Buduj Remontuj Urządzaj

 
 

 

Majsterkowy powrót do szkoły

 
 
 
 
Z  okazji rozpoczęcia roku szkolnego Castorama Polska przygotowała szereg atrakcji dla dzieci. Już 16 września we wszystkich sklepach sieci odbędą się wydarzenia „Majsterkowy powrót do szkoły”. Podczas otwartych warsztatów, wśród wielu atrakcji, planowane są m.in. zajęcia manualne i pasjonujące doświadczenia.
 
Zajęcia Majsterkowo organizowane są od lat we wszystkich sklepach Castorama. Dla dzieci są szczególną okazją, by rozwijać swoje umiejętności manualne, uczyć się samodzielności i uzyskać ciekawą wiedzę z zakresu ekologii. Z okazji powrotu do szkoły we wszystkich sklepach Castorama najmłodsi wraz z rodzinami będą mogli między innymi spróbować swoich sił w budowaniu drewnianych zabawek, zobaczą na własne oczy, jak powstaje prąd oraz pomalują worki szkolne według własnego projektu. We wszystkim pomogą im oczywiście pracownicy sklepu Castorama. 
 
Podczas warsztatów Majsterkowo od lat udowadniamy, że rozwijanie swoich umiejętności i wiedzy może być ciekawe i sprawiać dzieciom dużo radości. Warto o tym przypomnieć wraz z początkiem roku szkolnego, dlatego organizujemy kolejne, otwarte zajęcia we wszystkich naszych sklepach - mówi Monika Szpadkiewicz, koordynator programu Majsterkowo w Castorama Polska.
 
Każde dziecko uczestniczące w warsztatach 16 września otrzyma upominek, a wykonany przedmiot zabierze do domu. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Wspólne majsterkowanie planowane jest w godz. 10:00 – 17:00.
 
Pasja do Majsterkowania
 
Warsztaty Majsterkowo odbywają się regularnie od 2012 r. w sklepach Castorama w całej Polsce. Program skierowany jest głównie do szkół, ale Castorama Polska organizuje również kilka razy w roku warsztaty otwarte, w których wziąć mogą udział wszystkie dzieci, które danego dnia pojawią się w sklepie. Do tradycji firmy weszły już takie wydarzenia, jak m.in. Majsterkowy Dzień Wiosny, Dzień Dziecka czy Mikołajki. Dotychczas w warsztatach dla szkół, jak i w imprezach otwartych wzięło udział już ponad 160 000 uczestników.
 
Celem zajęć jest edukacja dzieci w wieku 6 – 12 lat w zakresie wykorzystywania umiejętności manualnych i używania podstawowych narzędzi. Warsztaty to również okazja do rozwijania wrażliwości ekologicznej poprzez pokazywanie możliwości nadania drugiego życia starym lub zużytym produktom.
 Dzięki uczestnictwu w Majsterkowie dzieci uczą się samodzielności i mogą przekonać się, jak wiele satysfakcji może im sprawić ich własna praca.
 
 
 

 

Urządzasz łazienkę? Sprawdź wyprzedaże w firmie Wodmet

 
 
 
Chcesz, aby Twoja łazienka była wyjątkowa?
 
W firmie WODMET  znajdziesz szeroki asortyment wyposażenia łazienek.
 

Sprawdź co możesz kupić w  promocyjnych cenach.

Korzystaj z WYPRZEDAŻY
 

W firmie WODMET znajdziesz najtańsze grzejniki łazienkowe, wanny, baterie.
 

 

Zapraszamy: Częstochowa, ul. Mirowska 32, tel.: 34 361 66 80; www.wodmet.pl

 

 

 

MEBIN WIĘCEJ NIŻ MEBLE

MEBIN to wiodący producent mebli do salonu, jadalni, sypialni i gabinetu. 
Meble wykonane z litego drewna z udziałem elementów wykończonych naturalną okleiną, lakierowane przyjaznymi dla środowiska i użytkownika lakierami wodnymi od lat cieszą się uznaniem klientów, uzyskując bardzo ważne i prestiżowe nagrody i wyróżnienia na rynku meblarskim.

Wszystkich, którzy z pasją urządzają swoje wnętrza, poszukują kolekcji niebanalnych i najwyższej jakości firma MEBIN zaprasza na swoją stronę: www.Mebin.pl
 

W zakładce WSZYSTKIE MEBLE możecie z łatwością obejrzeć każdą
bryłę z oferty firmy Mebin.

Poszczególne kategorie pozwalają na szybki przegląd np. regałów czy łóżek.

Dodatkowo, przy opisie kolekcji znajdziecie informację, w których salonach w wybranym województwie można kupić wymarzone meble.


 

Promocja na TUJE!

 

W Szkółce Drze i Krzewów KULAS teraz kupisz TUJE z rabatem 20%
Zapraszamy do punktów w Częstochowie:

ul. Rocha 219 b oraz Jana Pawła II 2 
Tel.: 34 362 84,38, 34 365 67 60
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Mały metraż – wiele możliwości. Jak urządzić nieduże mieszkanie?

 

Zakup pierwszego w życiu mieszkania wiąże się z wieloma emocjami. Tej decyzji towarzyszy również mnóstwo kompromisów, często związanych np. z mniejszym niż byśmy chcieli metrażem. Jak sprawić, aby radość z niewielkiego mieszkania nie była mniejsza? 
Warto sięgnąć po sprytne rozwiązania polecane przez Eurofirany.

Ozdobne i pakowne

Urządzając niewielkie pomieszczenia, mamy tendencję do umieszczania w nich zbyt wielu przedmiotów. W efekcie pokój staje się ciaśniejszy i zagracony. Lepszym sposobem jest maksymalne wykorzystanie kilku mebli i dodatków.

 – Pomocne są m.in. regały lub szafy sięgające sufitu. Na półkach możemy poukładać nie tylko książki, ale np. zamknięte w wiklinowych koszykach lub dekoracyjnych pudełkach dodatki – pamiątki, dokumenty, zdjęcia itp. Co ważne – unikajmy rozgardiaszu – lepiej schować niewielkie przedmioty do jednego pudełka niż ustawiać je na każdej półce. Kluczowa jest także funkcjonalność dodatków – stolik do kawy może być jednocześnie schowkiem na gazety, a puf idealną skrytką na zabawki – radzi Agata Nowak z Eurofiran.

Optyczne powiększenie

W małych mieszkaniach każdy metr jest na wagę złota, dlatego często decydujemy się na burzenie ścian i tworzenie otwartych przestrzeni. W takich sytuacjach do odgradzania stref - np. do wypoczynku i pracy – możemy wykorzystać regał bez tylnej ścianki, kanapę lub stół. Sprawdzonym sposobem na optyczne powiększenie przestrzeni są lustra (poziome poszerzają, a pionowe wydłużają wnętrze).

 – Wprowadzajmy je nie tylko w tradycyjnej formie, np. w sypialni czy łazience, ale także jako ozdobę na ścianie w salonie lub w przednich fronty mebli kuchennych. Im więcej powierzchni odbijających światło, tym lepiej. Światło bowiem, odgrywa kluczową rolę w optycznym powiększaniu wnętrz. Z tego powodu ważna jest też aranżacja okna. Zamiast grubych firan i ciemnych zasłon, wybierzmy np. rolety lub delikatne, jasne firany – dodaje ekspert marki wnętrzarskiej Eurofirany.

Kolory i wzory

Podobnie jak lustra działają także jasne kolory, które odbijają światło. Zamiast ciemnych ścian, wybierzmy białe, podobnie zróbmy w przypadku mebli. Dodatki mogą być w pastelowych odcieniach.

 – Jeśli wprowadzamy intensywną barwę, np. granat, zróbmy to z umiarem i w kontraście do bieli. Wystrzegać powinniśmy się tkanin i dekoracji zdobionych małymi i licznymi wzorami. Dobrym printem są paski – na poduszkach, pościeli czy dywanie – które poszerzają przestrzeń – podpowiada Agata Nowak z Eurofiran.
 
Uzupełnieniem aranżacji wnętrza niech będzie odpowiednio dobrane oświetlenie. Sprawdzą się zwłaszcza lampy wykonane ze szkła lub kryształu. Z kolei wykorzystując oświetlenie punktowe, skierowane np. na obraz lub regał, sprawimy, że pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie bardziej przestronnego i uporządkowanego.

 

 
 
Royal Brand PR, Eurofirany,
 
 

 

Dach w nowoczesnej formie,

czyli modne pokrycia dachowe

 

 

Współczesne trendy architektoniczne opierają się przede wszystkim na minimalizmie, czyli prostych formach geometrycznych, oszczędności detali lub ich całkowitym braku, a także stonowanej kolorystyce. 

Elementem, który pozwala osiągnąć taki efekt, jest pokrycie dachowe. Nic więc dziwnego, że inwestorzy chętnie sięgają po blachodachówki płaskie, blachy płaskie lub panele na zatrzask, które pozwalają uzyskać na połaciach jednolite powierzchnie o surowym wyglądzie. 
Sprawdź, jaki materiał będzie najlepszy na dach nowoczesnego domu.
 
 
Minimalistyczna blachodachówka płaska

Blachodachówki płaskie na rynku pojawiły się stosunkowo niedawno, a już cieszą się dużą popularnością wśród Polaków. Ich oszczędny, surowy wygląd podkreśla modernistyczny styl pokrycia dachowego, a płaski kształt gwarantuje uniwersalne zastosowanie. Oznacza to, że ten sam materiał może być również zamontowany na elewacji budynku, przez co zyskuje on jeszcze bardziej nowoczesny wygląd. – Blachodachówki płaskie sprawdzą się na każdym typie dachu, ale najlepszy efekt wizualny osiągniemy stosując je na prostych dwuspadowych połaciach. Zastosowanie blachodachówki płaskiej daje nam możliwość odejścia od klasycznych rozwiązań architektonicznych. Materiał może zostać zastosowany na różne sposoby, dopełniając wyglądu bryły, może też całkowicie się z nią stapiać lub kontrastować. Wszystko zależy od tego, jaki rezultat chcemy osiągnąć. Na pewno budynek nabierze efektu surowości i innowacyjności. Blachodachówka w barwach chłodnego grafitu lub jasnej szarości sprawi, że dach zyska elegancję i modny, industrialny charakter (np. blachodachówka płaska Tysenia) – mówi Mateusz Sarka, ekspert firmy Blachotrapez producenta blaszanych pokryć dachowych.

Oprócz innowacyjnej prostej formy, materiał posiada oczywiście cechy charakterystyczne dla blachodachówek, jak lekkość i świetna funkcjonalność użytkowa oraz trwałość dachu.

 

 

Plastyczna blacha płaska na rąbek stojący
 
 

Obserwując aktualne trendy w architekturze, można zauważyć, że moda na krycie dachów blachą na rąbek stojący powraca. Materiał ten sprawdza się zarówno do odtwarzania pierwotnego wyglądu budynków zabytkowych i remontowanych, jak i realizacji nowoczesnych obiektów budowlanych z lekko wyglądającymi stalowymi dachami. Projektanci i inwestorzy chętnie wybierają ten rodzaj pokrycia, doceniając jego uniwersalne zastosowanie i liczne zalety. – Wykonanie połaci w technologii „rąbka stojącego” to rozwiązanie, które doskonale się sprawdzi na dachach o małym spadku, na których niemożliwe jest zamontowanie tradycyjnego pokrycia dachowego. Ta metoda krycia znajduje zastosowanie na dachach nachylonych poniżej 25° (minimalny kąt nachylenia to 5°). Obecnie jest najczęściej stosowana na prostych dachach dwuspadowych lub pulpitowych. Jest bardzo plastycznym materiałem, bezproblemowo więc wykonamy na dachu wszelkie elementy wypukłe, wklęsłe czy też zaokrąglone – mówi ekspert firmy Blachotrapez.

Dach pokryty blachą na rąbek stojący wyróżnia się wyrazistym wzorem powtarzalnych linii, zwykle w układzie pionowym, które tworzą miejsca połączenia arkuszy na rąbek.

 

Surowe w wyglądzie i łatwe w montażu – panele dachowe 
 
 

Montaż blachy na rąbek wymaga dosyć dużego wkładu pracy, choćby przez zagniatanie i przygotowanie samej blachy. Dlatego, jeśli wyjątkowo zależy nam na czasie warto zdecydować się na panele dachowe, których rąbki powstają już w fabryce i dekarz nie musi zaginać blachy na dachu. Ich główną zaletą jest łatwy sposób łączenia, który umożliwiają wyprofilowane zatrzaski. Wizualnie panele są bardzo podobne do blachy na rąbek – cechuje je surowa, prosta forma, jednak są dużo bardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Nic więc dziwnego, że wśród inwestorów zyskują coraz większą popularność. Na rynku dostępne są modele z podłużnym niskim przetłoczeniem (wzmacnia ono długie arkusze i zapobiega ich falowaniu), a także o wytłaczanej, nieregularnej fakturze. Można wybrać również modele o całkiem płaskiej powierzchni, które pozwolą nam uzyskać na połaciach jednorodny rysunek geometryczny. 

 

Sfera Pr, Blachotrapez

 

 
 

 Geometria rządzi ogrodem

 
 
 

Wolny od bałaganu ogród to również wolne od niego myśli – przedstawiamy kilka realizacji z wykorzystaniem kostki brukowej Polbruk, które powstały z chęci uporządkowania przestrzeni, a zarazem misternego połączenia tego, co praktyczne z naturalnością. W ogrodzie powinniśmy czuć się swobodnie – to pewne. Zadbajmy o to, korzystając z zasad geometrii.

Geometryczny porządek najłatwiej jest wprowadzić do ogrodu, wybierając kostki prostokątne i kwadratowe (np. Polbruk Magna, MultiCimplex, Ideo), które dają wiele możliwości aranżacyjnych. Korzystny efekt osiągniemy również, układając nawierzchnię z minitrapezów (np. Polbruk Carmino i Avanti).

Geometrycznie, ale nie nudno!

Dla wielu osób w ogrodzie ważne jest, aby nawierzchnia była pomysłowa i dużo się na niej działo. Taki efekt osiągniemy poprzez połączenie kostek w różnorodnych rozmiarach i kształtach, a także różnych kolorach. Wśród inspirujących realizacji wykonanych z wykorzystaniem kostek Polbruk można wskazać posesję, na której ścieżki i taras zostały zaaranżowane za pomocą kilku produktów, różniących się od siebie kształtem, wielkością i kolorami: Polbruk Teriso, Carmino i Granito w ciepłych odcieniach brązów i beży. Jako element kontrastujący wykorzystano tu obrzeża Canto. Całość, czyli ścieżki prowadzące od tarasu do altanki i bramy, a także sam taras ze stopniami schodowymi robi wrażenie i świetnie komponuje się ze scenerią ogrodu.

Na podjazd – ciekawe wzory

Na podjazd nie powinno się używać kostki cieńszej niż 6 cm. Sprawdzą się m.in. Avanti, Beganit czy Complex, ułożone w geometryczne wzory. Przedstawione realizacje Polbruk pokazują, że kostką brukową można operować nie tylko w zakresie wyznaczania granic projektowanej nawierzchni, ale także zabawy wzorami.

Strefy relaksu

O wszechstronności kostki brukowej jako materiału budowlanego świadczy również liczba możliwych projektów, w których można ją zastosować. Sięgając po deski betonowe Lira czy płyty tarasowe Linea z oferty TOP stworzymy nietuzinkowe miejsca relaksu, podesty, podjazdy w wersji makro i mini, a także wszelkiego rodzaju dojścia do domu i posesji.

www.polbruk.pl

Royal Brand Pr
 
 
 
 
Po szeroki wybór roślin do Twojego ogrodu zapraszamy do:
 
Częstochowa
ul. Rocha 219 b oraz Jana Pawła II 2 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 

Tajemnicze parametry okienne: O co warto zapytać sprzedawcę?

 
 
Wybór stolarki do domu to trudne zadanie. Szczególnie, gdy przytłacza nas różnorodność produktów i skomplikowane parametry techniczne. Zależy nam zarówno na estetyce, jak i na wysokiej jakości materiałach. Produkt ma nam służyć przez lata, dlatego podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas wizyty w salonie i o co zapytać sprzedawcę.
 
Jakie powinno być idealne okno? Przede wszystkim musi zapewniać dostęp do promieni słonecznych, chronić przed wodą i wiatrem, odznaczać się dobrą izolacyjnością akustyczną i termiczną. Od czego zatem zacząć pytania do sprzedawcy?
 
Poproś o ofertę
 
Nie tylko po to, by poznać cenę produktu. Oprócz niej w ofercie podane są również parametry danego wyrobu, wynikające ze wstępnych badań typu ITT (Initial Type Testing), w których sprawdza się jego właściwości, wymagane do wprowadzenia produktu na rynek. – Producent zobowiązany jest do wystawienia Deklaracji Właściwości Użytkowych dla konkretnego wyrobu, oznacza wyrób znakiem CE i tym samym poświadcza, iż jest on zgodny z wymaganiami dyrektyw europejskich oraz zawiera pełne informacje na temat firmy, wyrobu i jego właściwości. – mówi Paweł Trzciński, ekspert firmy Budvar Centrum.
W deklaracji określa się również wodoszczelność, substancje niebezpieczne, przepuszczalność powietrza, odporność na obciążenia wiatrem, nośność urządzeń zabezpieczających, współczynnik przenikalności cieplnej, izolacyjność akustyczną oraz współczynnik promieniowana słonecznego. Dokument zawiera więc komplet informacji technicznych, które możemy porównać. To zagwarantuje nam wybór okna skrojonego na miarę naszych potrzeb.
 
Przepuszczalność powietrza
 
 
Wielu klientów podczas wyboru stolarki okiennej zwraca szczególną uwagę właśnie na ten parametr. Przepuszczalność powietrza informuje nas o ilości powietrza przedostającego się z zewnątrz przez okno. Zgodnie z warunkami technicznymi, jakie powinny posiadać budynki w Polsce, producenci zwracają uwagę na dwie klasy (3 i 4). Klasa 3 odnosi się do budynków niskich, a klasa 4 odpowiada budynkom wysokościowy. Zgodnie z założeniami normy, okna i drzwi balkonowe z klasą 2 lub niższą, nie powinny zostać dopuszczone do obrotu – dodaje Paweł Trzciński.
 
Uw – co to znaczy?
 
Przy wyborze okien powinniśmy zwrócić uwagę również na wartość współczynnika przenikania ciepła (Uw), wyrażanego w jednostkach W/m2K. Powinien być on jak najniższy, aby gwarantować znaczne ograniczenie kosztów zużywanych na poczet ogrzewania pomieszczeń.Na wartość współczynnika Uw ma wpływ wiele czynników, wśród nich – wymiar konstrukcji, liczba kwater w konstrukcji, rodzaj zastosowanych profili, szyby (Ug) oraz ramek międzyszybowych. Wartość współczynnika dla okien stworzonych z myślą o budownictwie pasywnym nie może być większa niż 0,8 W/m2K. – podpowiada ekspert Budvar Centrum.
 
Dodatkowa oferta
 
 
 
Obecnie każde okno możemy modyfikować, dodając elementy, których nie ma w standardzie. Warto zapytać sprzedawcę, co znajduje się w pakiecie podstawowym, a za co będziemy musieli dodatkowo zapłacić. Ciepła ramka, antywłamaniowe okucie lub ukryte zawiasy to niektóre rozwiązania, o które możemy wzbogacić nasze okna. Fachowy sprzedawca zapyta, co jest dla nas najistotniejsze i przedstawi takie propozycje, które w całości odpowiedzą naszym potrzebom. – Warto również zwrócić uwagę, czy producent udziela gwarancji na swoje produkty. Jeśli tak, dopytajmy o jej zakres. Gwarancja może dotyczyć całego okna, ale może też obejmować wyłącznie poszczególne elementy. Upewnijmy się, że zasady są dla nas jasne i poprośmy sprzedawcę o kartę gwarancyjną – zaznacza Paweł Trzciński.
 

Więcej informacji na temat parametrów technicznych okien i drzwi znaleźć można na: www.budvarcentrum.pl
 
SferaPR
 
 
 
 
Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta