hurtownia opakowań, green pack opakowania, gastronomia producent opakowań, taśmy, woreczki foliowe, opakowania jednorazowe, środki czystości, catering
 
Promed. Czas na wzrok 40+
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75
 

Policja

Subskrybuje zawartość Komenda Miejska Policji w Częstochowie - Aktualności
Aktualności
Zaktualizowano: 23 godziny 47 min. temu

Europejski Dzień przeciwko Handlowi Ludźmi

18 październik, 2019 - 06:00
Przestępstwo handlu ludźmi to współczesna forma niewolnictwa stanowiąca jedną z najcięższych zbrodni, godząca w wolność i godność ludzką. Zwalczanie tego procederu stanowi wyzwanie dla całej Unii Europejskiej. Aby uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się ustrzec, by nie zostać ofiarą tego przestępstwa, corocznie od 13 lat, 18 października w sposób szczególny obchodzony jest Europejski Dzień przeciwko Handlowi Ludźmi.


Wyróżnienia Komendanta Wojewódzkiego Policji dla częstochowskich policjantów

17 październik, 2019 - 07:00
Kilka dni temu w katowickiej komendzie wojewódzkiej odbyła się narada kierownictwa śląskiego garnizonu policji. Spotkanie stało się również okazją do powołań i mianowań na stanowiska kierownicze oraz wyróżnień policjantów za ich osiągnięcia w służbie i w sporcie. Rozkazy i nagrody wręczył mundurowym Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. dr Krzysztof Justyński.


Dziś policyjne działania „TRUCK & BUS”

17 październik, 2019 - 07:00
17 października 2019 roku policjanci ruchu drogowego przeprowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „TRUCK & BUS”. Mimo iż nadrzędnym celem działań jest ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy, funkcjonariusze będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.


Wspólne patrole częstochowskich policjantów i straży miejskiej

16 październik, 2019 - 10:00
Bezpieczeństwo mieszkańców Częstochowy to wspólne zadanie Policji, ale także innych umundurowanych formacji m.in. takich jak Straż Miejska. Dlatego policjanci z częstochowskich komisariatów od 01 października razem ze strażnikami miejskimi w ramach wspólnych działań pełnią służbę patrolową, podejmują interwencje, co w znacznym stopniu przyczynia się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa społeczności lokalnej.


Zestawienie działań "Bezpieczny Pieszy"

16 październik, 2019 - 07:00
Wczoraj w godzinach popołudniowych na terenie Częstochowy i powiatu policjanci przeprowadzili działania „Bezpieczny pieszy”. Akcja prowadzona była na terenie całego województwa. Jej celem było zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących zagrożenie pieszych w ruchu drogowym.


Aby droga do szkoły była bezpieczna

15 październik, 2019 - 07:00
Pomimo, iż ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Bezpieczna droga do szkoły” już dawno dobiegły końca, to częstochowscy policjanci nadal prowadzą szereg spotkań z najmłodszymi. Droga do szkoły jest stałym elementem w życiu każdego dziecka, zatem lekcje z policjantami napewno pozostaną na długo w ich pamięci.


Zakończenie sezonu motocyklowego

14 październik, 2019 - 11:00
Olsztyn k/Częstochowy był miejscem oficjalnego pożegnania lata, przez motocyklistów. Uroczyste zakończenie sezonu motocyklowego było wyśmienitą okazją do podsumowania stanu bezpieczeństwa na drogach i oceny dotychczasowych działań podejmowanych w tym zakresie.


Policjant czujny nawet po służbie

14 październik, 2019 - 10:00
Policjant z Częstochowy będąc na wolnym zauważył mężczyznę, który przypominał mu osobę poszukiwaną. Jak się okazało ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości 42-latek, poszukiwany był do odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności.


Chcemy jesieni złotej, nie czarnej...

14 październik, 2019 - 07:00
Jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. W tym czasie warunki na drodze robią się bardzo zmienne i niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych, którzy stają się mniej widoczni na drodze. Szybko zapadający zmrok, opady deszczu, śliska nawierzchnia, to czynniki negatywnie wpływające na bezpieczeństwo. Tylko od początku kalendarzowej jesieni na drogach naszego województwa zginęło aż 10 osób.


Policyjni krwiodawcy ponownie w akcji

13 październik, 2019 - 06:00
Klub Honorowych Dawców Krwi PCK działający przy Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie wspólnie z wydziałem prewencji podsumowali akcję zbiórki krwi ,, 100 litrów krwi na 100-lecie powstania Policji Państwowej”. Oprócz krwi przekazali także słodycze i zabawki dla dzieci z domu dziecka.


Policyjny przewodnik psa służbowego czytał dzieciom

11 październik, 2019 - 13:00
Przewodnicy psa służbowego z Wydziału Prewencji KMP w Częstochowie, asp.sztab. Paweł Kowalczyk oraz asp.sztab. Marek Ładny z psem ,, Kair”, w dniu wczorajszym przeprowadzili prelekcję w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Przyrowie, dotyczącą zasad bezpiecznego zachowania się wobec psów. Ponadto włączyli się w akcję "Cała Polska Czyta Dzieciom".


Kierował w stanie nietrzeźwości i chciał wręczyć łapówkę

11 październik, 2019 - 09:00
Policjanci z Częstochowy zatrzymali 51-letniego częstochowianina, który w stanie upojenia alkoholowego kierował samochodem m-ki VW Passat. Po zatrzymaniu kierowca usiłował wręczyć policjantom łapówkę w wysokości 1000 euro.


Profilaktycy na Częstochowskim święcie seniorów

10 październik, 2019 - 14:00
W dniu dzisiejszym na hali sportowej w Częstochowie przy ul. Żużlowej rozpoczęły się obchody święta częstochowskich seniorów. Wśród stoisk organizacji działających na ich rzecz, znalazło się również stanowisko profilaktyki Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.


Zasady bezpieczeństwa podczas kontaktu z obcym psem

9 październik, 2019 - 10:00
Prawidłowe zasady zachowania się wobec psów oraz innych zwierząt to podstawowa wiedza aby uniknąć tragicznych wypadków. Przewodnik psa służbowego z Wydziału Prewencji KMP w Częstochowie, asp.sztab. Wojciech Bożek wraz z psem ,, ABI” przekazali tą wiedzę przedszkolakom z Miejskiego Przedszkola nr 8.


ZAGINĄŁ HENRYK BRZOZOWSKI

8 październik, 2019 - 22:00
Częstochowscy policjanci poszukują 65-letniego mieszkańca Koziegłów. Henryk Brzozowski od dnia 7 października nie powrócił do domu i dotychczas nie nawiązał kontaktu z bliskimi. Każdy, kto zna miejsce jego aktualnego pobytu lub w ostatnim czasie widział zaginionego, proszony jest o kontakt z policją.


Podsumowanie działań NURD na częstochowskich drogach

4 październik, 2019 - 07:00
Prowadzone 2 października 2019 roku w całym kraju działania NURD ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci z częstochowskiej drogówki skontrolowali 168 pojazdów.


Wiceprezes Sądu Rejonowego w Częstochowie na szkoleniu w częstochowskiej komendzie

2 październik, 2019 - 10:00
W poniedziałek w auli Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie odbyło się szkolenie dla funkcjonariuszy częstochowskiej komendy. Szkolenie zorganizowane zostało przez Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie wspólnie z Wiceprezes Sądu Rejonowego w Częstochowie .


Podsumowanie działań "Smog"

2 październik, 2019 - 07:00
W dniu 30.09.2019r. 34 funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego zaangażowanych było w działania pod nazwą „Smog”. Miały one na celu przede wszystkim zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin do atmosfery. Mundurowi skontrolowali 109 samochodów, zatrzymali 13 dowodów rejestracyjnych pojazdów, które okazały się niesprawne technicznie. Wśród nich były 2 auta, które emitowałyby nadmierną ilość spalin.


Policja po raz kolejny na pierwszym miejscu spośród wszystkich ocenianych instytucji

1 październik, 2019 - 12:00
Z ostatniej edycji cyklicznego badania CBOS wynika, że Policja po raz kolejny jest najwyżej ocenianą instytucją publiczną spośród wszystkich poddanych ocenie respondentów. Aż 75 procent ankietowanych dobrze ocenia działania Policji. Jest ona oceniana wyżej m. in. od poszczególnych stacji telewizyjnych, a ponad dwukrotnie lepiej od sądów. Wysoka ocena działalności Policji jest dla nas najlepszą formą podziękowań za codzienny trud służby, poświęcenie i pracę policjantów oraz pracowników polskiej Policji - powiedział Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.


Zaginął 72-letni Taduesz Sobieraj z Częstochowy

1 październik, 2019 - 08:00
Częstochowscy policjanci poszukują 72-letniego mieszkańca Częstochowy. Tadeusz Sobieraj wyszedł z domu na spacer 29 września i dotychczas nie nawiązał kontaktu z bliskimi. Każdy, kto zna miejsce jego aktualnego pobytu lub w ostatnim czasie widział zaginionego, proszony jest o kontakt z policją.


Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta