Green Pack Częstochowa
 
Promed. Czas na wzrok 40+
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Policja

Subskrybuje zawartość Komenda Miejska Policji w Częstochowie - Aktualności
Aktualności
Zaktualizowano: 9 godzin 24 min. temu

Spotkanie z seniorami w teatrze

21 czerwca, 2019 - 10:00
Częstochowscy policjanci z Wydziału Prewencji KMP w Częstochowie przy współpracy z ZGM TBS w Cz-wie z myślą o bezpieczeństwie seniorów zorganizowali spotkanie w teatrze im. A.Mickiewicza. Celem spotkania była poprawa bezpieczeństwa starszych, samotnie mieszkających osób poprzez przedstawienie im zagrożeń jakie mogą ich spotkać w kontakcie z oszustem.


MAPA WYPADKÓW DROGOWYCH ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM – WAKACJE 2019

21 czerwca, 2019 - 06:00
Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji Policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Niestety z każdym dniem mapa będzie coraz mniej przejrzysta, ponieważ przybywać będą nowe punkty. Pod każdym punktem kryje się ludzki dramat!


Policjanci poszukują zaginionego Jacka Błaszczyka

19 czerwca, 2019 - 15:00
Policjanci z Komisariatu III Policji w Częstochowie poszukują 49- letniego Jacka Błaszczyka. Jak ustalono ostatni raz widziany był 14 czerwca około godz. 20:00 w rejonie Promenady. Zaginiony może potrzebować pomocy lekarskiej. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu zaginionego, proszone są o kontakt z policjantami pod nr alarmowym 112.


Jurajski Piknik Rodzinny z udziałem policjantów z drogówki

19 czerwca, 2019 - 15:00
W hotelu Scout odbył się Jurajski Piknik Rodzinny "Bezpieczne Wakacje". Organizatorem wydarzenia była Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa. Tematem przewodnim imprezy był bezpieczny wypoczynek. Policjantka z częstochowskiej drogówki st.sierż. Mariola Kowalczyk-Trąbska z pracownikami WORD przeprowadziła egzamin na kartę rowerową dla dzieci. Z najmłodszymi rozmawiała na temat bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych. Uczestnicy mogli wypróbować alkogogle i wziąć udział w pokazach ratownictwa.


Uprawiał marihuanę w piwnicy

19 czerwca, 2019 - 12:00
Kryminalni z Komisariatu III Policji w Częstochowie zatrzymali mężczyznę, który w piwnicy jednego z bloków na Osiedlu Tysiąclecia uprawiał krzewy marihuany. Policjanci zabezpieczyli sadzonki oraz susz roślinny, a także przyrządy służące do niedozwolonego wytwarzania środków odurzających. Prokurator zastosował wobec zatrzymanego dozór.


Bezpieczne Wakacje 2019

19 czerwca, 2019 - 11:00
Dla dzieci i młodzieży rozpoczęły się wakacje. Okres letni, to także czas wypoczynku dla większości dorosłych, a jednocześnie czas intensywnych rolniczych prac polowych. Aby droga na urlop oraz odpoczynek nad wodą, w górach czy w mieście były udane, warto zadbać o bezpieczeństwo własne oraz naszych bliskich. Będą nad nim czuwać jak co roku także policjanci. Pamiętajmy, aby przestrzegać zaleceń stróżów prawa i kierować się zawsze zdrowym rozsądkiem oraz ostrożnością.


Działania Bezpieczny Weekend "Boże Ciało 2019"

19 czerwca, 2019 - 11:00
Przed nami długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała. Jest to także I wakacyjny weekend. W tym czasie zapowiadana słoneczna pogoda z pewnością wpłynie na znaczne nasilenie ruchu turystyczno-wypoczynkowego. Na drogach pojawi się więcej samochodów, motocyklów i rowerów. Pamiętajmy jednak aby przed wyjazdem sprawdzić stan techniczny naszych pojazdów, a podczas podróży kierować się przede wszystkim rozsądkiem i bezpieczeństwem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.


I Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów

19 czerwca, 2019 - 11:00
Rozpoczyna się czas wakacyjnych urlopów. Warto więc pomyśleć i zrobić wszystko, co jest niezbędne, aby zabezpieczyć się przed przykrą niespodzianką, jaka może nas spotkać po powrocie z upragnionego wypoczynku. Niespodzianką, którą może być włamanie. Właśnie dlatego, 19 czerwca obchodzić będziemy po raz pierwszy Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów. Z okazji tego wydarzenia Europejska Sieć Zapobiegania Przestępczości (EUCPN) wraz z krajami UE rozpoczyna kampanię „Stop włamaniom do


"Tata najlepszym kierowcą świata"

19 czerwca, 2019 - 07:00
Z okazji zbliżającego się Dnia Ojca, częstochowska drogówka zorganizowała na drodze akcję pn. "Tata najlepszym kierowcą świata". Sierż. Małgorzata Makles wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 54 i Szkoły Podstawowej nr 9 w Częstochowie czuwała nad przestrzeganiem przepisów przez kierujących. Na kierowców, jadących zgodnie z przepisami czekała niespodzianka - laurka własnoręcznie wykonana przez uczniów.


Policjant z częstochowskiej drogówki na podium w konkursie „Policjant roku ruchu drogowego”

18 czerwca, 2019 - 21:00
Sierż. Jacek Głowacki po raz kolejny udowodnił, że jest jednym z najlepszych policjantów ruchu drogowego na Śląsku. W tym roku zdobył III miejsce w XXXII edycji wojewódzkiego konkursu „Policjant roku ruchu drogowego”. W konkurencji kierowania ruchem drogowym na skrzyżowaniu znów okazał się najlepszy w województwie.


NIE DOPUŚĆMY, ABY BIAŁE STAŁO SIĘ CZARNE

18 czerwca, 2019 - 21:00
Dzisiaj w siedzibie śląskiej policji odbył się briefing prasowy poświęcony bezpieczeństwu w okresie wakacji 2019 zarówno na drogach, jak i podczas letniego wypoczynku. W trakcie spotkania zaprezentowano nowe multimedialne narzędzie - mapę wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, do których może dojść w trakcie wakacji 2019. Od początku wakacji każde tragiczne w skutkach zdarzenie drogowe będzie nanoszone na mapę, aby zobrazować użytkownikom dróg skalę zagrożenia. Żywimy nadzieję, że taka grafika przemówi do ich wyobraźni i przyczyni się do zwiększenia ostrożności na drodze, a tym samym do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


O cyberprzestępczości na Let's Play Częstochowa

18 czerwca, 2019 - 19:00
Policjant z częstochowskiej komendy, na co dzień zwalczający przestępczość gospodarczą, uczestniczył w "Konferencji Cyberbezpieczeństwa", która odbywała się w Hali Sportowej Częstochowa podczas Let's Play Częstochowa. Policyjny prelegent przedstawił zagrożenia jakie czyhają na użytkowników sieci i omówił skuteczne sposoby walki z nimi. Inicjatorami przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Aktywności Studentów.


Policyjny radiowóz niespodzianką dla przedszkolaków

18 czerwca, 2019 - 19:00
Profilaktyk z częstochowskiej prewencji odwiedził dzisiaj Miejskie Przedszkole nr 32 w Częstochowie. Najmłodsi dowiedzieli się jak bezpiecznie odpoczywać nad wodą oraz jak należy się zachowywać w podróży. Największą atrakcją okazał się policyjny radiowóz, do którego mogły wejść i włączyć sygnały dźwiękowe.


"Świadomy Senior To Bezpieczny Senior"

17 czerwca, 2019 - 23:00
Dzielnicowi z Częstochowy podczas codziennych spotkań z obywatelami dbają o ich bezpieczeństwo i pomagają rozwiązywać problemy. Często też uczestniczą w spotkaniach ze społecznością lokalną, informując o występujących w danym rejonie zagrożeniach. W ubiegły piątek spotkali się z seniorami przy Parafii Najświętszej Maryi Panny oraz pod Jasną Górą, by przestrzec przed oszustami działającymi "pod legendą". W ubiegłym roku doszło do 19 oszustw tego typu na terenie miasta Częstochowy.Do końca maja br. oszukanych zostało 8 kolejnych osób, w tym jedna częstochowianka, która straciła oszczędności życia na kwotę 50tys.zł.


Działania "Prędkość"

17 czerwca, 2019 - 12:00
Dzisiaj w całym kraju Policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Mają one na celu wyegzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Również i w naszym województwie policjanci drogówki będą zwracać szczególną uwagę na to, czy kierowcy nie łamią przepisów.


Kierowca tira, który w piątek doprowadził do karambolu na DK-1 usłyszał zarzuty

17 czerwca, 2019 - 11:00
W piątek 34-letni kierowca wjechał zespołem pojazdów na trasę DK-1 w Częstochowie pod prąd i rozpędzony kontynuował jazdę przez ponad 3km. Staranował 13 pojazdów, wstrzymując ruch na drodze na kilka godzin. Wstępne badania potwierdziły, że znajdował się pod wpływem narkotyków. Decyzją sądu został objęty policyjnym dozorem i zastosowano względem niego poręczenie majątkowe. Za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym grozi mu do 8 lat więzienia.


Policjanci zabezpieczali Marsz Równości w Częstochowie

17 czerwca, 2019 - 09:00
Policjanci z Częstochowy przy wsparciu mundurowych z garnizonu śląskiego zabezpieczali wczoraj zgromadzenia, które odbywały się w centrum miasta. Kilkuset policjantów strzegło porządku i bezpieczeństwa. Policja nie odnotowała poważniejszych zdarzeń i naruszeń przepisów prawa.


Jechał tirem pod prąd na DK-1. Był pod wpływem narkotyków.

15 czerwca, 2019 - 09:00
Policjanci z częstochowskiej drogówki zatrzymali wczoraj 34-letniego kierowcę tira, który przejechał kilka kilometrów krajową jedynką pod prąd. Kilka godzin trwało usuwanie skutków katastrofy w ruchu lądowym, do której doprowadził kierujący zespołem pojazdów. Mieszkaniec Ciechanowa jechał rozpędzony taranując 13 samochodów poruszających się w kierunku Warszawy. Badania wykazały, że znajdował się pod wpływem środków odurzających. Grozi mu do 10 lat więzienia.


Policjanci i Sznupek z wizytą u przedszkolaków

14 czerwca, 2019 - 12:00
Policjantka z częstochowskiej drogówki wraz z dzielnicowymi z dwójki odwiedzili przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 6 w Częstochowie. Towarzyszył im ulubieciec najmłodszych - Sznupek. Spotkanie miało charakter profilaktyczno-edukacyjny. Mundurowi rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie.


W "Adriatyku" utonął młody mężczyzna

14 czerwca, 2019 - 09:00
Wczoraj przed godziną 15.00 doszło do tragicznego wypadku na terenie Parku Lisiniec w Częstochowie. 18-letni mężczyzna wskoczył z molo do niestrzeżonego zbiornika wodnego "Adriatyk" i zaczął się topić. Po około 50 minutach trwania akcji ratunkowej, wyłowiono ciało topielca z głębokości około 5 metrów.


Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta