Promed Optyk. CZAS NA WZROK 40 +
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Policja

Subskrybuje zawartość Komenda Miejska Policji w Częstochowie - Aktualności
Aktualności
Zaktualizowano: 8 godzin 10 min. temu

Częstochowskie obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości

11 listopad, 2018 - 20:00
100 lat temu Polska odzyskała Niepodległość. Z tej okazji w Częstochowie odbyły się uroczyste obchody, w których uczestniczyli przedstawiciele władz, parlamentarzyści, delegacje służb mundurowych, szkół oraz mieszkańcy. Komendant Miejski Policji w Częstochowie mł. insp. Dariusz Atłasik wraz z delegacją złożył wiązanki kwiatów pod tablicą pamiątkową oraz pomnikami.


INFORMACJA DLA MEDIÓW

11 listopad, 2018 - 09:00
W dniach 12 - 23 listopada 2018 r. podczas nieobecności podkom. Marty Ladowskiej zastępuję ją st. asp. Marta Kaczyńska oraz w dniach 24 - 26 listopada 2018 r. nadkom. Katarzyna Zomerfeld pod numerem telefonu: 508372416.


"(...) podjął służbę w policji tuż po odzyskaniu przez Polskę niepodległości"

10 listopad, 2018 - 15:00
Komendant Miejski Policji w Częstochowie mł. insp. Dariusz Atłasik złożył kwiaty pod odnowionym pomnikiem starszego posterunkowego Władysława Krzyżanowskiego, który zginął w obronie porządku i bezpieczeństwa w 1935 r. W uroczystości, której inicjatorem był Jan Jeleń – Komendant Gminny OSP, udział wzięła rodzina tragicznie zmarłego policjanta, Marek Romański – historyk spisujący dzieje Olsztyna, samorządowcy, proboszcz olsztyńskiej parafii oraz mieszkańcy Przymiłowic.


Święto Służby Cywilnej w częstochowskiej komendzie

9 listopad, 2018 - 13:00
Z okazji Święta Służby Cywilnej przypadającego na 11 listopada dziś w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie odbyła się uroczystość honorująca pracowników cywilnych z komendy miejskiej oraz z podległych komisariatów. Z tej okazji szef częstochowskiego garnizonu wyróżnił 106 pracowników, dziękując im jednocześnie za sumienność i zaangażowanie.


Życzenia Komendanta z okazji Święta Służby Cywilnej

9 listopad, 2018 - 08:00
Życzenia dla pracowników Policji od Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie młodszego inspektora Dariusza Atłasika.


Jest porozumienie MSWiA i związków zawodowych służb mundurowych

9 listopad, 2018 - 08:00
W czwartek 8 listopada 2018 r. minister Joachim Brudziński i przedstawiciele strony społecznej podpisali porozumienie kończące akcję protestacyjną. W ramach wypracowanej umowy od 1 stycznia 2019 r. funkcjonariusze służb podległych MSWiA otrzymają podwyżkę w kwocie 655 zł brutto. Kolejna podwyżka w kwocie 500 zł brutto nastąpi od 1 stycznia 2020 r. MSWiA zobowiązało się do rezygnacji z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę.


Poszukujemy świadków potrącenia pieszej w Słowiku

9 listopad, 2018 - 06:00
Wydział Kryminalny KMP w Częstochowie poszukuje świadków potrącenia pieszej w dniu 6 listopada 2018 roku około godziny 5.50 w miejscowości Słowik przy ulicy Równoległej, na wysokości numeru 93. Z ustaleń śledczych wynika, że kierujący mercedesem, jadąc ulicą Równoległą w kierunku miejscowości Korwinów, potrącił idącą w tym samym kierunku przy prawej krawędzi jezdni pieszą, która doznała poważnych obrażeń ciała.


Czujna 81-latka z Częstochowy nie dała się oszukać

8 listopad, 2018 - 12:00
Wczoraj na terenie Częstochowy policjanci po raz kolejny w ostatnim czasie odnotowali próbę wyłudzenia pieniędzy od starszej osoby. Do 81-latki dzwoniła rzekoma córka, która poinformowała o tym, że miała wypadek i potrzebuje pieniędzy. Czujna seniorka nie dała się jednak oszukać, odłożyła słuchawkę i sama wybrała numer do córki, aby upewnić się, czy zdarzenie rzeczywiście miało miejsce.


Skradzioną nawigację chciał sprzedać właścicielowi

8 listopad, 2018 - 12:00
Policjanci z komisariatu II w Częstochowie zatrzymali 36-latka podejrzanego o kradzież. Jak ustalili śledczy, mężczyzna ukradł nawigację z motocykla, a następnie szukał na nią kupca. Przypadkowo zaoferował ją pokrzywdzonemu tym przestępstwem. Właściciel nawigacji ujął złodzieja i przytrzymał go do przyjazdu patrolu. Zatrzymany usłyszał już zarzut. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.


7 nowych policjantów przyjętych do służby w Częstochowie. Wstąp i Ty...

7 listopad, 2018 - 13:00
Dzisiaj do służby w częstochowskiej policji wstąpiło 7 nowych policjantów. Już za kilka dni odbędzie się ich ślubowanie. Przypominamy, że od początku roku w szeregi śląskiej policji wstąpiło 452 nowych policjantów. Rekrutacja nadal trwa. Następny nabór odbędzie się 27 grudnia br. Zachęcamy każdego, kto chce wstąpić w nasze szeregi do zapoznania się z zasadami doboru do służby. Policję tworzą ludzie... Twórzmy ją razem...


Kolejne zatrzymania w sprawie wandalizmu na częstochowskiej Północy

7 listopad, 2018 - 10:00
Policjanci z komisariatu V w Częstochowie zatrzymali kolejne 2 osoby podejrzane o udział w rozbojach oraz zniszczenie ponad 30 samochodów w częstochowskiej dzielnicy Północ. Decyzją sądu 20-latek trafił wczoraj na 3 miesiące do tymczasowego aresztu. O losie 16-latka zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.


Niecodzienna wizyta w częstochowskiej komendzie

7 listopad, 2018 - 09:00
Częstochowską komendę odwiedził wczoraj wyjątkowy gość. 22-letni Patryk jest zafascynowany Policją. Podróżuje po kraju, poznając nie tylko nowe miasta, ale przede wszystkim policjantów. Miłośnik niebieskiego munduru nawiązuje z funkcjonariuszami znajomości, pozostawiając w pamięci ciepłe wspomnienia.


List Komendanta Głównego Policji do Policjantek i Policjantów

7 listopad, 2018 - 08:00
Tak jak Wy wierzę w sens służby, w poświęcenie i oddanie. Wierzę w odpowiedzialność. Wierzę, że wszyscy mamy pełną świadomość tego, co może się stać, kiedy zabraknie nas na ulicach. Dlatego staję przed Wami i proszę o zrozumienie. Nie dopuśćmy do tego, by na ulicach zaczęli rządzić bandyci. Z perspektywy doświadczeń i dzisiejszego postrzegania polskiej Policji jako kręgosłupa bezpieczeństwa wewnętrznego Polski chcę podkreślić, że zawsze będę z policjantami i zawsze będę ich wspierał (...).


Uwaga na oszustów! Mieszkanka Częstochowy straciła prawie 30 tys. zł

6 listopad, 2018 - 14:00
Policjanci z częstochowskiego wydziału zwalczającego przestępstwa przeciwko mieniu po raz kolejny apelują do osób starszych i samotnych, aby nie dały się oszukać metodą na policjanta, wnuczka czy prokuratora. 60-letnia mieszkanka Częstochowy straciła blisko 30 tys. zł myśląc, że pomoże w ten sposób uniknąć synowej pójścia do więzienia.


Zatrzymani złodzieje recydywiści

6 listopad, 2018 - 10:00
Częstochowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże w sklepach samoobsługowych. Wartość towaru, która łącznie padła ich łupem, wynosi blisko 6 tys. zł. Obaj usłyszeli już w komisariacie I w Częstochowie zarzuty kradzieży w warunkach recydywy. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.


Odpowiedź na nieprawdziwe informacje pojawiające się na forach internetowych

6 listopad, 2018 - 09:00
Na różnych policyjnych forach czy komunikatorach krąży plotka, że w większości jednostek ma zostać ogłoszony alarm, a policjanci zostaną skoszarowani. Do domów mogą wrócić za tydzień czy półtora, a w „długi weekend” 11 listopada zostaną wysłani m.in. do zabezpieczania stolicy w Święto Niepodległości, czy do Łodzi. Takie i podobne wpisy nie mają nic wspólnego z prawdą! Tworzą, zamieszczają je i rozsyłają osoby, których jedynym celem jest wprowadzanie innych w błąd, zaszczepianie niepewności (...)


Propozycje MSWiA dla funkcjonariuszy – pełna treść projektu porozumienia

6 listopad, 2018 - 08:00
Dodatkowe podwyżki, płatne nadgodziny, rezygnacja z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę oraz 30 dni pełnopłatnego L4 dla funkcjonariuszy z pierwszej linii to propozycje, które zawiera projekt porozumienia przekazany stronie społecznej. Przedstawiamy pełną treść projektu tego porozumienia.


Policjanci zabezpieczali „Jurajski Super Sprint”

5 listopad, 2018 - 14:00
Policjanci z częstochowskiej drogówki zabezpieczali wyścig samochodowy „Jurajski Super Sprint”, zorganizowany przez Automobilklub Jurajski. Mundurowi kierowali ruchem oraz dbali o bezpieczeństwo zarówno sportowców, jak i zgromadzonej publiczności. Funkcjonariusze rozdawali też odblaski przekazane przez Urząd Miasta Częstochowy, Starostwo Powiatowe w Częstochowie i jednego z rajdowców.


Kolejna grupa dzieci obdarowana odblaskami

5 listopad, 2018 - 14:00
Częstochowscy profilaktycy: asp. szt. Marcin Machnik i mł. asp. Daniel Zych odwiedzili Miejskie Przedszkole nr 23 im. Jasia i Małgosi. Mundurowi, w ramach akcji „Odblaski Ratują Życie” wygłosili prelekcję i wręczyli wszystkim maluchom odblaskowe opaski. Przedszkolaki zobowiązały się, że będą je nosić.


Częstochowski policjant czujny nawet na wolnym

5 listopad, 2018 - 13:00
Częstochowski funkcjonariusz z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji sierż. szt. Grzegorz Woźniak, w czasie wolnym od służby, zauważył złodzieja, który chciał uciec ze sklepu z alkoholem o wartości przeszło 1,6 tys. zł. Stróż prawa dogonił 19-latka i przytrzymał go do przyjazdu patrolu. Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży.


Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta