Green Pack Święta
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Wiadomości UM

Subskrybuje zawartość
Zaktualizowano: 13 min. 4 sek. temu

PRZYSTANKI ,,KORFANTEGO" ZAWIESZONE

18 styczeń, 2019 - 01:00
Miejski Zarząd Dróg i Transportu informuje, że ze wzglądu na prowadzone prace drogowe i wyłączenie z użytkowania jednego pasa jezdni, przystanki Korfantego zostały zawieszone w obu kierunkach do odwołania.


Uroczystości pogrzebowe prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

17 styczeń, 2019 - 01:00
W Częstochowie będzie można obejrzeć relację z sobotniego pogrzebu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza na telebimie ustawionym na placu Biegańskiego. Zachęcamy do udziału.


SPOTKANIE Z KOMBATANTAMI

17 styczeń, 2019 - 01:00
Przedstawiciele organizacji kombatanckich, jak co roku omówili harmonogram uroczystości, ceremonii oraz obchodów świąt państwowych i wojskowych oraz rocznic upamiętniających wydarzenia historyczne, związane z walką o niepodległość Polski, pamięcią o ofiarach wojny i okresu powojennego.


POGRZEB PREZYDENTA GDAŃSKA - TELEBIM NA PLACU BIEGAŃSKIEGO

17 styczeń, 2019 - 01:00
W Częstochowie będzie można obejrzeć relację z sobotniego pogrzebu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza na telebimie ustawionym na placu Biegańskiego. Z apelem o umożliwienie mieszkańcom gromadzenia się w dniu pogrzebu na centralnych placach wystąpili prezydenci polskich miast, w tym prezes Związku Miast Polskich.


EKO PATROL W WALCE Z NISKĄ EMISJĄ

17 styczeń, 2019 - 01:00
Efektem działań specjalistycznego Eko Patrolu Głównego Instytutu Górnictwa są w Częstochowie kontrole domów, w których mogą być spalane odpady lub paliwa złej jakości. Eko Patrol z dronem wkrótce ponownie pojawi się w mieście.


USUWANIE WRAKÓW - KONTYNUACJA

17 styczeń, 2019 - 01:00
W ubiegłym roku, dzięki działaniom Straży Miejskiej, zwolniono ponad dwieście miejsc parkingowych po tzw. wrakach. Strażnicy będą kontynuować akcję również w roku 2019.


CARA W DZIAŁANIU

17 styczeń, 2019 - 01:00
Zdolnych i pomysłowych ludzi w Częstochowie nie brakuje. Dzięki wsparciu takich organizacji jak Centrum Amatorskiego Ruchu Artystycznego ich praca może nie tylko zyskać na rozmachu, ale też trwale zapisać się na kulturalnej mapie miasta.


WSPARCIE DLA PRACOWNIKÓW MŁODZIEŻOWYCH

17 styczeń, 2019 - 01:00
Od pierwszego stycznia osoby pracujące z młodzieżą, szczególnie w obszarze kultury i edukacji, które chcą utrwalić wiedzę na temat wspierania inicjatyw młodzieżowych, mogą wziąć udział w darmowym kursie on-line z zakresu integracji społecznej oraz rozwijania kompetencji społecznych i obywatelskich wśród młodzieży. Do końca roku uruchomiony zostanie kolejny kurs, tym razem z zakresu przedsiębiorczości w organizacjach pozarządowych.


74. ROCZNICA ZAKOŃCZENIA OKUPACJI HITLEROWSKIEJ

16 styczeń, 2019 - 01:00
16 stycznia na Cmentarzu Kule odbyła się uroczystość upamiętniająca 74. rocznicę zakończenia okupacji hitlerowskiej w Częstochowie.


STRAŻNICY MIEJSCY ROZMAWIAJĄ Z MŁODZIEŻĄ O BEZPIECZEŃSTWIE

16 styczeń, 2019 - 01:00
Między innymi zasady bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw oraz przemoc w internecie były tematami spotkania w Szkole Podstawowej nr 48.


KSIĘGA KONDOLENCYJNA W URZĘDZIE MIASTA

16 styczeń, 2019 - 01:00
W głównym budynku Urzędu Miasta przy ulicy Śląskiej 11/13 wyłożona jest księga kondolencyjna, w której można dokonywać wpisów pamięci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.


OD SŁOWA DO ŚWIATA WOLNEGO OD PRZEMOCY

15 styczeń, 2019 - 01:00
Podczas prawdziwego święta życzliwości, serdeczności i dobroci - finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - doszło do tragicznego aktu przemocy. Przeciwdziałanie mowie nienawiści i czynom, które mogą z niej wynikać, wymaga czasu, konsekwencji i wysiłku różnych środowisk. Sukcesywne działania w tej sferze będą dawać efekty. W Częstochowie zaczyna się 3. edycja projektu ,,Strefa empatii".


AKADEMICKA CZĘSTOCHOWA - NAGRODY ZA NAJLEPSZE PRACE

15 styczeń, 2019 - 01:00
W minionym roku odbyła się kolejna edycja konkursu "Nagroda Prezydenta Miasta Częstochowy za najlepszą pracę inżynierską, licencjacką, magisterską lub doktorską związaną z promocją Częstochowy". Znamy już nazwiska laureatów.


ŻAŁOBA W CZĘSTOCHOWIE

15 styczeń, 2019 - 01:00
Prezydent Częstochowy ogłosił w mieście żałobę po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Trwa od południa we wtorek 15 stycznia do czwartku 17 stycznia włącznie. To symboliczny gest solidarności z Gdańskiem, a także wyraz niezgody na akty przemocy i nienawiści.


NAGRODY DLA PROMOTORÓW

15 styczeń, 2019 - 01:00
Przyznano nagrody i wyróżnienia Prezydenta Miasta Częstochowy w ramach programów "Teraz Lepsza Praca", "Lepsza Komunikacja w Częstochowie", "Częstochowa wspiera Seniorów" i "Przyjazna Częstochowa".


POSZŁY KONIE PO... DESKACH TEATRU

14 styczeń, 2019 - 01:00
W sobotę 12 stycznia w Teatrze im. Adama Mickiewicza odbyła się premiera spektaklu "Czyż nie dobija się koni?" w reżyserii dyrektor artystycznej częstochowskiej sceny Magdaleny Piekorz. Wydarzenie przyciągnęło tłumy miłośników sztuki teatralnej, w tym wielu gości specjalnych.


IV PRZEGLĄD CHÓRÓW UNIWERSYTETÓW III WIEKU

14 styczeń, 2019 - 01:00
W sobotę, 12 stycznia, w Filharmonii Częstochowskiej odbył się IV Przegląd Chórów Uniwersytetów III Wieku Województwa Śląskiego pn. ,,...Kolędujmy Małemu".


WOŚP 2019 W CZĘSTOCHOWIE

14 styczeń, 2019 - 01:00
13 stycznia po raz 27. zagrała w Częstochowie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem zbierano na specjalistyczny sprzęt dla dziecięcych szpitali w Polsce. Częstochowa - jak cały kraj - jest wstrząśnięta tragicznym incydentem podczas finału WOŚP w Gdańsku.


Nagrody Biegańskiego za pracę na rzecz pacjenta

11 styczeń, 2019 - 01:00
Do 1 lutego można składać wnioski kandydatów do nagrody im. dr. Władysława Biegańskiego za wybitną i znaczącą działalność w ochronie zdrowia i szczególny charakter pracy na rzecz pacjenta. Wnioski mogą składać także stowarzyszenia, fundacje.


Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta