Buduj Remontuj Urządzaj

 


Jak prawidłowo utylizować niestandardowe odpady?

 

 W mieszkaniach, domach i zakładach pracy produkujemy odpady różnego typu. 

 

Nie wszystkie z nich nadają się do standardowej utylizacji, czyli po prostu wyrzucenia do kontenera. Niektóre rodzaje odpadów wymagają specjalnego traktowania. Jakie to odpady? Jak je utylizować?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • jakich odpadów nie wyrzucimy do standardowego kontenera na odpady
  • kiedy warto zdecydować się na wynajem kontenera
  • gdzie znaleźć firmę oferującą wywóz gruzu i wynajem kontenerów

 


Pralka do małego mieszkania - na co zwrócić uwagę?

 

Wybór odpowiedniej pralki dla małego mieszkania może być trudnym zadaniem, zwłaszcza z uwagi na mnogość dostępnych na rynku modeli. Wyróżnić można na przykład pralki slim, które cechują się szczególnie wąską budową, co pozwala na umieszczenie ich nawet w niewielkiej łazience lub kuchni.

Istnieją również pralki ładowane od góry, które są idealnym rozwiązaniem, gdy miejsce na pralkę jest ograniczone, a otwieranie drzwiczek frontowych utrudnione. Z kolei pralki ładowane od frontu to najpopularniejszy typ pralki, który charakteryzuje się wygodą użytkowania, ale wymaga więcej miejsca na otwarcie drzwiczek. Warto też zwrócić uwagę na pralki do zabudowy, które można zamontować pod blatem kuchennym lub w łazience, co pozwala zaoszczędzić cenne miejsce.

 

Jakie są kluczowe cechy pralek do małych mieszkań czytaj na: https://czest.info/pralka-do-malego-mieszkania-na-co-zwrocic-uwage

 


 

Schody, które wyglądają na lekkie jak piórko!

 

Choć są zbudowane z ciężkich betonowych stopni, wydają się niesłychanie lekkie, tak jakby unosiły się w powietrzu. Schody lewitujące, bo o nich mowa, to ciekawy i modny sposób na urozmaicenie otoczenia domu. Niezwykła konstrukcja nadaje aranżacji iście magicznego wyglądu.

 

Doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie musimy zniwelować różnicę w wysokości terenu. Może to być przestrzeń między tarasem a ogrodem lub pomiędzy strefą wejściową a drzwiami domu. Bez względu na to, gdzie zostaną wykorzystane, będą prezentować się nadzwyczaj efektownie. Wbrew pozorom w tych schodach nie ma jednak ani krzty magii, gdyż wcale nie lewitują. To ich ułożenie, a konkretniej niewidoczne dla oczu elementy podpierające konstrukcję wsporczą sprawiają, że nasz mózg ulega złudzeniu optycznemu i schody wydają się „unosić” w powietrzu. To jeden z wielu efektowych trików, których można użyć, aby ciekawie zaaranżować przestrzeń wokół domu.

Co zrobić, żeby schody lewitowały?

 
 

Zbudowanie unoszących się albo, jak niektórzy je nazywają, „wiszących schodów” wcale nie jest takie trudne. Można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy zakłada umieszczenie elementów wsporczych w murze i ułożenie stopni w taki sposób, żeby te podpory nie były widoczne. Dzięki temu sprawimy, że schody będą wyglądały, jakby unosiły się w powietrzu. Innym, częściej stosowanym sposobem, jest zamocowanie betonowych stopni schodowych na specjalnych podkonstrukcjach zbudowanych np. z bloczków czy kostek betonowych, niekiedy częściowo opartych na innych elementach. Żeby zrobić to dobrze, warto najpierw rozrysować pomysł i wykonać niezbędne pomiary. Chodzi o to, żeby schody idealnie połączyły płaszczyzny umieszczone na różnych wysokościach. Dla wygody użytkowania warto przyjąć zasadę, że stopień schodowy Magna wraz z (niewidoczną) podbudową nie powinien być wyższy niż 15-16 cm, czyli może on „lewitować” maksymalnie na wysokości 7-8 cm nad elementem znajdującym się poniżej.

Budujemy unoszące się schody

 
 

Skoro już to wiemy, czas przystąpić do budowy. Najpierw wstępnie profilujemy teren i wybieramy zbędną ziemię. Później należy wykonać podbudowę pod pierwszy stopień schodowy. Składa się ona z 10 cm warstwy piasku, który zagęszcza się mechanicznie za pomocą ubijaka. Na tak wykonaną warstwę trzeba wysypać 10 cm betonu i również go ubić. Następnie układamy poziomo obrzeża 6 lub 8 cm cofnięte maksymalnie 10 cm od krawędzi stopnia i przy pomocy kleju mrozoodpornego do betonu montujemy na nich stopień schodowy Polbruk Magna. Bardzo ważne jest odpowiednie rozmieszczenie stopni - w taki sposób, aby element o wymiarach 75x100 cm był osadzony stabilnie, ale jednocześnie żeby nie było widać, że jest on podparty od dołu, bo wtedy magia „pryśnie”. Kolejny stopień układamy z lekkim przesunięciem w zależności od tego, jaki mają mieć ostateczny wygląd projektowane lewitujące schody. Przy czym bezwzględnie trzeba pamiętać o stabilności konstrukcji oraz o tym, że podpory muszą być niezauważalne. I tak układamy kolejne stopnie schodowe, aż do uzyskania pożądanego efektu. W ten sposób można ułożyć najwyżej kilka stopni, a jeśli projekt zakłada ich większą liczbę, to należy wzmocnić odpowiednio podłoże i całą konstrukcję. Wszystko tak naprawdę zależy od złożoności projektu.

Wspaniały komplet

 

Oczywiście lewitujące schody są tylko jednym z możliwych elementów kompozycji, dlatego dobrze uzupełnić je o inne elementy aranżacji. Warto zwrócić uwagę na gotowe kolekcje, takie jak na przykład Polbruk Magna. Poza wcześniej wspomnianymi stopniami schodowymi w tej linii dostępne są również wielkoformatowe płyty betonowe. Ze względu na ich grubość, która wynosi 8 lub 10 cm, zbudujemy z nich dowolną nawierzchnię. Może być to taras, podjazd, ścieżka w ogrodzie czy opaska wokół domu. To jedne z największych (i najbardziej modnych) płyt dostępnych na rynku, gdyż mają wymiary 100x75 cm lub 75x50 cm, dlatego można je też układać metodą step by step czyli w odległości równej mniej więcej ludzkiego kroku, a powstałe pomiędzy nimi przestrzenie wypełnić trawą lub grysem. Co ciekawe, stopień schodowy Magna możemy wykorzystać w charakterze palisad, z których można zbudować donice. Możemy w nich posadzić rośliny lub ewentualnie użyć ich do zabezpieczenia skarp. Stopień/palisada Magna ma wymiar 100x75 cm i grubość 8 cm. O tym, czy będzie stopniem, czy palisadą decyduje bok, na którym ułożymy ten element. Linia Magna najlepiej sprawdzi się w aranżacjach nowoczesnych, ze względu na swój betonowy wygląd i melanżowy, jasnoszary kolor (nerino). Oczywiście lewitujące schody wykonane z elementów Magna można swobodnie łączyć z nawierzchnią zbudowaną z wielu innych kostek czy płyt. Hipernowoczesny efekt osiągniemy zestawiając je z ekologicznymi płytami, takimi jak na przykład Polbruk Dynamik, które charakteryzują się unikatowym kształtem umożliwiającym tworzenie różnej wielkości powierzchni biologicznie czynnej. Ułożone na większych powierzchniach tworzą geometryczne fale, co nadaje nawierzchni designerskiego charakteru. Pomiędzy płytami w dowolnym miejscu można pozostawić pustą przestrzeń do wypełnienia grysem lub obsiania trawą. Możliwość wpływania na rozmiar obszaru biologicznie czynnego sprawia, że każda nawierzchnia zaprojektowana z pomocą płyt Dynamik jest niepowtarzalna. Mają one wymiar 50×14 cm i grubość 8 cm. Cechują się także stonowaną i uniwersalną kolorystyką wchodzącą w ciekawy kontrast z zielenią ogrodu. Dostępne są w trzech odcieniach szarości (nerino, stalowy, grafitowy) oraz w kolorze beżowym – ivory. Oczywiście możliwych pomysłów i zestawień jest o wiele więcej.

Lewitujące schody z betonowych stopni schodowych to pomysł na ciekawą aranżację strefy wejściowej lub tarasowej. Takie stopnie pozwalają dowolnie kształtować wielkość, wysokość i długość schodów. Dodają lekkości całej przestrzeni, a przy tym są odpowiednio duże, wytrzymałe i wygodne w użytkowaniu. Z całą pewnością będą prezentować się efektownie i interesująco, stając się też przy okazji supernowoczesnym akcentem każdego ogrodu.

TokTok Pr
 


 

WIOSNA w TWOIM SALONIE! Mebin zaprasza!

 

POSTAW NA WIOSENNE ZMIANY!

Pożegnaj zimę, przywitaj WIOSNĘ z kolekcjami firmy MEBIN

 

Marzysz o wiosennej odmianie?

Planujesz remont i chcesz odmienić swoje wnętrze?

Postaw na meble polskiego producenta!

MEBIN pomoże w każdej metamorfozie.

Obejrzyj kolekcje.

 

 

 

Sprawdź GDZIE KUPIĆhttps://www.mebin.pl/gdzie-kupic-meble-mebin/

 
 
 
 
 
 

 

   Wiosenne porządki  – segregacji początki 

 

Choć porządki raczej nie należą do naszych ulubionych zajęć, to wraz ze zmianą pór roku warto zmierzyć się z zadaniem posegregowania (i schowania) sezonowej odzieży oraz innych tkanin, które w najbliższych miesiącach już nam się nie przydadzą. Dzięki temu uda nam się lepiej i sprawniej zorganizować swoją szafę i odpowiednio zadbać o nasze ubrania. 

Jak uporać się z tym wyzwaniem? Poznaj nasze wskazówki!

 

 

 

Przede wszystkim potrzebne jest uruchomienie trybu „krytycznego” oka, czyli konkretnej segregacji odzieży, bez litości dla cieplejszych kurtek, płaszczów i grubszych swetrów, których wraz z nadejściem wiosny na pewno nie założymy. Często pojawia się pokusa zostawienia ulubionej kurtki na „jeszcze się przyda”, a potem w szafie mamy rzeczy, które tylko ją zagracają. Dlatego na dobry początek posegregujmy odzież na taką, którą sprawdzi się w cieplejszym sezonie i tę, która musi poczekać w innym miejscu na swój zimowy czas.

Patent na przechowywanie

 
 

W innym, czyli jakim miejscu? Tutaj najlepsze okażą się pojemne szafy czy schowki – np. szuflada pod łóżkiem – w których możemy umieścić zimową odzież, grube koce i pościel. Zazwyczaj wolnego miejsca jest mało, dlatego trzeba się ratować sposobami na sprytne pakowanie, które zaoszczędzi nam miejsca. Jeśli jednak jesteśmy w gronie szczęśliwców z ogromną szafą lub garderobą, mimo wszystko warto je przejrzeć i uporządkować na wiosnę, by ułatwić sobie dostęp do tych ubrań, po które faktycznie będziemy sięgać w danym momencie.

Pewnie każdy z nas słyszał o workach do pakowania próżniowego, jednak nie wszyscy wiedzą o tym, że w tę rolę mogą wcielić się także worki na śmieci. Ta forma przechowywania jest bardzo wygodna, bo pozwala zaoszczędzić dużo miejsca – tłumaczy Marta Krokowicz, Brand Manager marki Paclan i dodaje: do pakowania próżniowego najlepiej nadają się worki z taśmą – to dzięki niej szczelnie zawiązujemy worek i mamy pewność, że pakunek pozostanie skompresowany. Chcąc osiągnąć jak najlepszy efekt, warto dopasować rozmiar worka do wielkości przechowywanej odzieży – w przypadku kurtek czy stroju narciarskiego sprawdzą się większe rozmiary – 60 czy 70 litrów. Czapki i szaliki prawdopodobnie zmieścimy w worku 35-cio litrowym, zaś do bardzo dużych elementów, np. grube koce, zimowa pościel przydadzą się nam worki o pojemności 120 litrów. Po spakowaniu odzieży do worka, odsysamy powietrze z jego wnętrza przy pomocy odkurzacza, zawiązujemy taśmą i gotowe! Nie zapomnijmy też opisać, co znajduje się w worku – za kilka miesięcy będziemy sobie za to wdzięczni.

Nietypowe, ale skuteczne pokrowce

 

Pościel, grube swetry, szaliki i czapki w „skompresowanej” formie możemy umieścić praktycznie wszędzie, jednak nieco inaczej jest z eleganckim płaszczem, kożuchem czy grubszą marynarką – w worku z odessanym powietrzem elegancka odzież mogłaby się mocno pognieść. Dlatego lepszym pomysłem będzie zawieszenie tego typu ubrań na wieszakach, tak aby zachowały swoją formę.

Warto pamiętać o zabezpieczeniu wiszącej odzieży przed zakurzeniem czy niechcianymi molami, jeśli mamy zamiar umieścić ją w szafie, do której rzadko zaglądamy lub np. na mobilnym stojaku na strychu. Możemy zrobić to w łatwy sposób, wykorzystując jako pokrowiec ochronny domowe worki na śmieci w większych rozmiarach – np. 120 litrów – i w wersji bezzapachowej. Wystarczy, że zawiesimy odzież na zwykłych wieszakach, a następnie wsadzimy je do worków odwróconych dnem do góry. Tak zabezpieczone płaszcze czy kurtki możemy odwiesić do szafy, gdzie będą czekały na jesienną aurę – podpowiada Marta Krokowicz.

Czy to już wszystko?

Wymiana odzieży zimowej na wiosenną czy odwrotnie to także dobry moment na to, aby zrobić rozeznanie w naszej szafie. W zorganizowanej przestrzeni łatwiej nam zweryfikować, jakie ubrania mamy i czy wszystkie równie chętnie nosimy. Jeśli poczujemy, że nie potrzebujemy już czegoś w swojej szafie, nie bójmy się pożegnań – coś, co dla nas jest zbędne, dla kogoś innego może być prawdziwą „perełką”. 

 
Powodzenia!

Buena Vista PR

 


Czym są piekarniki parowe?

 

Piekarnik parowy to nowoczesne urządzenie agd, które znacznie różni się od tradycyjnego piekarnika.

Ta innowacyjna technologia, popularna wśród wiodących producentów sprzętu AGD, takich jak Electrolux, pozwala na przygotowywanie potraw na parze, co przekłada się na ich wyjątkowy smak, soczystość i zachowanie wartości odżywczych. Piekarnik parowy to zdecydowanie więcej niż tylko piekarnik - to urządzenie wielofunkcyjne, które umożliwia pieczenie, gotowanie na parze, podgrzewanie potraw i wiele innych funkcji.

Więcej: https://czest.info/czym-sa-piekarniki-parowe