć (warunki uczestnictwa, program, kadra trenerska, etc.) można znaleźć na stronie internetowej Częstochowskiego Festiwalu Kultury Alterntywnej Frytka off: http://frytkaoff.pl. Frytka OFF jest projektem współfinansowanym przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013.Mecenasem Festiwalu jest producent frytek firma McCain.