Promed. Czas na wzrok 40+
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75
 

Częstochowskie24

Subskrybuje zawartość
Tygodnik Częstochowa Portal Informacyjny Tygodnik Regionalny Częstochowa Gazeta Częstochowa
Zaktualizowano: 52 min. 52 sek. temu

Bartek Mirecki mistrzem Polski

1 godzina 7 min. temu

Częstochowski kierowca wyścigowy Bartłomiej Mirecki po raz kolejny wywalczył tytuł mistrza Polski w wyścigach samochodowych. Wystarczającą liczbę punktów, aby stanąć na najwyższym stopniu podium w klasyfikacji sezonu, zdobył już dwa wyścigi przed końcem mistrzostw.

W miniony weekend na Łotwie, gdzie rozgrywana była jedna z rund Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Bartłomiej Mirecki wystartował za kierownicą Renault Clio CUP. W pierwszym wyścigu dojechał na drugiej pozycji. Pozwolił się wyprzedzić jedynie swojemu koledze z zespołu BM Racing Team Szymonowi Jabłońskiemu, który walczy o podium w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski. Druga pozycja pozwoliła uzyskać niezbędną przewagę punktową i Bartek Mirecki może być już pewny zdobycia tytułu. W drugim wyścigu na Łotwie zawodnik Automobilklubu Częstochowskiego postawił kropkę nad i, mijając linię mety na pierwszym miejscu.

W Rydze Bartłomiej Mirecki startował nie tylko w sprintach, ale też w dwugodzinnym wyścigu długodystansowym. Jego zmiennikami byli koledzy z BM Racing Team: Karol Urbaniak i Szymon Jabłoński.

W sobotnim wyścigu Mirecki zajął jednocześnie 1. i 2. miejsce! Jak to możliwe? Podczas jednego z wyścigów wystartował w dwóch samochodach, zmieniając się ze swoimi zespołowymi kolegami.

Przed Bartkiem Mireckim jeszcze jedna runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a także obrona tytułu mistrza Europy FIA CEZ za kierownicą Formuły Renault 2.0.

Wyniki naszego kierowcy, a także zdjęcia, filmy i transmisje z wyścigów można śledzić za pośrednictwem stron internetowych: www.facebook.com/bmracingteam, www.facebook.com/bartlomiejmireckiofficial, www.instagram.com/bm_racing_team oraz www.bartekmirecki.pl

źródło: zespół prasowy BM Racing TeamWyprawa NINIWA Team jest na półmetku. Rowerzyści pokonali prawie 3 tysiące kilometrów, ale trudniejsza część trasy nadal przed nimi

1 godzina 35 min. temu

Trzeci tydzień wyprawy NINIWA Team wokół Europy zaczął się od pożegnania. Grupę opuściło 11 osób, które jechały tylko na 2 tygodnie. Na trasie pozostało 26 osób, które przejadą wyprawę już do końca. To one musiały przejąć obowiązki osób, które wróciły do domu. Jak pokazał miniony tydzień, grupa jest cały czas mocna i realizuje podstawowe założenie – minimum 150 przejechanych kilometrów dziennie i nie tylko…

Na trasę na początku trzeciego tygodnia niniwici wyruszyli z okolic Budapesztu. W środę grupa była w Lublanie, stolicy Słowenii, już po raz trzeci w swojej historii. Tradycyjnie już w tym mieście na rynku młodzi odtańczyli „Belgijkę”, tradycyjny taniec niniwitów, wzbudzając zainteresowanie turystów. Piątek był wyjątkowo dniem wolnym ze względu na nocleg, na który rowerzyści zostali zaproszeni przez znajomego ojca Tomka do Lignano. Jak mówi się na wyprawie – „najlepsze w jeżdżeniu na rowerze jest w końcu niejeżdżenie”, dlatego nikt nie oponował przed dodatkowym dniem wolnym.

Piątkowe lenistwo nie poszło jednak na marne. Rowerzyści zregenerowali siły, by w sobotę, w jeden dzień, przejechać aż 303 kilometry i tym samym osiągnąć drugi cel wyprawy – San Marino. To oznacza, że w Europie został już tylko jeden kraj do zdobycia – Dania.

W minionym tygodniu udało się również zażegnać kryzys w grupie. Na przełomie tygodni rowerzystów dopadła choroba żołądkowa, przez którą codziennie przynajmniej jedna osoba nie była w stanie jechać na rowerze i musiała łapać autostop. – Obawialiśmy się, że będzie tak jak podczas wyprawy wokół Morza Czarnego. Wtedy przez 4 tygodnie codziennie ktoś inny chorował i nie był w stanie jechać. Na szczęście wydaje się, że już się wyleczyliśmy – relacjonowała jedna z uczestniczek, dla której to już czwarta wyprawa z NINIWA Team.

Przed niniwitami niełatwe zadanie. Grupa obrała kurs na północ, w kierunku Danii. Po drodze do pokonania Alpy z kilkunasto-, a nawet kilkudziesięciokilometrowymi podjazdami. Spowalniają one grupę i wpływają na zmianę trybu jazdy – na długich podjazdach grupa nie jedzie w zwartym szyku, każdy może jechać swoim własnym tempem. Zbiórka zawsze na szczycie, przed zjazdem, który w pewnym stopniu wynagradza trudy wspinaczki.

Czy rowerzystom uda się utrzymać założenie pokonywania 150 km dziennie?

Zachęcamy do śledzenia postępów wyprawy na bieżąco na stronie www.niniwateam.pl oraz na fanpage’u facebook.pl/niniwateam

źródło: informacja prasowa biura NINIWA TeamMariusz Trepka: Realizujemy to, o czym mówimy w kampanii

2 godziny 5 min. temu

Sukces festiwalu „Z KOPYTA”, dożynki w Koziegłowach, budowa wiaduktu w Myszkowie-Nowej Wsi, wiarygodność polityków i realizacja obietnic rządu – to tematy rozmowy Aleksandry Mieczyńskiej z posłem Mariuszem Trepką z PiS, który był gościem Radia Fiat.

POSŁUCHAJ ROZMOWY18. edycja konkursu „Częstochowa w kadrze”

2 godziny 16 min. temu

To już 18. edycja konkursu „Częstochowa w kadrze” organizowanego przez OKF Iluzja, który daje amatorom możliwość wykazania się oraz zaprezentowania swojego autorskiego spojrzenia na różne aspekty życia miasta.

Jest on skierowany do osób nieposiadających żadnego wykształcenia filmowego, a może wziąć w nim udział każdy bez względu na wiek. Początki konkursu sięgają roku 1994. Mówi Małgorzata Stasikowska-Lis z OKF Iluzja:

– Ten konkurs ma już ponad trzydziestoletnią tradycję, ponieważ pierwsza jego edycja odbyła się w latach 90. ubiegłego stulecia. Wtedy był to konkurs ogólnopolski, po kilku latach przetransformował się w konkurs lokalny i został poświęcony tylko naszemu miastu.

Od wielu lat uczestników konkursu oceniają znane oraz wybitne postacie kina polskiego:

– W ciągu tych siedemnastu edycji, wśród jurorów gościliśmy m.in. Dariusza Gajewskiego, który pochodzi z Częstochowy, Marka Piwowskiego, Janusza Zaolskiego, Lecha Majewskiego, Leszka Bosiewicza, Waldemara Krzystka i wielu innych znakomitych twórców kina polskiego.

Zgłoszenia można wysyłać do 31 października na adres OKF-u Iluzja lub dostarczyć je osobiście. Dopuszczalne są różne formy filmu przedstawiającego ciekawe spojrzenie dotyczące Częstochowy:

– Czekamy na oryginalne filmy ze świeżym spojrzeniem na nasze miasto. Celem konkursu jest jak co roku stworzenie filmowego portretu życia Częstochowy i jego mieszkańców w dowolnej formie. Może to być fabuła, reportaż, dokument, reklama, wywiad.

Finał konkursu odbędzie się 17 listopada. Wszystkie zgłoszone filmy będą prezentowane na dużym ekranie OKF Iluzja tuż przed finałem konkursu.

AK

źródło foto: www.okf.czest.plLepiej zapobiegać, niż leczyć. Profilaktyka nowotworów

2 godziny 57 min. temu

 

W sierpniu na antenie Radia Fiat emitowane są audycje realizowane w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych i zadania „Promocja zdrowia i profilaktyka nowotworów” finansowanego ze środków ministra zdrowia. Do ich wysłuchania zapraszamy od 2 do 26 sierpnia, w każdy poniedziałek i piątek o godz. 13.20.

Audycja z 19 sierpnia. Gościem jest prof. Iwona Ługowska z Kliniki Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaków z Centrum Onkologii w Warszawie.
[audio:http://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2019/08/19_08_profi_2019-4-krótkie.mp3]

Audycja z 16 sierpnia. Gościem jest Joanna Drygiel, dietetyk kliniczny z Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.

część I

[audio:http://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2019/08/16_08_profi_2019-2_długie.mp3]

część II

[audio:http://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2019/08/16_08_profi_2019-2_długie_cz_2.mp3]

Audycja z 12 sierpnia. Gościem jest dr Agnieszka Gruszfeld z Kliniki Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej Centrum Onkologii w Warszawie.

[audio:http://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2019/08/12_08_profi_2019-3_krótkie.mp3]

Audycja z 9 sierpnia. Gościem jest prof. dr hab. Mariusz Bidziński, kierownik Kliniki Ginekologii Onkologicznej w Centrum Onkologii w Warszawie.

część I

[audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2019/08/09_08_profi_2019-1_długie.mp3]

część II

[audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2019/08/09_08_profi_2019-1_długie_cz_2.mp3]

Audycja z 5 sierpnia. Gościem jest prof. Michał Kamiński z Centrum Profilaktyki Nowotworów w Centrum Onkologii w Warszawie.

[audio:http://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2019/08/05_08_profi_2019-2_krótkie.mp3]

Audycja z 2 sierpnia. Gościem jest Paweł Koczkodaj, ambasador Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem w Polsce, kierownik Pracowni Prewencji Pierwotnej w Centrum Onkologii w Warszawie.

[audio:http://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2019/08/02_08_profi_2019-1_krótkie.mp3]


„Dobry start” w roku szkolnym 2019/2020

3 godziny 5 min. temu

Wielkimi krokami zbliża się koniec wakacji. Uczniowie kompletują przybory szkolne, a rodzice liczą, ile ich te szkolne zakupy będą kosztowały. Po raz kolejny mają oni okazję skorzystać z dofinansowania rządowego „Dobry start”.

Na program składa się 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymują świadczenie bez względu na dochód. Po dokonanych zmianach wsparcie z programu „Dobry Start” przysługuje także uczniom szkół policealnych i szkół dla dorosłych. Ile rodzin skorzystało z wyprawki szkolnej w Częstochowie?

W ubiegłym roku ponad 15 tys. takich wniosków zostało złożonych i wypłaconych. W chwili obecnej do Częstochowskiego Centrum Świadczeń napłynęło już ponad 12 tys. wniosków. Ich realizacja odbywa się sprawnie, bo obecnie mamy już zrealizowanych 64 procent – mówi dyrektor Częstochowskiego Centrum Świadczeń, Lidia Czuma-Imiołczyk.

Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć odpowiedni wniosek.

Taką podstawą do wypłacenia tej wyprawki jest poprawnie wypełniony wniosek, więc od 1 lipca można składać je drogą elektroniczną, natomiast od 1 sierpnia drogą papierową w siedzibie Częstochowskiego Centrum świadczeń przy ul. Sobieskiego 15 – dodaje dyrektor placówki.

W przypadku wniosków złożonych w lipcu i sierpniu, rodziny otrzymają świadczenie nie później niż 30 września. Termin składania wniosków upływa 30 listopada.

KF

foto źródło: www.gov.plBadanie plonów

6 godzin 11 min. temu

Urząd Statystyczny w Katowicach rozpoczął badanie plonów zbóż oraz rzepaku i rzepiku. Badanie jest przeprowadzane w indywidualnych gospodarstwach i potrwa do 22 sierpnia.

Badanie jest realizowane w drodze samodzielnego przekazania danych przez internet oraz wywiadu telefonicznego z respondentem. Całość realizują ankieterzy statystyki publicznej – pracownicy Urzędu Statystycznego w Katowicach. Wszelkie informacje uzyskane podczas rozmowy są całkowicie poufne i zostaną wykorzystane wyłącznie do sporządzenia zestawień zbiorczych i analiz statystycznych. Badanie ma charakter obowiązkowy.

Więcej informacji na plakacie oraz pod nr. tel. 22 279 99 99.

źródło: UM Częstochowy

 Udany rewanż za Puchar Polski. Raków pokonuje Lechię Gdańsk

16 godzin 16 min. temu

Raków Częstochowa pokonał 2:1 Lechię Gdańsk w meczu 5. kolejki PKO Ekstraklasy. Bramki dla naszego zespołu zdobywali Felicio Brown Forbes oraz Igor Sapała. Gola dla gości zdobył Artur Sobiech.

Już na początku niedzielnego spotkania groźnie zrobiło się pod bramką Dusana Kuciaka. Zaledwie pół kroku zabrakło Sebastianowi Musiolikowi, by uprzedzić rywala i po dograniu Miłosza Szczepańskiego skierować piłkę do bramki. Raków powoli nacierał na rywala i zyskiwał optyczną przewagę. W 11. minucie potężne uderzenie z blisko 30 metrów oddał Jakub Apolinarski. Tylko ofiarna interwencja Dusana Kuciaka uchroniła gości od straty gola. Chwilę później ponownie bramkarz gości popisał się dobrą obroną, tym razem po uderzeniu Musiolika.

Częstochowianie szukali swoich okazji. Jeżeli nie po kombinacyjnej akcji, to po próbie z dystansu. Na taką w 25. minucie zdecydował się Peter Schwarz. Futbolówka minęła jednak lewy słupek bramki Lechii Gdańsk. Podopieczni trenera Piotra Stokowca w pierwszej części gry nie zagrażali bramce Rakowa zbyt często. W 34. minucie jeden z nielicznych strzałów oddał Karol Fila. Michał Gliwa nie został jednak zmuszony do interwencji. Nasz golkiper popisał się refleksem w następnej akcji, odbijając kąśliwe dogranie jednego z gdańszczan.

Najwięcej emocji było w ostatnich fragmentach pierwszej połowy. W 41. minucie GIEKSA Arena wybuchnęła ze szczęścia. Wynik spotkania otworzył Felicio Brown Forbes, wykorzystując dogranie od Szczepańskiego. W następnej akcji wyrównującą bramkę zdobył Artur Sobiech, jednak sędzia Jarosław Przybył, po interwencji systemu VAR, nie uznał gola. Na pozycji spalonej znajdował się jeden z graczy Lechii Gdańsk. Czerwono-Niebiescy schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga część gry rozpoczęła się od rzutów wolnych dla Rakowa. Do drugiego z nich podszedł w 51. minucie Igor Sapała. Uderzył, a piłka po rykoszecie znalazła drogę do bramki Kuciaka. Nasz zespół wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. Podopieczni trenera Stokowca szukali kontaktowego gola. W 58. minucie nad bramką Gliwy strzelał Błażej Augustyn. Swojego trafienia szukał też Patryk Lipski. Zawodnik gości z 25 metrów posłał piłkę równie mocno, co niecelnie.

Dwadzieścia minut przed końcem meczu po raz kolejny kapitalną obroną popisał się nasz golkiper. Tym razem instynktownie odbił płaski, mocny strzał wprowadzonego w 46. minucie Sławomira Peszki. W naszym zespole na szpicy aktywna była dwójka Brown Forbes – Musiolik. Właśnie po takim rozegraniu na pozycję strzelecką w 82. minucie wyszedł ten drugi. “Musiol” uderzył, ale piłkę na rzut rożny wybili defensorzy Lechii.

Im bliżej było końca, tym bardziej gdańska drużyna się otwierała. Nasz zespół skrzętnie to wykorzystywał, wyprowadzając szybkie kontry.

W 86. minucie debiut w czerwono-niebieskich barwach zanotował Kamil Piątkowski, zmieniając Sebastiana Musiolika.

W 90. minucie Jarosław Przybył podyktował rzut karny dla Lechii Gdańsk. “Jedenastkę” na gola zamienił Artur Sobiech. Do końca spotkania trwała walka o trzy ligowe punkty. Koniec końców Raków Częstochowa szczelnie się bronił i odniósł pierwsze zwycięstwo na GIEKSA Arenie.

W następnej kolejce Czerwono-Niebiescy zagrają na własnym stadionie z Lechem Poznań. To starcie zostało zaplanowane na sobotę, 24.08, na godzinę 20.00.

Raków Częstochowa – Lechia Gdańsk 2:1 (1:0)

Raków: Gliwa – Szymonowicz, Petrasek, Azemović, Apolinarski (90. Bartl), Schwarz, Sapała, Kun, Szczepański (80. Skóraś), Musiolik (86. Piątkowski), Brown Forbes

Lechia: Kuciak – Fila, Nalepa, Augustyn, Mladenović, Kubicki, Lipski, Makowski (46. Gajos), Paixao, Haraslin (46. Peszko), Sobiech

źródło: www.rakow.com

foto: facebook / Raków CzęstochowaEnergetycy w pielgrzymce na Jasnej Górze

18 sierpień, 2019 - 19:00

To już 34. spotkanie energetyków, elektryków oraz elektroników z Matką Bożą na Jasnej Górze. W sobotę, 17 sierpnia pracownicy branży energetycznej i elektrowni przybyli z całej Polski, aby integrować się, modlić i dziękować Bogu.

– Modlimy się w intencji naszego środowiska, Ojczyzny oraz, abyśmy mogli zaspokoić wszystkie potrzeby Polaków. Szeroko pojęci energetycy w praktyce odpowiadają za życie całego Narodu. Dzisiaj nikt nie wyobraża sobie życia bez prądu – mówił Krzysztof Tchórzewski, gość pielgrzymki i minister energii, pełniący tę funkcję od 2015 roku.

W niedzielę uczestnicy pielgrzymki wraz z transparentami przeszli wzdłuż Al. Najświętszej Maryi Panny. Z kolei na Jasnogórskim Szczycie odprawiona została Msza św., której przewodniczył metropolita szczecińsko-kamieński, abp Andrzej Dzięga.

– Przywołuję przede wszystkim postać św. Maksymiliana, który jest bezpośrednim patronem dzisiejszych pielgrzymujących. Jego męczeńska śmierć nastąpiła w Wigilię Wniebowzięcia. To dlatego ich pielgrzymowanie jest wpisane w dni połowy sierpnia – powiedział metropolita.

W marszu z Placu Daszyńskiego na Jasną Górę uczestniczył m.in. Piotr Apollo, Dyrektor Wykonawczy ds. Zakupów i Administracji, którzy przytaczał słowa Jana Pawła II.

– Jan Paweł II mówiąc o pracy, powiedział kiedyś, że aby osiągnąć swoje cele (życiowe lub w pracy), wszystkie poczynania muszą być oparte o modlitwę. Do Częstochowy zjechały wszystkie grupy zawodowe reprezentujące Polską energetykę – oznajmił dyrektor.

Wśród przedstawicieli spółek energetycznych obecny był m.in. Robert Zasina, prezes spółki Tauron Dystrybucja.

– Idę z moimi pracownikami, bo nasze prośby i podziękowania są takie same. Wszyscy razem pracujemy dla energetyki i wszyscy staramy się, aby ta praca była jak najlepsza – powiedział.

Jak podkreślała obecna na pielgrzymce poseł Anna Milczanowska, pielgrzymki branżowe pozwalają zrozumieć, jak ważne są profesje związane z energetyką.

– Należy przede wszystkim dziękować Bogu za to, że możemy rozwijać swój przemysł, głównie od strony naukowej. Pamiętajmy, że mocno weszliśmy w tzw. przemysł 4.0 i dalej go rozwijamy.

Organizatorem pielgrzymki było Katolickie Stowarzyszenie Energetyków Nazaret.

– Prosimy o to, by Matka Boża i św. Maksymilian ochraniali nas od następstw nieszczęśliwych wypadków. 34 to imponująca liczba, jeśli Bóg pozwoli, to za rok będziemy obchodzić jubileusz 35. pielgrzymki. Pod obecnymn szyldem jesteśmy czwarty rok, wcześniej funkcjonowaliśmy jako Duszpasterska Wspólnota Elektryków i Elektroników – wyznał przybyły ze szczególnymi intencjami Władysław Turek, przewodniczący zarządu.

Wśród przedstawicieli stowarzyszenia Nazaret, nie zabrakło również Jacka Krawczyńskiego, wiceprzewodniczącego Katolickiego Stowarzyszenia Energetyków Nazaret oraz redaktora naczelnego Biuletynu Pielgrzymkowego.

– Skupiamy cała brać energetyczną, w związku z tym wśród energetyków można wyszukać wszystkie inne zawody. Począwszy od ścisłych energetyków, pracujących przy turbinach i generatorach przez elektroników czy ciepłowników i szereg innych zawodów – wymieniał Jacek Krawczyński.

Branża energetyczna, mimo że bazuje na konwencjonalnych rozwiązaniach, nieustannie się zmienia.

– Współczesna energetyka stoi przed obliczem sporych wyzwań, stąd przynosimy nasze prośby tu, na Jasną Górę. Nasza grupa w ramach struktury GiEK liczy kilka elektrowni. Poza Bełchatowem są jeszcze: Turów, Opole, zespół elektrowni Dolna Odra, dwie potężne kolanie węgla brunatnego – Bełchatów i Turów. Dzięki temu tworzymy mocny element stabilizacji systemu energetycznego w Polsce – mówił obecny wśród pielgrzymów Robert Ostrowski, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Wśród koncelebrujących niedzielną Mszę św. był ks. Sławomir Zyga, krajowy duszpasterz elektryków, energetyków i elektroników.

– Pielgrzymujemy i modlimy się z całym środowiskiem. Wiemy, że dziś bez energii elektrycznej i cieplnej po prostu nie wyobrażamy sobie życia, ponieważ albo zamarzniemy, albo wszystko przestanie działać. Dzisiaj wielkość katastrofy naturalnej mierzy się tym, ile ludzi jest bez prądu, a to pokazuje, jak bardzo jesteśmy zależni od tej energii – wyjaśnił duszpasterz.

W tegorocznej pielgrzymce energetyków, elektryków, elektroników wzięło udział ponad 7 tys. osób. Spośród nich znaczną większość stanowili pracownicy na różnych szczeblach zawodowych z całego kraju. Były to zarówno osoby czynne zawodowo, jak i emeryci. Nie zabrakło także związków zawodowych.

BNO
Fot.: Aleksandra MieczyńskaNowenna do Matki Bożej Jasnogórskiej – 18 sierpnia

18 sierpień, 2019 - 18:48

Oczekujemy na Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, która przypada na 26 sierpnia. Jak co roku, przez dziewięć kolejnych wieczorów, na Jasnogórskim Szczycie, odprawiane są Msze św. Każdego dnia uczestniczą w nich wierni z częstochowskich parafii. Nowennowe kazania głosi w tym roku o. Michał Lukoszek, wikariusz generalny Zakonu Paulinów.

W dzisiejszej homilii o. Michał Lukoszek mówił, że w Maryi nie ma żadnej grzechowej skazy, żadnej bariery dla Bożej miłości, dlatego kochała Boga miłością doskonałą:

POSŁUCHAJ KAZANIA O. MICHAŁA LUKOSZKA

W modlitwie uczestniczyli wierni z parafii: św. Antoniego z Padwy, św. Andrzeja Świerada i Benedykta, św. Jacka, św. Zygmunta, św. Jana z Dukli, Niepokalanego Poczęcia NMP, Narodzenia Pańskiego.

foto: youtube.com / Jasna GóraCzęstochowski wieczór w Grand Prix w Malilli

18 sierpień, 2019 - 18:00

Trwa bardzo dobry tydzień dla częstochowskich żużlowców. Po złotym medalu Jakuba Miśkowiaka w MIMP i brązowym medalu pary Gruchalski-Miśkowiak w MMPPK przyszedł czas na dwa pierwsze miejsca Fredrika Lindgrena oraz Leona Madsena w Grand Prix w Malilli. W szwedzkiej rundzie SGP w biegu finałowym Lindgren w pokonanym polu oprócz Madsena pozostawił również Macieja Janowskiego i Artioma Łagutę. We wczorajszych zawodach udział wziął również trzeci z naszych zawodników Matej Zagar. Słoweniec zawody ukończył na 8. miejscu, zdobywając 7 punktów.

Wyniki:

1. Fredrik Lindgren (Szwecja) – 16 (2,2,3,1,2,3,3)
2. Leon Madsen (Dania) – 14 (3,2,2,d,3,2,2)
3. Maciej Janowski (Polska) – 15 (3,0,2,3,3,3,1)
4. Artiom Łaguta (Rosja) – 16 (3,3,3,2,3,2,0)
5. Mikkel Michelsen (Dania) – (2,1,0,2,3,1)
6. Martin Vaculik (Słowacja) – (0,3,1,2,2,1)
7. Bartosz Zmarzlik (Polska) – (3,1,2,1,1,0)
8. Matej Zagar (Słowenia) – (0,3,0,3,1,0)
9. Jason Doyle (Australia) – (1,0,3,3,w)
10. Niels Kristian Iversen (Dania) – (2,2,0,3,0)
11. Emil Sajfutdinow (Rosja) – (1,2,1,1,2)
12. Patryk Dudek (Polska) – (1,w,3,1,1)
13. Tai Woffinden (Wielka Brytania) – (2,1,1,2,0)
14. Max Fricke (Australia) – (1,3,1,0,0)
15. Janusz Kołodziej (Polska) – (0,1,2,0,1)
16. Jacob Thorssell (Szwecja) – (0,0,0,0,2)
17. Kim Nilsson (Szwecja) – ns
18. Victor Palovaara (Szwecja) – ns

Bieg po biegu:
1. Madsen, Michelsen, Sajfutdinow, Vaculik
2. Janowski, Iversen, Fricke, Kołodziej
3. Łaguta, Lindgren, Doyle, Zagar
4. Zmarzlik, Woffinden, Dudek, Thorssell
5. Zagar, Madsen, Zmarzlik, Janowski
6. Fricke, Lindgren, Michelsen, Dudek (w/su)
7. Vaculik, Iversen, Woffinden, Doyle
8. Łaguta, Sajfutdinow, Kołodziej, Thorssell
9. Doyle, Madsen, Fricke, Thorssell
10. Łaguta, Janowski, Woffinden, Michelsen
11. Dudek, Kołodziej, Vaculik, Zagar
12. Lindgren, Zmarzlik, Sajfutdinow, Iversen
13. Iversen, Łaguta, Dudek, Madsen (d/2)
14. Doyle, Michelsen, Zmarzlik, Kołodziej
15. Janowski, Vaculik, Lindgren, Thorssell
16. Zagar, Woffinden, Sajfutdinow, Fricke
17. Madsen, Lindgren, Kołodziej, Woffinden
18. Michelsen, Thorssell, Zagar, Iversen
19. Łaguta, Vaculik, Zmarzlik, Fricke
20. Janowski, Sajfutdinow, Dudek, Doyle (w/su)

Półfinały:
21. Lindgren, Łaguta, Vaculik, Zmarzlik
22. Janowski, Madsen, Michelsen, Zagar

Finał:
23. Lindgren, Madsen, Janowski, Łaguta

źródło: www.wlokniarz.comMsza św. ku pamięci Eugeniusza Stasieckiego

18 sierpień, 2019 - 18:00

W niedzielę, 18 sierpnia punktualnie w południe w Kościele Rektorackim przy Al. Najświętszej Maryi Panny odprawiono Mszę św. w intencji Eugeniusza Stasieckiego. Postać ta na stałe zapisała się na kartach polskiej historii w Szarych Szeregach, w których kapitan działał w latach 1943-1944.

– Był to szaroszeregowiec, związany z Częstochową. Tutaj był nauczycielem w Szkole Podstawowej nr 21 na Stradomiu. W czasie wojny był komendantem Szarych Szeregów w Ziemii Częstochowskiej. Kiedy Niemcy wpadli na jego trop, wyjechał do Warszawy. Był tam zastępcą komendanta Szarych Szeregów, Stanisława Broniewskiego (pseudonim „Orsza”). Zginął w nocy z 16 na 17 sierpnia w czasie walk batalionu „Zośka” na „Stawkach”. Jest pochowany w kwaterze batalionu Zośka w Warszawie na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach – przybliżyła obecna podczas Eucharystii Anna Bielecka, prezes Częstochowskiego Stowarzyszenia Rodzina Katyńska.

Mszy przewodniczył ks. dr Mikołaj Węgrzyn. Modlitwa w intencji Kapitana AK była gestem Częstochowskiej Rodziny Katyńskiej oraz Częstochowskich Szarych Szeregów. Po Eucharystii zapalono znicz pod tablicą upamiętniającą Eugeniusza Stasieckiego oraz jego następcę w Szarych Szeregach porucznika Józefa Wyżykowskiego o pseudonimie „Ziutka”.

BNOBocar Włókniarz Częstochowa z brązowym medalem MMPPK

18 sierpień, 2019 - 17:36

Bardzo dobre wiadomości dotarły do nas z Gorzowa. Juniorzy Bocar Włókniarza Częstochowa zdobyli brązowy medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Par Klubowych. Duet Jakub Miśkowiak oraz Michał Gruchalski, zdobywając 22 punty, zapewnił sobie trzecie miejsce, ustępując jedynie ekipom z Lublina oraz Zielonej Góry, które zdobyły odpowiednio 23 oraz 27 punktów.

Stelmet Falubaz Zielona Góra – 27 pkt.
13. Damian Pawliczak – 11 (2,2,1,1,3,2)
14. Norbert Krakowiak – 16 (3,3,3,2,2,3)
21. Mateusz Tonder – NS

II. Bogdanka Motor Lublin – 23 pkt.
9. Wiktor Lampart – 16 (3,3,2,2,3,3)
10. Wiktor Trofimow jr – 7 (w,1,0,3,1,2)
19. Maciej Kuromonow – NS

III. Bocar Włókniarz Częstochowa – 22 pkt.
11. Jakub Miśkowiak – 13 (2,1,2,3,3,2)
12. Michał Gruchalski – 9 (1,d,1,2,2,3)
20. Bartłomiej Kowalski – NS

IV. MRGARDEN GKM Grudziądz – 19 pkt.
1. Marcin Turowski – 13 (2,1,3,3,2,2)
2. Kamil Wieczorek – 6 (3,0,2,0,0,1)
15. Patryk Rolnicki – NS

V truly.work Stal Gorzów – 17 pkt.
7. Rafał Karczmarz – 15 (3,2,3,3,3,1)
8. Wiktor Jasiński – 0 (0,w,-,-,-,-)
18. Kamil Pytlewski – 2 (2,0,0,0)

VI. Arged Malesa TŻ Ostrovia – 10 pkt.
5. Marcin Kościelski – 7 (1,2,1,1,1,1)
6. Kamil Nowacki – 3 (2,1,w,-,0,-)
17. Kacper Grzelak – 0 (0,0)

VII. PGG ROW Rybnik – 8 pkt.
3. Przemysław Giera – 7 (1,3,u,1,1,1)
4. Dominik Tyman – 1 (0,0,1,0,0,0)

Bieg po biegu:
1. Wieczorek, Turowski, Giera, Tyman
2. Karczmarz, Nowacki, Kościelski, Jasiński
3. Lampart, Miśkowiak, Gruchalski, Trofimow jr (w)
4. Krakowiak, Pawliczak, Turowski, Wieczorek
5. Giera, Kościelski, Nowacki, Tyman
6. Lampart, Karczmarz, Trofimow jr, Jasiński (w)
7. Krakowiak, Pawliczak, Miśkowiak, Gruchalski (d)
8. Turowski, Wieczorek, Kościelski, Nowacki (w)
9. Karczmarz, Pytlewski, Tyman, Giera (u)
10. Krakowiak, Lampart, Pawliczak, Trofimow jr
11. Turowski, Miśkowiak, Gruchalski, Wieczorek
12. Trofimow jr, Lampart, Giera, Tyman
13. Miśkowiak, Gruchalski, Kościelski, Grzelak
14. Karczmarz, Krakowiak, Pawliczak, Pytlewski
15. Lampart, Turowski, Trofimow jr, Wieczorek
16. Miśkowiak, Gruchalski, Giera, Tyman
17. Pawliczak, Krakowiak, Kościelski, Nowacki
18. Karczmarz, Turowski, Wieczorek, Pytlewski
19. Krakowiak, Pawliczak, Giera, Tyman
20. Lampart, Trofimow jr, Kościelski, Grzelak
21. Gruchalski, Miśkowiak, Karczmarz, Pytlewski

źródło: www.wlokniarz.comMotoAsy pod okiem częstochowskiej drogówki

18 sierpień, 2019 - 17:00

W niedzielne przedpołudnie kilkudziesięciu motocyklistów z Częstochowy i okolic przyjechało na parking przy stadionie Włókniarza, aby uczyć się technik bezpiecznej jazdy. Mowa o akcji MotoAsy, zorganizowanej przy współpracy częstochowskiej drogówki i CKM Włókniarza Częstochowa.

Pod czujnym okiem Policji, Straży i Pogotowia miłośnicy jednośladów pokonywali przygotowane trasy, uczące ich odpowiedniego pokonywania zakrętów.

– Spotykamy się na drugiej edycji eventu po to, by przybliżyć motocyklistom i innym miłośnikom jednośladów jak ważne jest panowanie nad motocyklem właśnie na placu manewrowym. Nie jest sztuką wsiąść na motocykl, odkręcić manetkę i pojechać na wprost. Sztuką jest opanować swoją maszynę w sytuacji, kiedy będziemy mieli zagrożenie na drodze – tłumaczył oficer prasowy Sabina Chyra Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Na evencie obecni byli także przedstawiciele akademii Enduro, zajmujący się szkoleniami motocyklistów. Kluczem do bezpiecznej jazdy motocyklem jest wiedza oraz odpowiedni ubiór.

– Podczas szkoleń uczymy jak bezpiecznie poruszać się podczas dalekich podróżach i po bezdrożach. Z częstochowską policją jesteśmy po to, aby zademonstrować najnowsze trendy w bezpieczeństwie ubioru motocyklisty. Zaprezentujemy najnowszej generacji kask oraz ochraniacze pleców, ramion i klatki piersiowej – mówił Dominik Bartelak reprezentujący akademię.

Najważniejsi w całej inicjatywie byli oczywiście uczestnicy, którzy przyjeżdżali na swoich maszynach i przyglądali się zmaganiom kolegów na torze. Ich zdaniem, tego typu akcje są tworzone zdecydowanie za rzadko.

– Takie coś jest bardzo potrzebne i powinno być dostępne, chociażby co drugą niedzielę miesiąca, aby móc przyjechać na własnym sprzęcie, pojeździć, potrenować. Każde miasto ma dostęp do większego placu, który jest rzadziej użytkowany. Poza tym potrzeba naprawdę niewiele, aby takie coś powstało. Wystarczy kilkadziesiąt pachołków i dwie, trzy osoby, które by wszystkim zarządzały. Jest to niewielki koszt, zwłaszcza jeśli mówimy o bezpieczeństwie na drogach – mówił Przemek, jeden z uczestników.

Na zakończenie na uczestników akcji czekał teoretyczny test wiedzy oraz praktyczny kurs udzielania pierwszej pomocy.

BNO52. rocznica koronacji figury Matki Bożej w Leśniowie

18 sierpień, 2019 - 16:00

W niedzielę 18 sierpnia w Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej została odprawiona szczególna Msza św. 13 sierpnia, minęły 52 lata, od kiedy miała miejsce uroczystość koronacji figury Matki Bożej Leśniowskiej, dokonanej przez Prymasa Polski – kard. Stefana Wyszyńskiego, kard. Karola Wojtyłę, bp. Stefana Barełę oraz generała Zakonu Paulinów – o. Jerzego Tomzińskiego.

Uroczystej Mszy św. przewodniczył metropolita częstochowski abp Wacław Depo. W homilii głosił, że natarczywe ideologie dotyczące płciowości są zagrożeniem dla wspólnot rodzinnych, których patronem jest Matka Boska Leśniowska:

– Drodzy Bracia i Siostry. Na co dzień jesteśmy świadkami śmiercionośnej ideologi, z którą nie tylko nie wolno nam się oswoić, ale odważnie trzeba się jej przeciwstawić, bo zagraża nie tylko chrześcijańskiej wizji człowieka, ale również wspólnocie rodzinnej i cywilizacji ludzkiej.

W dalszej części kazania metropolita częstochowski podkreślał, że fundamentalnym zadaniem jest przyjęcie wraz z wiarą prawdy o nieskończonej godności człowieka.

– Jesteśmy z miłości Boga na tym świecie, a nie przez ślepy los natury czy ewolucji. Bóg nas ukochał i dlatego jesteśmy. Przeznacza nas do życia wiecznego, od Boga wyszliśmy i do Boga idziemy. Prawo do życia nie jest tylko kwestią światopoglądu, jak dzisiaj się często słyszy. To nie jest nawet tylko prawo religijne, ale podstawowe prawo człowieka – dodał arcybiskup.

Od początku obecności figury w Leśniowie rozwija się kult Matki Bożej, czczonej szczególnie jako Patronka Rodzin. Mają tu miejsce liczne łaski uzdrowień fizycznych i duchowych. Nie były one systematycznie rejestrowane. Katalog łask, prowadzony przez o. Paulinów od 1706 r., wymienia ich kilkaset.

BNO
Dźwięki: Radio Jasna Góra
Fot. o. Andrzej GradSkra wreszcie wygrywa

18 sierpień, 2019 - 00:01

Mamy pierwsze trzy punkty. Nie przyszły łatwo, ale ważne, że są! Skra pokonała Górnika Polkowice 1:0.

Zespół z Polkowic od początku zaprezentował dobrą organizację gry i wysoko postawił poprzeczkę skrzakom. W pierwszej połowie gra toczyła się głównie w środku pola. Było dużo walki, a do sytuacji podbramkowych dochodziło bardzo rzadko. Skra miała swoją okazję w 23. minucie. Po błędzie rywali, przy wyprowadzaniu akcji piłkę przejął Dawid Wolny. Strzelił mocno wzdłuż bramki, ale piłka przeszła tuż obok słupka.

W 34. minucie dobrzy dysponowany Wolny musiał opuścić boisko z powodu kontuzji, a jego miejsce zajął Dawid Niedojad. Skra jeszcze w ostatniej akcji pierwszej połowy meczu mogła objąć prowadzenie, ale bramkarz odbił piłkę po mocnym strzale Dawida Niedbały.

Na początku drugiej połowy Damian Niedojad wywalczył sobie piłkę przed polem karnym rywali. Wydawało się, że uderzy mocno na bramkę, ale nieczysto trafił w piłkę i bramkarz nie miał problemów z jej odbiciem.

W 57. minucie Dawid Niedbała wbiegł zdecydowanie w pole karne i został sfaulowany. Sędzia bez zawahania odgwizdał jedenastkę. Piotr Nocoń strzelił jednak nieprecyzyjnie i bramkarz Górnika odbił piłkę.

Chwilę później szczęście było po naszej stronie. Zza pleców naszych obrońców wyskoczył Mariusz Szuszkiewicz. Uderzył z woleja nie do obrony, ale piłka trafiła w poprzeczkę.

Skra zaatakowało nieco odważniej, częściej była pod bramką rywali, ale efektów nie było. Kiedy jednak od 78. minuty graliśmy w przewadze po czerwonej kartce dla Dawida Opałacza, przewaga rosła z każdą minutą. Nasi piłkarze naciskali, ale brakowało w ich akcjach dokładności i pomysłu na zaskoczenie rywali. Napór jednak przyniósł efekt – w 89. minucie Piotr Nocoń strzelił z półobrotu, bramkarz odbił piłkę przed siebie, a Damian Niedojad skierował ją do bramki!

Mamy pierwsze bezcenne w obecnej sytuacji naszej drużyny punkty i to jest najważniejsze po tym spotkaniu.

Skra – Górnik 1:0 (0:0)

Bramka: Damian Niedojad 89. asysta Piotr Nocoń

Skra:

Kos – Brusiło, Bondarenko, Holik, Obuchowski – Niedbała Ż, Olejnik, Zalewski, Pavlas – Nocoń – Wolny (34. Niedojad  Ż)

Górnik:

Kopaniecki – Fryzowicz (51. Król), Kowalski-Haberk, Opałacz Ż, Cz, Magdziak – Bancewicz Ż, Ekwueme Ż, Wacławiak, Baranowski (73. Szymowiak, 84. Małkowski), Radziemski (65. Sokół), Szuszkiewicz Ż

źródło: www.ks-skra.plV Festiwal Miłośników Koni i Muzyki ruszył „Z kopyta”

17 sierpień, 2019 - 21:00

Takiego festiwalu nie było w Gniazdowie co najmniej od roku. Tylko w sobotę, 17 sierpnia blisko 500 osób przybyło na piątą odsłonę festiwalu Miłośników Koni i Muzyki „Z kopyta”, organizowanego przez gminę i miasto Koziegłowy. Podczas dwudniowego festynu na obecnych gości czekało mnóstwo atrakcji, których nie sposób zliczyć.

Nie brakowało pokazów umiejętności jeździeckich konno, wystawy klasyków polskiej i amerykańskiej motoryzacji oraz regionalnej kuchni. Pierwszy dzień imprezy zainaugurowało otwarciem zawodów Polskiej Ligii Western i Rodeo oraz zawody Off Road o Puchar burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy, Jacka Ślęczki.

– Początek był bardzo prozaiczny. Kilku pasjonatów i miłośników koni zwróciło się do mnie, abyśmy wspólnie z gminą Koziegłowy zbudowali tor do turystycznej jazdy konno. Udało nam się zdobyć środki zewnętrzne, dzięki czemu zbudowaliśmy 140 km konnego szlaku. Oznakowaliśmy go i wykonaliśmy na jego długości punkty postojowe. Na tej bazie powstał także tor do nauki turystycznej jazdy konno, który chcielibyśmy pokazać szerszej publiczności. Stąd pomysł na wieloformatowy festiwal, gdzie poza zajęciami konnymi, mamy również wiele imprez towarzyszących, kulinarnych, artystycznych, sportowych oraz atrakcji dla dzieci – mówił pomysłodawca imprezy, burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy.

Z kolei dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Promocji Kultury w Koziegłowach zdradziła szczegóły tego, co czekało na wszystkich przybyłych w te dni do Gniazdowa.

– Staraliśmy się budować imprezę w taki sposób, aby każdy znalazł coś dla siebie. Były m.in. biegi na 5, 10 i 15 km, zawody konne oraz wielka parada konna, inaugurująca dwudniowy festiwal. Przygotowaliśmy też blok artystyczny, w którym wystąpiły największe gwiazdy muzyki country, w tym Strefa 50. Gwiazdami wieczoru były zespoły Piersi oraz Golec uOrkiestra. Z okazji wystawy psów rasowych, zbudowana została „wioska na dzikim zachodzie”. Warto przy tym dodać, że w tym roku hasło wydarzenia brzmi właśnie „na dzikim zachodzie”. Mieliśmy też konkurs na strój w stylu country oraz pokaz i konkurs na najsmaczniejsze kopytka, organizowany przez Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy „Zacisze” – wymieniała Renata Garleja.

W sobotę przed południem miał miejsce V Bieg „Z kopyta” na dystansie 10 km oraz bieg nordic walking na dystansie 5 km. Obie konkurencje objęte były patronatem Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigi Wiśniewskiej, która rozdawała nagrody zwycięzcom biegu.

– Spotykają się tu ludzie lubiący sport. W biegu, który współorganizowałam, wzięło udział blisko 400 osób. Rozpiętość wiekowa była naprawdę imponująca. Najmłodszy zawodnik miał 4 lata, a najstarszy grubo po 70. Jest tutaj świetna atmosfera i cieszymy się, że ten festiwal przyciąga ludzi spoza województwa. We wspomnianym biegu brali udział uczestnicy z Małopolski, Podlasia i Mazowsza, a więc cała Polska przyjeżdża do Gniazdowa – nie kryła sów radości europoseł.

Na V Festiwalu Miłośników Koni i Muzyki obecna była także poseł Prawa i Sprawiedliwości, Lidia Burzyńska. Polityk nie kryła zachwytu pod adresem rozmachu i organizacji tegorocznego przedsięwzięcia.

– Mnogość imprez i możliwości spędzenia czasu w tym miejscu bardzo imponuje. Tak naprawdę takie pikniki, festiwale i spotkania łączą ludzi. Mieliśmy okazję jechać bryczką z Sieradza, a więc tutaj gromadzą się miłośnicy i koneserzy koni. Cóż jest piękniejszego, niż miłość do czworonoga, który kiedyś służył do pracy w roli i zarabiało na chleb, a dzisiaj dostojnie powozi i wspaniale wygląda? – pytała posłanka.

Wśród zaproszonych osobistości gościł także Mariusz Trepka, poseł na sejm RP. Jego zdaniem, takie inicjatywy to doskonała promocja takich miejscowości jak Gniazdów i Koziegłowy.

– Ten festiwal udowadnia, że nie tylko w dużych miastach mogą odbywać się piękne imprezy. Właśnie w małych miejscowościach ludzie bawią się najlepiej. Warto je promować, aby osoby, które tędy przejeżdżają, mogły się tu zatrzymać i poznać piękno okolicy. Liczę na to, że spotkamy się tutaj wszyscy za rok – przyznał polityk.

W sobotę oficjalne otwarcie V i zarazem jubileuszowego festiwalu „Z Kopyta” zainicjowała uroczysta parada konna, przybyła z Koziegłów prosto w serce festiwalu do Gniazdowa przy ul. Lipowej. W niedzielę jedną z większych atrakcji będzie wspomniana już XI Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych oraz koncert Alicji Boncol, oraz Tomasza Szweda.

BNONowenna do Matki Bożej Jasnogórskiej – 17 sierpnia

17 sierpień, 2019 - 18:56

Oczekujemy na Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, która przypada na 26 sierpnia. Jak co roku, przez dziewięć kolejnych wieczorów, na Jasnogórskim Szczycie, odprawiane są Msze św. Każdego dnia uczestniczą w nich wierni z częstochowskich parafii. Nowennowe kazania głosi w tym roku o. Michał Lukoszek, wikariusz generalny Zakonu Paulinów.

W dzisiejszej homilii o. Michał Lukoszek przywoływał postać św. Jana Pawła II i mówił, że miłość Maryi zawsze prowadzi do Jezusa:

POSŁUCHAJ KAZANIA O. MICHAŁA LUKOSZKA

W modlitwie uczestniczyli wierni z parafii: św. Franciszka z Asyżu, Nawrócenia św. Pawła, NMP Wspomożenia Wiernych, św. Józefa Oblubieńca NMP, św. Jana Chrzciciela, Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, św. Kaspra Del Bufalo.

foto: youtube.com / Jasna GóraPrzygotowanie do niedzielnej liturgii z bp. Andrzejem Przybylskim – XX Niedziela zwykła

17 sierpień, 2019 - 14:51

Na XX Niedzielę zwykłą Kościół przygotował czytania:

Z Księgi proroka Jeremiasza (Jr 38, 4-6. 8-10), z Listu do Hebrajczyków (Hbr 12, 1-4), i z Ewangelii św. Łukasza (Łk 12, 49-53). Teksty biblijne rozważa bp Andrzej Przybylski:

POSŁUCHAJ ROZMOWY

Rozmawiała Aleksandra MieczyńskaZmiana decyzji dotyczącej sektora gości na meczach Rakowa w Bełchatowie

16 sierpień, 2019 - 21:30

Zgodnie z zapowiedzią klub odwołał się od decyzji o zamknięciu sektora gości na stadionie GIEKSA Arena w Bełchatowie podczas spotkań rozgrywanych przez Raków Częstochowa. Dzięki rozmowom prezesa Wojciecha Cygana z władzami miasta, a także postawie naszych kibiców na meczach domowych, pierwotna decyzja pani prezydent została zmieniona. Od 18 sierpnia każde spotkanie rozgrywane w randze meczu o niepodwyższonym ryzyku Czerwono-Niebiescy będą mogli rozgrywać z kibicami drużyny przyjezdnej w sektorze gości.   

– Dziękujemy władzom Bełchatowa za przychylenie się do naszego odwołania. Dziękujemy także naszym kibicom, bo to ich postawa pomogła nam w negocjacjach z miastem. Wierzę, że w kolejnych spotkaniach udowodnimy, że zmiana pierwotnej decyzji była dobrym posunięciem – powiedział prezes RKS-u Wojciech Cygan.

źródło: www.rakow.comRombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta