Green Pack. Producent torebek papierowych fałdowych oraz woreczków foliowych.
 
Badura kiermasz Częstochowa 23.05 - 27.05
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Wiadomości UM

Subskrybuje zawartość
Zaktualizowano: 1 min. 39 sek. temu

"List do Matki" - koncert z okazji Dnia Matki

17 godzin 1 min. temu
Z okazji Dnia Matki 27 maja br. o godz.18.00 w Miejskim Domu Kultury przy ul.Łukasińskiego 50/6 odbędzie się koncert zespołu SILVER BAND, zatytułowany "List do Matki". Repertuar obejmuje muzykę lat 80 i 90-tych. Jest skierowany nie tylko do Mam, ma charakter rodzinny.


ABSOLUTORIUM DLA PREZYDENTA CZĘSTOCHOWY

17 godzin 1 min. temu
Podczas ostatniej sesji, radni udzielili Prezydentowi Miasta Częstochowy absolutorium za 2017 rok.


SUMMER CHILL 2018

17 godzin 1 min. temu
W czerwcu odbędzie się druga edycja święta częstochowskiej młodzieży, czyli festiwal Summer Chill. Wydarzenie otworzy tegoroczny cykl imprez w Parku Wypoczynkowym Lisiniec. Wstęp wolny.


BAŚNIOWE SPOTKANIE

17 godzin 1 min. temu
Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 23 przyłączyli się do tegorocznej edycji akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom". 21 maja wysłuchali baśni czytanej przez prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka.


XI Targi Pracy

17 godzin 1 min. temu
Ponad dwa tysiące ofert pracy i 60 wystawców będzie czekać na zainteresowanych podczas XI Targów Pracy, które odbędą się 23 maja w Częstochowskim Parku Przemysłowo- Technologicznym.


PAMIĘTALI O MONTE CASSINO

17 godzin 1 min. temu
W Alei Sienkiewicza odbyły się uroczystości upamiętniające 74. rocznicę zwycięskiej bitwy pod Monte Cassino.


Dzień Otwarty Zakładu Aktywności Zawodowej Yava

17 godzin 1 min. temu
Dzień Otwarty Zakładu Aktywności Zawodowej Yava - miejsca, które tworzą osoby z niepełnosprawnością odbędzie się 29 maja br. w godz. 9.00 do 14.00 przy Alei Pokoju 14. Organizatorzy zapraszają, szczególnie, pracodawców.


74. ROCZNICA BITWY O MONTE CASSINO

18 maj, 2018 - 01:00
Uroczystości odbędą się w piątek, 18 maja, o godz. 19.00 w alei Sienkiewicza.


GRATULACJE DLA REKTOR UNIWERSYTETU

18 maj, 2018 - 01:00
Z początkiem czerwca Akademia im. Jana Długosza przekształca się w Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy. Z tej okazji władze Częstochowy skierowały list gratulacyjny do rektor uczelni, prof. dr hab. Anny Wypych-Gawrońskiej.


POLA NADZIEI 2017/2018

18 maj, 2018 - 01:00
18 maja w Ośrodku Kultury Filmowej "Iluzja" odbył się finał 21 edycji kampanii Pola Nadziei.


Nowe pracownie dla osób z niepełnosprawnościami

18 maj, 2018 - 01:00
Podopieczni Fundacji Oczami Brata będą w nich uczyć się samodzielności oraz rozwijać umiejętności, które ułatwią im start w przyszłym życiu zawodowym. Pracownie powstały w ramach realizowanego przez Fundację projektu ,,Pierwszy krok do samodzielności".


NOC MUZEÓW W CZĘSTOCHOWIE

18 maj, 2018 - 01:00
W sobotę, 19 maja, od godz. 18.00 swoje podwoje otworzą bezpłatnie placówki Muzeum Częstochowskiego. Obok licznych atrakcji na gości czeka otwarcie wystawy ,,Retroprzedmioty" w Zagrodzie Włościańskiej. Ekspozycję, w której status obiektów muzealnych zyskują przedmioty codziennego użytku, będzie można oglądać od godz. 20.00.


Wybiegaj Życie - bieg charytatywny dla dzieci z hospicjum

18 maj, 2018 - 01:00
Studenckie Naukowe Koło Terapeutów zaprasza na II edycję Biegu Charytatywnego na rzecz dzieci ze Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej "Wybiegaj Życie!". Bieg odbędzie się 3 czerwca na Promenadzie Niemena.


Piknik Rodzinny Podmiotów Ekonomii Społecznej 2018

18 maj, 2018 - 01:00
W imieniu Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka zapraszamy na piknik rodzinny na Promenadę im. Czesława Niemena. Niedziela 27 maja br. w godz. 12:00-17:00, to dzień w którym będziecie mogli Państwo zapoznać się z ofertą częstochowskich organizacji pozarządowych oraz uczestniczyć w ciekawym programie kulturalno-rozrywkowym.


NOWE PRACOWNIE DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

17 maj, 2018 - 01:00
Podopieczni Fundacji Oczami Brata będą w nich uczyć się samodzielności oraz rozwijać umiejętności, które ułatwią im start w przyszłym życiu zawodowym. Pracownie powstały w ramach realizowanego przez Fundację projektu ,,Pierwszy krok do samodzielności".


Dodatkowy konkurs "Pokonać bezdomność. Program pomocy osobom bezdomnym"

17 maj, 2018 - 01:00
Do 8 czerwca można składać oferty w ramach rządowego programu "Pokonać bezdomność". Dodatkowy nabór dotyczy działań aktywizujących bezdomnych i infrastruktury placówek dla osób bezdomnych.


Koncert "Puls" - Dzień Samorządu Terytorialnego

17 maj, 2018 - 01:00
W tym roku, w ramach obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego, czeka nas widowisko muzyczne "Puls" - dedykowane częstochowskiej poetce Halinie Poświatowskiej. Obok twórców trip hopu z angielskiego Bristolu, w niezwykłym majowym koncercie wezmą udział między innymi Monika Brodka, Renata Przemyk, Wojciech Waglewski oraz Skubas.


Przedstawiciele Częstochowy w Wojewódzkim Zespole ds. Ekonomii Społecznej

17 maj, 2018 - 01:00
Marszałek Województwa Śląskiego powołał nowe osoby do Wojewódzkiego Zespołu ds. Ekonomii Społecznej, wśród nich 3 przedstawicieli Częstochowy. Zespół ma koordynować działania w obszarze ekonomii społecznej, m.in. oceniać stan rozwoju ekonomii społecznej, proponować nowe rozwiązania.


ŻAŁOBA PO TRAGEDII W ,,ZOFIÓWCE"

17 maj, 2018 - 01:00
W odpowiedzi na apel wojewody śląskiego, Częstochowa przyłącza się do żałoby po tragicznie zmarłych górnikach i solidaryzuje się z ich bliskimi. Flagi przy budynku Urzędu Miasta zostały opuszczone do połowy masztu.


Polubić siebie - Tydzień życia z niepełnosprawnością

16 maj, 2018 - 01:00
Od 21 do 26 maja trwać będzie "Tydzień życia z niepełnosprawnością". Organizatorzy przygotowali wiele wydarzeń, m.n. dni otwarte stowarzyszeń, warsztaty rękodzielnicze, wystawy prac artystycznych, marsz nordic walking, festiwal muzyczny oraz Marsz różowej wstążki.


ZŁOTE GODY

16 maj, 2018 - 01:00
Kolejne częstochowskie małżeństwa obchodziły w Urzędzie Stanu Cywilnego jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Tym razem świętowało 9 par.


Międzynarodowy Dzień Rodziny obchodzony tanecznie

16 maj, 2018 - 01:00
Taneczną zabawę z udziałem ok. 700 dzieci na Placu Biegańskiego zorganizowało częstochowskie koło Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów Klanza i Szkoła Podstawowa nr 14 im. Henryka Sienkiewicza.


LAO CHE NA SCENIE FRYTKI OFF-JAZD

16 maj, 2018 - 01:00
I będzie to powrót - zespół był bowiem jedną z gwiazd pierwszej edycji Częstochowskiego Festiwalu Kultury Alternatywnej. Czerpiąca z rozmaitych podgatunków muzyki rockowej grupa już od kilkunastu lat utrzymuje się w czołówce polskich wykonawców. Na scenę w Parku Lisiniec wejdzie 15 czerwca o godz. 22.30.


MIASTO BĘDZIE LEPIEJ PRZYGOTOWANE NA RYZYKO POWODZI I PODTOPIEŃ

15 maj, 2018 - 01:00
W lipcu skończą się prace związane z odwodnieniem Grabówki, zaawansowane są podobne roboty w dzielnicy Kiedrzyn. Obie inwestycje mają lepiej zabezpieczyć mieszkańców tych częstochowskich dzielnic przed wynikającymi ze zmian klimatu zagrożeniami, takimi jak powodzie i podtopienia. Miasto zabiega też o środki na odwodnienie części dzielnicy Północ.


Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta