Promed-Optyk, Częstochowa, Al. NMP 9. Częstochowa. Czas na wzrok 40+
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Policja

Subskrybuje zawartość Komenda Miejska Policji w Częstochowie - Aktualności
Aktualności
Zaktualizowano: 22 godziny 30 min. temu

Policjanci z Częstochowy odnaleźli zaginionego 72-latka

17 lipiec, 2018 - 08:00
Szczęśliwie zakończył się finał poszukiwań 72-letniego mieszkańca Częstochowy. Sytuacja wyglądał groźnie, gdyż mężczyzna ma problemy z pamięcią. Jak ustalili śledczy, wyszedł z domu i najprawdopodobniej stracił orientację w terenie. Policjanci z komisariatu VI w Częstochowie odnaleźli go gdy szedł chodnikiem wzdłuż drogi krajowej nr 1. Pomoc mundurowych nadeszła w samą porę i zaginiony bezpiecznie wrócił pod opiekę najbliższych.


Rambo na spotkaniu z dziećmi

16 lipiec, 2018 - 13:00
W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo... w wakacje” dzielnicowi z komisariatu III w Częstochowie, policyjny przewodnik psa służbowego i jego pupil Rambo, wzięli udział w spotkaniu z dziećmi w Spółdzielni Mieszkaniowej „Nasza Praca” w Częstochowie. Mundurowi rozmawiali z maluchami na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa w domu, podczas zabaw i na drogach.


Policjanci z Kłomnic przejęli ponad 32 gramy marihuany

16 lipiec, 2018 - 09:00
Policjanci z komisariatu w Kłomnicach zatrzymali 24-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. Mundurowi znaleźli u niego w domu ponad 32 gramy zielonego suszu. Wykonane przez śledczych testy wykazały, że to marihuana. O dalszym losie zatrzymanego zadecyduje teraz prokurator i sąd.


Odpowie za obrzucenie policjantów wulgaryzmami

13 lipiec, 2018 - 08:00
Policjanci z komisariatu I w Częstochowie zatrzymali 43-latka, który podczas interwencji był agresywny i obrzucił ich wulgaryzmami. Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał już zarzut znieważenia funkcjonariuszy publicznych, a prokurator z Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Północ zastosował wobec niego dozór.


Zarzuty za atak na ratownika medycznego

13 lipiec, 2018 - 07:00
Policjanci z komisariatu III w Częstochowie zatrzymali 33-letnią kobietę, podejrzaną o naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Jak ustalili śledczy, kobieta rzuciła się na ratownika medycznego, kopnęła go i szarpała. Agresorka miała w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut i została objęta policyjnym dozorem.


Groził dzieciom wiatrówką

13 lipiec, 2018 - 06:00
Policjanci z komisariatu VI w Częstochowie zatrzymali 68-latka, podejrzanego o grożenie dzieciom wiatrówką i narażenie jednego z nich na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Jak ustalili śledczy, bawiący się pod blokiem chłopcy najprawdopodobniej denerwowali mężczyznę, dlatego straszył ich wiatrówką, a w kierunku jednego z nich kilka dni temu oddał strzał. Badanie zatrzymanego wykazało, że miał w organizmie 1,5 promila alkoholu.


Przeszło 5 tys. zgłoszeń przy pomocy KMZB

12 lipiec, 2018 - 10:00
Częstochowscy policjanci już od blisko dwóch lat odbierają zgłoszenia wpływające dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Cieszy się ona dużym zainteresowaniem. Zgłoszenia, które docierają do policjantów, dotyczą głównie przekroczeń dopuszczalnej prędkości, spożywania alkoholu w miejscach zabronionych i nieprawidłowego parkowania. Na terenie Częstochowy i powiatu od 14 września 2016 roku do dzisiaj mieszkańcy nanieśli przeszło 5 tys. zgłoszeń.


Abi pomogła policjantom w przejęciu 183 krzaków konopi i prawie 10 kg marihuany

12 lipiec, 2018 - 08:00
Policjanci z częstochowskiego referatu zajmującego się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Śledczy naliczyli w sumie 183 sadzonki tej rośliny. Uprawa prowadzona była w szklarni, między warzywami i częściowo na strychu w domu. Stróże prawa zabezpieczyli też blisko 10 kg marihuany. W jej znalezieniu pomogła Abi – policyjny owczarek niemiecki. To była jej pierwsza służba w terenie.


Działania policjantów i straży ochrony kolei

12 lipiec, 2018 - 07:00
Częstochowscy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei, przeprowadzili wczoraj działania pod nazwą „Bezpieczny przejazd - zatrzymaj się i żyj”. Ich celem było informowanie i edukacja uczestników ruchu o zagrożeniach oraz ograniczenie wypadków na przejazdach kolejowych. W ramach akcji policjanci, wspólnie z sokistami, prowadzili kontrole w rejonach przejazdów kolejowych.


Policyjne działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

12 lipiec, 2018 - 05:00
Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.


Abi – nowa „funkcjonariuszka” częstochowskiej policji

11 lipiec, 2018 - 13:00
Szeregi częstochowskiej policji zasilił roczny owczarek niemiecki. Abi i jej przewodnik służbowy st. asp. Wojciech Bożek, ukończyli pozytywnie szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Pies specjalizuje się w wyszukiwaniu narkotyków. Jego zakup był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Prezydenta Miasta Częstochowy.


Zaginęła 16-letnia Alicja Majewska

11 lipiec, 2018 - 12:00
Częstochowscy policjanci poszukują 16-letniej Alicji Majewska. Ostatni raz widziana była 17 czerwca br. Samowolnie opuściła placówkę opiekuńczą i do chwili obecnej nie powróciła. Każdy, kto zna miejsce jej aktualnego pobytu lub w ostatnim czasie widział zaginioną, proszony jest o kontakt z policją.


Dzisiaj działania „Rowerem Bezpiecznie”

11 lipiec, 2018 - 09:00
Częstochowscy policjanci przeprowadzą dzisiaj w godzinach popołudniowych działania pod kryptonimem „Rowerem Bezpiecznie”. Ich celem była poprawa bezpieczeństwa właśnie tej grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego.


XVIII Pielgrzymki Ułanów na Jasną Górę

11 lipiec, 2018 - 09:00
Policjanci z Częstochowy, w tym funkcjonariusze zespołu konnego, dbali o bezpieczeństwo uczestników XVIII Pielgrzymki Ułanów na Jasną Górę. Pielgrzymi wyruszyli ze Zrąb Kościelnych i pokonali trasę blisko 350 km. Uroczystościom patronowali Minister Obrony Narodowej, Ordynariusz Diecezji Łomżynskiej i Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Wyszkowie.


Częstochowski zespół konny pilnował porządku w Chorzowie

10 lipiec, 2018 - 13:00
Policjanci z częstochowskiego zespołu konnego sierż. szt. Agnieszka Mordal na koniu Hamisch i st. post. Artur Mazur na koniu Blue Baker dbali o porządek i bezpieczeństwo podczas koncertu Guns N'Roses na Stadionie Śląskim. Obecność policjantów na koniach wzbudzała respekt, ale też i ciekawość. W związku z koncertem nie odnotowano żadnych zdarzeń kryminalnych, ani też ekscesów chuligańskich.


Altankowy włamywacz przyłapany na gorącym uczynku

10 lipiec, 2018 - 09:00
Policjanci z komisariatu V w Częstochowie zatrzymali 33-latka podejrzanego w włamanie do altanki na działce. Jak ustalili śledczy, mężczyzna wyłamał zamek w drzwiach i dostał się do środka. Swoje łupy próbował wywieźć na taczce. Został przyłapany na gorącym uczynku przez właścicielkę posesji, która o wszystkim poinformowała policję.


Podejrzani o pobicie w rękach policji

10 lipiec, 2018 - 08:00
Policjanci z komisariatu I w Częstochowie zatrzymali 4 mężczyzn podejrzanych o pobicie. Z ustaleń śledczych wynika, że pokrzywdzony został zaatakowany w barze, był bity i kopany po całym ciele. Dwóch z zatrzymanych to recydywiści. Wszyscy usłyszeli już zarzuty, teraz o ich dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.


Policja apeluje o ostrożność nad wodą!

9 lipiec, 2018 - 13:00
Za nami kolejne ciepłe dni. Upalna pogoda sprawia, że wiele osób wolny czas spędza nad wodą. Tylko w ciągu ostatniego weekendu w Polsce utonęło aż 12 osób. Apelujemy o ostrożność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa nad wodą!


Aż 121 kierujących bez pasów

9 lipiec, 2018 - 13:00
Policjanci z Częstochowy włączyli się w ogólnopolskie działania „Pasy”. Podczas akcji funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na to, czy kierujący i pasażerowie stosują pasy bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w prawidłowy sposób. Mundurowi ujawnili aż 121 kierujących i 5 pasażerów, którzy nie korzystali z pasów bezpieczeństwa.


Poszukujemy właściciela roweru górskiego

9 lipiec, 2018 - 13:00
Poszukujemy właściciela roweru, odnalezionego w dniu 09.06.2018 r. w Częstochowie przy Alei Wolności. Osoby zainteresowane odzyskaniem jednośladu powinny skontaktować się do dzielnicowym komisariatu I st. asp. Dariuszem Stasiakiem.


Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta