Sklep Adaś Marol Promocja
 

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Policja

Subskrybuje zawartość Komenda Miejska Policji w Częstochowie - Aktualności
Aktualności
Zaktualizowano: 19 godzin 22 min. temu

Niecodzienna wizyta w częstochowskiej komendzie

14 grudzień, 2017 - 07:00
Częstochowską komendę odwiedziła klasa policyjna z Zespołu Szkół im. Jana Kochanowskiego oraz dzieci i młodzież z Terapeutycznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego „Czyż” w Częstochowie. St. asp. Marcin Machnik z wydziału prewencji opowiedział jak wygląda służba w policji i zachęcał do wstąpienia w jej szeregi. Najmłodsze dzieci wysłuchały natomiast prelekcji o bezpieczeństwie, przygotowanej przez policjantkę z wydziału ruchu drogowego.


Policjanci na Turnieju „Mini-Czanka” w Częstochowie

14 grudzień, 2017 - 06:00
W Klubie Sportowym „Częstochowianka” zorganizowany został Mikołajkowy Turniej „Mini-Czanka”, w którym udział wzięło blisko 110 zawodników, trenerzy, opiekunowie, rodzice i kibice. Policjantki z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego rozmawiały z dziećmi o bezpieczeństwie i wspólnie ze Sznupkiem rozdawały odblaski. Mali sportowcy uczyli się też udzielania pierwszej pomocy.


Kierowco – skontroluj bezpłatnie światła w swoim samochodzie!

13 grudzień, 2017 - 13:00
16 grudnia 2017 roku (sobota) w godzinach 8.00 – 15.00 kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić i ustawić światła w swoich pojazdach na Stacji Kontroli Pojazdów Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzielnicy „Parkitka” przy ulicy Sikorskiego 82/94 w Częstochowie. Policjanci podczas prowadzonych w tym dniu działań kontrolno-prewencyjnych będą zwracać szczególną uwagę właśnie na oświetlenie pojazdów.


O odblaskach z najmłodszymi

13 grudzień, 2017 - 12:00
Policjantka z wydziału ruchu drogowego częstochowskiej komendy, wspólnie z dzielnicowym z komisariatu II odwiedziła dzieci z Terapeutycznego Zespołu Szkolno - Przedszkolnego „Czyż” w Częstochowie. Mundurowi opowiadali maluchom o swojej pracy, prezentowali sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie oraz przypomnieli dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.


Z nożem na kontrolera biletów

13 grudzień, 2017 - 08:00
Policjanci z komisariatu IV w Częstochowie zatrzymali 46-latka podejrzanego o grożenie przy użyciu noża kontrolerowi biletów autobusowych. W chwili zatrzymania agresor miał w organizmie przeszło 2 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut, a prokurator objął go policyjnym dozorem.


Rozpoznajesz mężczyznę ze zdjęcia? Skontaktuj się z policją!

12 grudzień, 2017 - 12:00
Komisariat Policji IV w Częstochowie prowadzi postępowanie w sprawie uszkodzenia ciała, do którego doszło 17 sierpnia 2017 roku w przejściu podziemnym dworca PKP w Częstochowie. Nieznany sprawca zaatakował przypadkowo napotkanego 17-latka, uderzając go w głowę i kopiąc. Poszukujemy podejrzewanego o to mężczyznę oraz świadków zdarzenia.


Zaatakował z tylnego siedzenia samochodu, trafił do aresztu

12 grudzień, 2017 - 10:00
Do tymczasowego aresztu trafił 42-latek podejrzany o usiłowanie rozboju i posiadanie narkotyków. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna wsiadł na tylne siedzenie samochodu, który miał paść jego łupem, zaatakował siedzącą za kierownicą pokrzywdzoną i chciał ją zmusić do odjechania. Dzięki szybkiej reakcji przypadkowych świadków kobiecie nic się nie stało. Napastnik został zatrzymany przez mundurowych chwilę później.


Komendant częstochowskiej „szóstki” z mikołajkową wizytą u dzieci

12 grudzień, 2017 - 06:00
Z okazji Dnia św. Mikołaja Komendant Komisariatu Policji VI w Częstochowie mł. insp. Jacek Pluta wspólnie z dzielnicowymi odwiedził dzieci ze świetlicy „Dziupla”. Mundurowi wręczyli każdemu wychowankowi własnoręcznie wykonane paczki świąteczne, a milusińscy odwdzięczyli się stróżom prawa piosenkami i wierszykami.


„Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”

11 grudzień, 2017 - 14:00
Policjantki z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego odwiedziły młodzież z Zespołu Szkół im. Jana Kochanowskiego w Częstochowie. Podczas spotkania opowiadały o trwającej w naszym województwie kampanii „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”. Swoją uwagę skupiły na przepisach ruchu drogowego, które w szczególny sposób dotyczą młodych kierowców.


Policjantki i Sznupek u dzieci ze szkoły "Pinokio"

11 grudzień, 2017 - 14:00
Policjantki z częstochowskiej komendy odwiedziły uczniów z Niepublicznej Specjalnej Szkoły Podstawowej „Pinokio”. W czasie spotkania dzieci uczyły się, jak należy prawidłowo przechodzić przez jezdnię, którą stroną drogi się poruszać, gdy nie ma chodnika i dlaczego tak ważne jest, aby nosić odblaski. Gościem specjalnym był Sznupek - maskotka śląskiej policji.


Zatrzymani w sprawie pobicia usłyszeli zarzuty

11 grudzień, 2017 - 13:00
Policjanci z komisariatu IV zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie przypadkowo napotkanego przechodnia. Z ustaleń śledczych wynika, że 22-latek i jego o rok młodszy kolega zaatakowali też towarzyszących pokrzywdzonemu znajomych. Po wytrzeźwieniu w policyjnej celi zatrzymani usłyszeli zarzuty.


Agresywny pasażer autobusu w rękach policji

11 grudzień, 2017 - 11:00
Policjanci z Kłomnic zatrzymali 18-latka podejrzanego o kierowanie gróźb karalnych pod adresem kontrolera biletów autobusowych i jednego z pasażerów. Z ustaleń śledczych wynika, że agresywny mężczyzna „stanął w obronie” swojego ojca, jadącego bez biletu. Wczoraj zatrzymany usłyszał zarzuty. Śledczy ustalają szczegóły sprawy.


Złodzieje zatrzymani, towar odzyskany

11 grudzień, 2017 - 11:00
W ręce policjantów z komisariatu IV w Częstochowie wpadło dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież sklepową. Ich łupem padły elektronarzędzia o wartości przeszło 700 zł. Zostali ujęci przez pracownika ochrony. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Teraz o ich losie zadecyduje prokurator.


Pożegnaliśmy st. asp. Adama Pichitę

8 grudzień, 2017 - 17:00
8 grudnia 2017 roku o 13.00 w Parafii Św. Andrzeja Boboli w Myszkowie odbyło się ostanie pożegnanie st. asp. Adama Pichity, zmarłego w drodze na służbę policjanta. W uroczystościach pogrzebowych, oprócz pogrążonej w bólu i cierpieniu rodziny, uczestniczyli przedstawiciele kadry kierowniczej komendy wojewódzkiej w Katowicach, garnizonów częstochowskiego i myszkowskiego oraz policjanci i pracownicy cywilni.


Apel o zbiórkę pieniędzy dla rodziny zmarłego policjanta

8 grudzień, 2017 - 15:00
Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, wspólnie z Zarządem Wojewódzkim NSZZP Policjantów woj. śląskiego, zwracają się z apelem o zbiórkę pieniędzy, celem wsparcia rodziny zmarłego st. asp. Adama PICHITY z Komisariatu III Policji w Częstochowie. Nasz kolega osierocił trójkę dzieci w wieku 2, 6 i 8 lat oraz pozostawił żonę w ciąży. Wszelkie wpłaty prosimy kierować na konto: 27 1020 2313 0000 3002 0131 4046 z dopiskiem: „Pomoc rodzinie Adama”.


Odszedł wzorowy Policjant, wspaniały Kolega...

8 grudzień, 2017 - 09:00
Z ogromnym smutkiem informujemy, że 2 grudnia 2017 roku zmarł nasz Kolega i oddany Policjant st. asp. Adam Pichita z Komisariatu Policji III w Częstochowie. W kwietniu skończył 41 lat. Odchodząc tak wcześnie, pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę, bliskich, przyjaciół i kolegów.


Policjant po służbie odnalazł zaginionego

8 grudzień, 2017 - 07:00
Podkomisarz Edward Moskalik z Zespołu Kontroli Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie odnalazł zaginionego 75-latka. Mężczyzna stracił orientację w terenie i przeszedł późnym wieczorem dystans około 12 kilometrów. Gdyby nie pomoc policjanta, który podjął się poszukiwania, zaginionemu mogłoby grozić wychłodzenie organizmu.


W częstochowskiej komendzie debatowano o przemocy w rodzinie

7 grudzień, 2017 - 13:00
W ramach trwających „16 dni przeciwko przemocy ze względu na płeć” w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie odbyła się się narada dotycząca przemocy w rodzinie. Uczestniczyli w niej przedstawiciele komendy, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Interdyscyplinarnego Zespołu ds. Przemocy, komendantów komisariatów oraz kierowników rewirów dzielnicowych. Uczestnicy spotkania debatowali co zrobić, aby współpraca na rzecz pomocy ofiarom przestępstw układała się jeszcze lepiej.


„Dzień odblasków 2017” w Częstochowie

6 grudzień, 2017 - 14:00
W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć Przykładem” 6 grudnia 2017 roku Policja realizuje kolejne działania profilaktyczne skierowane do pieszych. Celem przedsięwzięcia pod nazwą „Dzień odblasków” zainicjowanego przez polską Policję jest zachęcanie jak największej liczby pieszych do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg.


Fundacja pomaga. I my wspomóżmy Fundację...

6 grudzień, 2017 - 12:00
Miniony weekend był tragiczny dla środowiska policyjnego. Podczas akcji w województwie dolnośląskim od kul przestępcy zginął policjant z oddziału antyterrorystycznego. W Częstochowie, w drodze na służbę zmarł natomiast 41-letni kierownik rewiru dzielnicowych. Obaj nasi koledzy pozostawili żony i dzieci. Właśnie w takich przypadkach pomaga Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.


6 grudnia dniem ogólnopolskiej inauguracji akcji „DZIEŃ ODBLASKÓW 2017”

6 grudzień, 2017 - 08:00
W ogólnopolską akcję „DZIEŃ ODBLASKÓW” włączą się oczywiście również częstochowscy policjanci. Od wczesnych godzin rannych mundurowi przeprowadzą działania profilaktyczne, mające na celu rozbudzenie chęci noszenia elementów odblaskowych - nie tylko w sytuacjach, w których określają to przepisy. W celu poprawy bezpieczeństwa pieszych policjanci, podczas wybranych kontroli drogowych, będą rozdawali odblaski.


Egzamin na I stopień jeździecki w częstochowskim zespole konnym

5 grudzień, 2017 - 07:00
W częstochowskim zespole konnym odbył się egzamin na I stopień jeździecki. Przystąpił do niego st. sierż. Rafał Kozieł na koniu Bonzo. Specjalnie powołana komisja, złożona z przedstawicieli komendy wojewódzkiej oraz miejskiej, sprawdzała wiedzę i umiejętności policjanta. Pozytywna ocena oznacza teraz jego gotowość do służby w terenie.


Tymczasowy areszt za posiadanie marihuany, metamfetaminy i ecstasy

5 grudzień, 2017 - 06:00
Policjanci z Częstochowy zatrzymali 32-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków i przygotowane do wprowadzenia ich do obrotu. Śledczy zabezpieczyli łącznie przeszło 200 gramów zabronionych substancji. Sąd przychylił się do wniosku policjantów oraz prokuratora i zastosował wobec zatrzymanego tymczasowy areszt.


Porady dla seniorów na książeczkach mieszkaniowych

5 grudzień, 2017 - 06:00
Dzielnicowy z komisariatu I w Częstochowie mł. asp. Daniel Zych podjął kolejną inicjatywę przeciwdziałania oszustwom metodą „na wnuczka” czy „na policjanta”. Tym razem dzięki jego zaangażowaniu do 10 tys. mieszkańców trafiła specjalna edycja książeczek mieszkaniowych. Na ich okładkach umieszczone zostały praktyczne porady dla seniorów, jak nie stać się ofiarą oszustwa.


Warsztaty szkoleniowe o przemocy w rodzinie

4 grudzień, 2017 - 13:00
W ramach trwającej kampanii „16 dni przeciwko przemocy ze względu na płeć” , Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Częstochowy, zorganizował warsztaty szkoleniowe z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Uczestniczyli w nich także częstochowscy dzielnicowi, którzy na co dzień pomagają ofiarom przemocy i niejednokrotnie są pierwszymi osobami, do których pokrzywdzeni zwracają się o pomoc.


Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta