Sklep Adaś Marol Promocja

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Wiadomości UM

Subskrybuje zawartość
Zaktualizowano: 19 min. 34 sek. temu

CZĘSTOCHOWA DO GÓRY W ,,RANKINGU SAMORZĄDÓW"

14 godzin 49 min. temu
Na 11. miejsce - z 16. w zeszłym roku - Częstochowa awansowała w kategorii miast na prawach powiatu w corocznym zestawieniu dziennika ,,Rzeczpospolita". Ranking wyróżnia najlepiej zarządzane samorządy - z dobrą gospodarką finansową, pozwalającą wykonywać zadania publiczne na satysfakcjonującym mieszkańców poziomie.


KONKURS EKOLOGICZNY ROZSTRZYGNIĘTY

14 godzin 49 min. temu
W sali sesyjnej Urzędu Miasta podsumowano konkurs ekologiczny "Bądź efektywny energetycznie". Uczestniczyli w nim uczniowie szkół ponadpodstawowych.


CZĘSTOCHOWA MÓWI "NIE" DLA PRZEMOCY ZE WZGLĘDU NA PŁEĆ

14 godzin 49 min. temu
Po raz kolejny Częstochowa uczestniczy w międzynarodowej kampanii 16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć. Bezpłatne kursy samoobrony dla kobiet, konsultacje prawne i psychologiczne, warsztaty asertywności, a co najważniejsze - telefon dla osób doświadczających przemocy czynny całą dobę to tylko niektóre z inicjatyw przygotowanych w ramach kampanii.


SIŁOWNIA POD CHMURKĄ

14 godzin 49 min. temu
Przy ulicy Bardowskiego powstał plac rekreacji ruchowej dla dzieci i dorosłych. Inwestycję zrealizowano w ramach Budżetu Obywatelskiego.


ZNAJDŹ PRACĘ PRZEZ SI SMS

14 godzin 49 min. temu
Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS w Częstochowie ponownie wychodzi do lokatorów zasobów komunalnych z ofertami pracy. Tym razem konkretne ogłoszenia z Powiatowego Urzędu Pracy dystrybuowane są poprzez system SI SMS BLISKO.


WOJEWÓDZKI TEST SPRAWNOŚCI SYREN ALARMOWYCH

14 godzin 49 min. temu
28 listopada, pomiędzy godz. 9.00 a 13.00, w Częstochowie - podobnie jak w całym województwie - odbędzie się test sprawności syren służących do ostrzegania i alarmowania ludności.


,,CZĘSTOCHOWIANKA" ŁADNIEJSZA I BARDZIEJ EKO

14 godzin 49 min. temu
Poprawa efektywności energetycznej, zmniejszenie opłat za ogrzewanie oraz poprawa wyglądu budynku - takie były cele zakończonej niedawno termomodernizacji sali sportowej przy ul. Rejtana, zarządzanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.


V CZĘSTOCHOWSKI DZIEŃ SPORTU

23 listopad, 2017 - 01:00
W niedzielę, 26 listopada, w Hali Sportowej Częstochowa odbędzie się już po raz kolejny wielkie święto sportu. Główną atrakcją będzie mecz towarzyski, w którym zobaczymy Legendy Polskiej Siatkówki, m.in. Andrzeja i Krzysztofa Stelmachów, Grzegorza Szymańskiego, Pawła Gacka, Krzysztofa Gierczyńskiego i Damian Dacewicza.


LAUR POMOCY SPOŁECZNEJ I MECENAS POMOCY SPOŁECZNEJ

23 listopad, 2017 - 01:00
Do 4 grudnia można składać wnioski o przyznanie nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy w dziedzinie pomocy społecznej za rok 2017.


,,Z NOWĄ PRACĄ W LEPSZĄ PRZYSZŁOŚĆ" - NABÓR TRWA

23 listopad, 2017 - 01:00
O udział w tym bezpłatnym projekcie - współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej - mogą ubiegać się osoby bezrobotne lub nieaktywne zawodowo, zainteresowane szkoleniami, kursami oraz stażami u przedsiębiorców.


NOWE BOISKO PRZY ZSP NR 2

23 listopad, 2017 - 01:00
Uczniowie kolejnej częstochowskiej szkoły mają nowoczesne boisko. Wielofunkcyjny obiekt powstał przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 2.


MALUCHY TO JEDNAK ZNAJĄ SIĘ NA ZDROWIU

23 listopad, 2017 - 01:00
133 przedszkolaków wzięło udział w piątej edycji Przeglądu Piosenki o Zdrowiu. 23 listopada w Miejskim Domu Kultury odbył się finał muzycznej zabawy.


20 LAT PRAKTYCZNEGO KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO

23 listopad, 2017 - 01:00
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Częstochowie (wcześniej Centrum Kształcenia Praktycznego) obchodziło 22 listopada swoje 20-lecie. Nowocześnie wyposażona placówka przy ul. Przechodniej jest jednym z filarów kształcenia zawodowego w mieście nastawionego na nadążanie za potrzebami lokalnego rynku pracy i stałą współpracę z firmami.


ZMIANY NA LINIACH NR 11, 35 i 36

23 listopad, 2017 - 01:00
Od piątku, 1 grudnia, zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu linii nr 11, 35 i 36 - informuje MZDiT.


NOWA HALA W SPECJALNEJ STREFIE

22 listopad, 2017 - 01:00
Przedsiębiorcy mogą wynajmować powierzchnię i korzystać z ulg w nowej hali magazynowo-produkcyjnej, wybudowanej przez Agencję Rozwoju Regionalnego na terenach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Częstochowie. Hala wzniesiona kosztem 9 mln zł została w środę oficjalnie otwarta, a do "wzięcia" pozostały praktycznie jeszcze tylko dwa jej moduły.


99 ROCZNICA ZWYCIĘSKIEJ OBRONY LWOWA

22 listopad, 2017 - 01:00
22 listopada na Placu Orląt Lwowskich upamiętniono 99 rocznicę zwycięskiej obrony Lwowa.


Wykład mgr Krzysztofa Pierzgalskiego pt. "Nietoperze Góry Zamkowej w Olsztynie k. ...

22 listopad, 2017 - 01:00
Częstochowskie Towarzystwo Naukowe zaprasza na wykład mgr mgr Krzysztofa Pierzgalskiego pt. Nietoperze Góry Zamkowej w Olsztynie k. Częstochowy.


Bezpłatne warsztaty plastyczne

22 listopad, 2017 - 01:00
Fundacja "Niech Się...Dzieje" kolejny raz serdecznie zaprasza dzieci w wieku od 12 do 15 lat na bezpłatne warsztaty plastyczne zorganizowane przy współpracy z pracownią plastyczną Czerwone Jabłuszko.


Taniec to luksus bycia sobą

22 listopad, 2017 - 01:00
Celem projektu ,,Taniec to luksus bycia sobą'' jest zachęcenie dzieci do czerpania przyjemności z aktywności fizycznej i chęci do podejmowania nowych wyzwań


KONSERWACJA ROWÓW

22 listopad, 2017 - 01:00
Dwa częstochowskie rowy melioracyjne przeszły konserwację. Łącznie pracami objęto ponad 4,5 km cieków wodnych.


OTWIERAMY LODOWISKO

22 listopad, 2017 - 01:00
23 listopada rozpoczyna się sezon na Sztucznym Lodowisku przy ul. Boya-Żeleńskiego 6/8.


ZWIĄZEK POWIATÓW O PROBLEMACH Z CEPIK

22 listopad, 2017 - 01:00
Powiaty ciągle zgłaszają problemy z obsługą interesantów w zakresie rejestracji pojazdów, której źródłem jest moduł nowej wersji systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców wdrażany przez Ministersytwo Cyfryzacji. Kłopoty nie ominęły też częstochowian. Urzędy monitują do ministerstwa, list do minister Anny Streżyńskiej skierował prezes zarządu związku Powiatów Polskich Ludwik Węgrzyn.


ŚWIĄTECZNA CZĘSTOCHOWA

22 listopad, 2017 - 01:00
- tak nazywa się plenerowa impreza podczas której na pl. Biegańskiego, w niedzielę 3 grudnia, rozbłyśnie nowa świąteczna iluminacja. Jej inauguracji będzie towarzyszyć koncert - najpierw wystąpią w duecie Iga Kozacka i Kamila Dauksz, a gwiazdą wieczoru będzie grupa Sound`n`Grace, wykonująca m.in. muzykę gospel, soul czy r&b.


PIŁKA POWINNA ŁĄCZYĆ

21 listopad, 2017 - 01:00
Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek oraz prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk liczą na dobrą współpracę między PZPN, samorządem i klubami piłkarskimi. Są też zgodni, że dla dobra polskiej piłki trzeba walczyć z wszelkimi przejawami stadionowego bandytyzmu.


Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta