Promed. Czas na wzrok 40+
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75
 

Wiadomości UM

Subskrybuje zawartość
Zaktualizowano: 3 min. 55 sek. temu

Nabór wniosków - Nagroda Prezydenta Częstochowy za działalność w organizacjach pozarządowych

23 sierpień, 2019 - 01:00
Można już składać wnioski o przyznanie Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy za działalność w organizacjach pozarządowych w roku 2019! Termin składania wniosków do 16 września 2019 r.


SPOTKANIE Z URSZULĄ DUDZIAK PRZEŁOŻONE NA 6 WRZEŚNIA

23 sierpień, 2019 - 01:00
Spotkanie w ramach akcji ,,Aleje - tu się dzieje!" było zaplanowane na dzisiaj, ale z powodu choroby artystki odbędzie się za tydzień, w piątek, 6 września.


PORZĄDEK OBRAD XVI ZWYCZAJNEJ SESJI RADY MIASTA CZĘSTOCHOWY

23 sierpień, 2019 - 01:00
Sierpniowa sesja Rady Miasta została zaplanowana na 29 sierpnia (środa) od godz. 12. Zachęcamy do zapoznania się programem i projektami uchwał.


SPORT TO ZDROWIE

23 sierpień, 2019 - 01:00
Po wakacyjnej przerwie wracają bezpłatne zajęcia sportowe dla dzieci, organizowane w ramach akcji Profilaktyka poprzez sport. Będą się odbywały do końca roku.


27. DNI CZĘSTOCHOWY - ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU

23 sierpień, 2019 - 01:00
23 sierpnia w godzinach wieczornych na ul. Żużlowej wystąpią utrudnienia spowodowane organizacją nocnego wyścigu pojazdów zabytkowych. Z kolei w sobotę, 24 sierpnia, zmiany w organizacji ruchu będą wprowadzane w związku z koncertem w okolicach pętli tramwajowej w dzielnicy Północ.


PLAN ZABEZPIECZENIA PIELGRZYMKI - ŚWIĘTO MATKI BOŻEJ JASNOGÓRSKIEJ

23 sierpień, 2019 - 01:00
W dniach 23-26 sierpnia w Częstochowie odbywa się ,,Odpust Matki Bożej Jasnogórskiej", czyli trwa kolejny szczyt pielgrzymkowy. Miasto przygotowało plan zabezpieczenia medycznego i komunalnego, dodatkowe miejsca parkingowe i drogi ewakuacji.


BEZPŁATNA MAMMOGRAFIA

23 sierpień, 2019 - 01:00
LUX MED po raz kolejny zaprasza Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badania mammograficzne. Będą realizowane w Częstochowie 29 i 30 sierpnia. Kolejna taka możliwość pojawi się 17 października.


Konkurs "Aktywny Senior"

22 sierpień, 2019 - 01:00
Został ogłoszony przez Wojewodę Ślaskiego konkurs pn. "Aktywny Senior" , którego celem jest wyróżnienie seniorów podejmujących działania na rzecz środowiska osób starszych oraz integracji międzypokoleniowej w województwie śląskim.Termin zgłoszeń do 16 września 2019 r.


FINAŁ ODWODNIENIA KIEDRZYNA

22 sierpień, 2019 - 01:00
W kolejnych częstochowskich dzielnicach porządkowany jest system gospodarki wód opadowych i roztopowych. Właśnie zakończyła się budowa odwodnienia Kiedrzyna, wcześniej inwestycja na Grabówce, a wkrótce rozpoczną się też prace obejmujące część dzielnicy Północ. Miasto zdobyło na realizację tych projektów środki unijne.


Dni otwarte Quick Shot Kickboxing

22 sierpień, 2019 - 01:00
Stowarzyszenie Quick Shot Kickboxing zaprasza na otwarte treningi kickboxingu.


27. DNI CZĘSTOCHOWY JUŻ W TEN WEEKEND

22 sierpień, 2019 - 01:00
Gwiazdami sobotniego koncertu przy pętli tramwajowej na Północy będą Kombii i Monika Lewczuk. Dzień później w Filharmonii Częstochowskiej Hania Stach przypomni przeboje Whitney Houston, a na Lisińcu odbędzie się ,,Festiwal Kolorów". A to tylko część atrakcji.


ŚWIATOWY DZIEŃ PUBLICZNEGO CZYTANIA KOMIKSÓW

21 sierpień, 2019 - 01:00
W programie wydarzenia, które zaplanowano na 28 sierpnia w Parku im. Stanisława Staszica, znajdzie się m.in. spotkanie z Maciejem Kurem - scenarzystą kontynuacji kultowych komiksów ,,Kajko i Kokosz".


NOWY CHODNIK W RAMACH BO

21 sierpień, 2019 - 01:00
Rozpoczęła się przebudowa chodnika przy ul. 11 Listopada. Remont realizowany jest w ramach budżetu obywatelskiego.


SZTUKA ODDYCHANIA

21 sierpień, 2019 - 01:00
Anna Wójcik swoimi artystycznymi działaniami wielokrotnie ingerowała w tkankę naszego miasta. Przebrała pomnik Henryka Sienkiewicza, ubrała budynek pogotowia w balony, przygotowała wyjątkową czytelnię książek na dworcu PKP i oblała bramę kamienicy lukrem. Jej prace można było zobaczyć między innymi podczas kolejnych edycji Festiwalu Sztuki Współczesnej w Przestrzeni Publicznej Arteria, Festiwalu Dekonstrukcji Słowa "Czytaj!" i Nocy Kultury Niezależnej. Co prawda, od kilku lat mieszka w Warszawie, jednak do Częstochowy wraca regularnie. Rozmawiamy z nią o wyróżnieniu Amazing Woman, Oddychaczu i sztuce zaangażowanej społecznie.


Z NUTĄ W TLE

21 sierpień, 2019 - 01:00
Tym razem proponuję wybrać się na miejską wycieczkę z nutą w tle. Zachęcam do poznania lub przypomnienia sobie o częstochowskich kapelach oraz miejscach i postaciach związanych z lokalnym środowiskiem muzycznym.


ROZWÓJ SUBREGIONU PÓŁNOCNEGO - SPOTKANIE W RAMACH RIT

20 sierpień, 2019 - 01:00
19 sierpnia w Częstochowie odbyło się Zgromadzenie Ogólne Regionalnych Inwestycji Terytorialnych Subregionu Północnego Województwa Śląskiego. Spotkanie było także okazją do skonsultowania 21 ogólnopolskich samorządowych tez, zawierających postulaty naprawy państwa.


SPECJALNA LINIA NA FESTIWAL KOLORÓW

20 sierpień, 2019 - 01:00
25 sierpnia zostanie uruchomiona specjalna linia autobusowa nr 110, którą będzie można dostać się na organizowany w Parku Lisiniec Festiwal Kolorów. Ponadto linie nr 11 i 31 będą obsługiwane wyłącznie przez autobusy przegubowe - informuje MZDiT.


WIĘCEJ DRZEW PRZY ALEI POKOJU

20 sierpień, 2019 - 01:00
Po przebudowie linii tramwajowej w ciągu alei Pokoju, po niezbędnym usunięciu 7 drzew, nasadzonych zostanie ponad 20 nowych drzewek. Docelowo będzie ich więc więcej niż przed remontem.


BARTEK MIRECKI MISTRZEM POLSKI

19 sierpień, 2019 - 01:00
Częstochowski kierowca wyścigowy Bartłomiej Mirecki po raz kolejny zdobył tytuł Mistrza Polski w wyścigach samochodowych. Wygraną w klasyfikacji łącznej zapewnił sobie na dwa wyścigi przed końcem sezonu.


CZĘSTOCHOWA NA ANTENIE RADIA KATOWICE

19 sierpień, 2019 - 01:00
W ostatni weekend nasze miasto miało w eterze znacznie więcej niż swoje ,,pięć minut". Śląska rozgłośnia nadawała swój program na żywo z Parku Lisiniec. Była to znakomita okazja, aby pokazać najlepsze strony Częstochowy w całym regionie.


Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta