Promed-Optyk, Częstochowa, Al. NMP 9. Częstochowa. Czas na wzrok 40+
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Wiadomości UM

Subskrybuje zawartość
Zaktualizowano: 18 min. 41 sek. temu

PEŁNIA LATA W ,,CZĘSTOCHOWSKIM KURIERZE SAMORZĄDOWYM"

18 godzin 18 min. temu
To wydanie o mały włos nie doszłoby do skutku - mikrofon chciał porwać łazik marsjański. Oprócz prezentacji najnowszego cudu techniki stworzonego przez częstochowskich studentów, w tym ,,Kurierze" także o surfiniach i kurdybankach oraz jeździe po świeżutko wybudowanej DW 908.


MISTRZOSTWA EUROPY W SPEEDROWERZE

18 godzin 18 min. temu
W dniach 27-29 lipca w Częstochowie i w Poczesnej odbędą się tegoroczne Mistrzostwa Europy w speedrowerze. Udział w nich weźmie 24 zawodników.


Ludzie z żelaza na start

18 godzin 18 min. temu
Takiego wydarzenia triathlonowego w Częstochowie jeszcze nie było. 22 lipca w imprezie - której nadano oficjalną nazwę "Częstochowa Triathlon 2018" - rywalizować będzie ponad setka zawodniczek i zawodników. Począwszy od amatorów na prawdziwych zawodowcach skończywszy. Do pokonania będą mieli 950 metrowy dystans pływacki, 45 km sprawdzian kolarski i 10,5 km trasę biegową. A wszystko to w centrum Częstochowy i na malowniczych szosach Jury Krakowsko-Częstochowskiej.


CZĘSTOCHOWA TRHIATLON W PARKU LISINIEC

18 godzin 18 min. temu
Już w najbliższą niedzielę, 22 lipca, w Parku Lisiniec rozpocznie się nowa impreza na mapie polskiego triathlonu - ,,Częstochowa Trhiatlon". Kierowców czeka zmiana w organizacji ruchu.


TRWAJĄ REMONTY W SZKOŁACH

17 lipiec, 2018 - 01:00
Trwają wakacyjne remonty w częstochowskich placówkach oświatowych. Będą kosztować ponad 6,2 mln zł. Część zakończy się wraz z początkiem roku szkolnego, pozostałe - jesienią.


PRZYJAZNA CZĘSTOCHOWA - WIĘCEJ PIENIĘDZY NA EKOLOGICZNE PIECE

17 lipiec, 2018 - 01:00
W ramach walki o czyste powietrze, decyzją prezydenta Częstochowy, o 210 tys. zł została zwiększona kwota przeznaczona na tegoroczne dotacje do modernizacji systemów grzewczych przez częstochowian.


DROGI W STREFACH - W PLANACH ROZBUDOWA UL. KORFANTEGO

16 lipiec, 2018 - 01:00
Trwają inwestycje drogowe z myślą o dalszym rozwoju i jeszcze lepszym skomunikowaniu częstochowskich terenów specjalnych stref ekonomicznych. Miejski Zarząd Dróg i Transportu prowadzi przetarg na rozbudowę ul. Korfantego, która biegnie przez obszar strefy Euro-Park Mielec, w pobliżu dużej inwestycji firmy Guardian.


"STRAŻNIK CZASU" PRZY DWORCU

16 lipiec, 2018 - 01:00
W Częstochowie powstaje kolejny monumentalny mural autorstwa Tomasza Sętowskiego. Po ukończeniu będzie największym tego typu obrazem w mieście.


PRZEZ WEEKEND NIECZYNNE MODUŁY E-USŁUG URZĘDU MIASTA

13 lipiec, 2018 - 01:00
Z uwagi na prace serwisowe od piątku 13 lipca od godz. 16 - do poniedziałku (16 lipca) do godzin porannych nie będzie dostępny m.in. Poradnik Interesanta UM oraz System Umawiania Wizyt w UM, a więc moduły e-usług oferowanych przez Urząd Miasta Częstochowy. Za utrudnienia - przepraszamy!


CZĘSTOCHOWSKIE DNI ELEKTROMOBILNOŚCI

13 lipiec, 2018 - 01:00
W Ratuszu Miejskim odbyła się konferencja "Częstochowskie dni elektromobilności. Elektryczne samochody to już teraźniejszość". Obok prezentacji i dyskusji dodatkową atrakcją dla uczestników była możliwość skorzystania z jazdy próbnej samochodem elektrycznym.


Usprawnienia od 1 lipca br. dla osób z niepełnosprawnością

13 lipiec, 2018 - 01:00
Od 1 lipca 2018r. osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności mogą skorzystać poza kolejnością ze świadczeń medycznych w poradniach specjalistycznych, w szpitalach, z usług farmaceutycznych w aptekach i ze świadczeń rehabilitacji leczniczej bezlimitowo.


PROMENADA ŚRÓDMIEJSKA CORAZ BLIŻEJ

13 lipiec, 2018 - 01:00
Miasto rozpisało przetarg na wykonanie pierwszego etapu prac związanych z jej utworzeniem. Jeśli uda się wyłonić wykonawcę, niezagospodarowany obecnie teren będzie miał szansę stać się lubianym miejscem spacerów, rekreacji i spotkań w ścisłym centrum miasta.


PRZETARG NA PARKING I PLACE ZABAW PRZY PEREPECZKI

13 lipiec, 2018 - 01:00
Miejski Zarząd Dróg i Transportu ogłosił przetarg nieograniczony na budowę parkingu oraz placów zabaw przy ul. Perepeczki, czyli łączniku ul. Staszica z ul. Kilińskiego. Oferty można składać do 26 lipca.


SPOTKANIE INFORMACYJNE

13 lipiec, 2018 - 01:00
W środę, 18 lipca w budynku Urzędu Stanu Cywilnego, odbędzie się spotkanie informacyjne poświęcone możliwości pozyskania środków w ramach konkursu “Śląskie Lokalnie 2018-2019".


Konkurs "Pocztówka na sto lat - moja Niepodległa"

12 lipiec, 2018 - 01:00
Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach zaprasza do udziału w konkursie plastycznym pt:. "Pocztówka na sto lat - moja Niepodległa". Prace są przyjmowane do 14 września br.


PLENER INVEST FOTO

12 lipiec, 2018 - 01:00
Częstochowa organizuje nowy plener fotograficzny, którego efekty będą wykorzystywane w promocji gospodarczej i inwestycyjnej miasta. W przemysłowe tereny miasta ruszają członkowie Jurajskiego Fotoklubu.


RAZEM OD PÓŁ WIEKU

12 lipiec, 2018 - 01:00
Siedemnaście par świętowało w Urzędzie Stanu Cywilnego jubileusz Złotych Godów. Trzy małżeństwa przeżyły razem więcej niż 50 lat.


Przeszłość zamknięta na fotografii - wystawa "Tu było getto"

12 lipiec, 2018 - 01:00
Wystawę fotografii Joanny Sidorowicz "Tu było getto" można oglądać w siedzibie Fundacji Chrześcijańskiej "Adullam" przy ul. Krakowskiej 34 do końca sierpnia.


ROWEREM DO MSTOWA

11 lipiec, 2018 - 01:00
Częstochowa i Mstów mają połączenie rowerowe, umożliwiające komfortowy przejazd wszystkim rowerzystom. Obie gminy połączyła ścieżka o łącznej długości ponad 2 kilometrów.


13. KLIMATY CZĘSTOCHOWY

11 lipiec, 2018 - 01:00
Ruszyła już 13. edycja konkursu fotograficznego ,,Klimaty Częstochowy". Zgłoszenia są przyjmowane są do 2 października.


Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta