Badura Kiermasz Obuwia 20.11-25.11.2018
 
Promed Optyk. CZAS NA WZROK 40 +
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Wiadomości UM

Subskrybuje zawartość
Zaktualizowano: 13 min. 9 sek. temu

Dzień Pracownika Socjalnego

14 godzin 3 min. temu
21 listopada obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji wszystkim pracownikom służb społecznych życzenia przekazał prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.


HISTORYCZNY JUBILEUSZ POLITECHNIKI

14 godzin 3 min. temu
Na budynku rektoratu Politechniki Częstochowskiej odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą 27. Pułkowi Piechoty, który stacjonował w tym miejscu w okresie międzywojennym. Uroczystość odbyła się w związku z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i 70. rocznicy istnienia uczelni.


SYLWESTER 2018

14 godzin 3 min. temu
W sylwestrową noc, częstochowianki i częstochowianie tradycyjnie będą mieli możliwość zabawy na placu Biegańskiego. W tym roku na scenie wystąpią m.in. Nowator i Ewelina Lisowska.


DZIEŃ PRACOWNIKA SOCJALNEGO

14 godzin 3 min. temu
21 listopada obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji wszystkim pracownikom służb społecznych życzenia przekazał prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.


SCHORZENIA PRZEWLEKŁE - BEZPŁATNE SPOTKANIA EDUKACYJNE

14 godzin 3 min. temu
Cukrzyca typu II oraz nieswoiste zapalenie jelita będą tematami spotkań edukacyjnych, które odbędą się 28 listopada w Centrum Medycznym Inter-Med przy ul. 1 Maja 27. Organizatorzy czekają na zgłoszenia zainteresowanych udziałem do 26 listopada.


ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU PRZY DWORCU STRADOM

14 godzin 3 min. temu
Od 22 listopada obowiązywać będzie czasowa organizacja ruchu na ul. Pułaskiego w rejonie dworca - informuje MZDiT. Zmiany wiążą się z pracami przy budowie centrum przesiadkowego.


Spot filmowy

14 godzin 3 min. temu
Zapraszamy do udziału w spocie filmowym poruszającym temat przemocy ze względu na płeć. Na zgłoszenia czekamy do poniedziałku 25 listopada br.


BUDŻET OBYWATELSKI - ZNAMY WYNIKI GŁOSOWANIA

20 listopad, 2018 - 01:00
Dwanaście zadań ogólnomiejskich i 111 dzielnicowych zostanie zrealizowanych w przyszłym roku, w ramach V edycji Budżetu Obywatelskiego w Częstochowie. Zdecydowało o tym ponad 20 tys. mieszkańców.


MIEJSCE PRZYJAZNE MIESZKAŃCOM

20 listopad, 2018 - 01:00
"Miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi" i "Miejsce przyjazne osobom z niepełnosprawnością" to dwa konkursy, w których mogą uczestniczyć częstochowskie placówki użyteczności publicznej. Zgłoszenia są przyjmowane do 6 grudnia.


CZĘSTOCHOWSKIE ŚLADY MARSZAŁKA

20 listopad, 2018 - 01:00
Częstochowa to jedno z tych miast, w którym Józef Piłsudski bywał, które czciło go przed wojną i które obecnie wciąż kultywuje jego pamięć.


Miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi lub osobom z niepełnosprawnością - rusza konkurs

19 listopad, 2018 - 01:00
Prezydent Miasta Częstochowy ogłasza konkurs "Miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi" i konkurs "Miejsce przyjazne osobom z niepełnosprawnością". Konkurs ma na celu zaprezentowanie miejsc użyteczności publicznej, które są dostosowane do potrzeb rodziców z dziećmi lub do potrzeb osób z niepełnosprawnością, umożliwiając im uczestnictwo w życiu społeczno - kulturalnym Miasta Częstochowy.


PROJEKT BUDŻETU CZĘSTOCHOWY NA 2019 R.

19 listopad, 2018 - 01:00
Dochody na poziomie 1 mld 339 mln zł, wydatki - w wysokości 1 mld 360 mln zł. Środki zaplanowane na inwestycje to kwota blisko 268,5 mln zł. To podstawowe wskaźniki projektu budżetu na 2019 r. zaprezentowanego w czasie poniedziałkowej sesji Rady Miasta.


KONKURS EKOLOGICZNY ROZSTRZYGNIĘTY

19 listopad, 2018 - 01:00
Rozstrzygnięto drugą edycję konkursu ,,EKO-WYNALAZCY". Podsumowanie odbyło się w sali sesyjnej Urzędu Miasta.


PIERWSZA SESJA NOWEJ RADY

19 listopad, 2018 - 01:00
19 listopada swoją pracę rozpoczęła Rada Miasta Częstochowy kolejnej kadencji. Podczas inauguracyjnej sesji radni wybrali swojego przewodniczącego oraz jego zastępców.


NAGRODY DLA UCZNIÓW UZDOLNIONYCH ARTYSTYCZNIE

19 listopad, 2018 - 01:00
Do 30 listopada potrwa nabór wniosków o przyznanie Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy dla uczennic i uczniów uzdolnionych artystycznie, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.


SPADŁ ŚNIEG - DROGOWCY W GOTOWOŚCI

19 listopad, 2018 - 01:00
Na ulice Częstochowy minionej nocy po raz pierwszy w tym sezonie skierowano sprzęt służący do utrzymania dróg zimą - informuje MZDiT.


"Festiwal Moc-art" i konferencja "Lepsze jutro"

19 listopad, 2018 - 01:00
Częstochowskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych PERASADA zaprasza na "Festiwal Moc-art" i konferencję "Lepsze jutro"


Podsumowanie projektu "Lepsze jutro"

19 listopad, 2018 - 01:00
Częstochowskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych PERASADA serdecznie zaprasza na konferencje podsumowującą zdanie publiczne pn.: "Lepsze jurto".


KONKURS WOKALNY IM. RESZKÓW - ZGŁOSZENIA DO 25 STYCZNIA

19 listopad, 2018 - 01:00
Studentki i studenci uczelni muzycznych mogą już zgłaszać się online do 6. edycji Konkursu Wokalnego im. Jana, Edwarda i Józefiny Reszków, organizowanego przez Filharmonię Częstochowską. Sam konkurs odbędzie się w dniach 25 lutego - 1 marca przyszłego roku.


Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta