Promed Optyk. CZAS NA WZROK 40 +
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Policja

Subskrybuje zawartość Komenda Miejska Policji w Częstochowie - Aktualności
Aktualności
Zaktualizowano: 9 godzin 5 min. temu

Projekt EDWARD – 19 września 2018 r.

18 wrzesień, 2018 - 11:00
Projekt Edward (European Day Without Road Death) – Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach – to działania organizowane pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL od 2016 roku. Ideą przewodnią projektu jest „wizja zero” - zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy. Działania w ramach projektu EDWARD 2018 będą prowadzone przez policjantów z krajów europejskich w dniu 19 września (środa).


Dzielnicowi z Koniecpola dbają o bezpieczeństwo najmłodszych

18 wrzesień, 2018 - 09:00
Policjanci z Koniecpola wygłosili prelekcję w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lelowie oraz w Szkole Podstawowej w Nakle. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach akcji ,,Bezpieczna droga do szkoły”. Uczestniczyli w nim: kierownik ogniwa prewencji st. asp. Mariusz Miszczyk i dzielnicowy z rejonu gminy Lelów asp. Robert Ślęzak. Mundurowi przekazali najważniejsze wskazówki jak być bezpiecznym w domu, szkole, na drodze i podczas zabaw oraz rozdali odblaski.


Przywłaszczonym busem woził pasażerów po pijanemu

18 wrzesień, 2018 - 08:00
Policjanci z Blachowni zatrzymali 63-latka podejrzanego o kierowanie busem w stanie nietrzeźwości oraz przywłaszczenie samochodu. Jak ustalili śledczy, mężczyzna nie oddał na czas swojemu szefowi auta i mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu zabierał na przejażdżkę przypadkowo napotkane osoby. Wczoraj zatrzymany usłyszał zarzuty. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.


Policyjne działania pn. „TELEFONY”

18 wrzesień, 2018 - 08:00
Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „TELEFONY", koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL. Mają one na celu egzekwowanie stosowania się kierujących do zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.


Brutalne pobicie za zwrócenie uwagi

18 wrzesień, 2018 - 07:00
Policjanci z komisariatu I w Częstochowie zatrzymali 22-latka podejrzanego o pobicie przypadkowo napotkanego mężczyzny. Powodem miało być zwrócenie uwagi na temat jego niewłaściwego zachowania. Pokrzywdzony był bity i kopany, doznał poważnych obrażeń. Agresor usłyszał już zarzut popełnienia czynu o charakterze chuligańskim, a prokurator zadecydował o objęciu go policyjnym dozorem.


Rowerowa pasja policyjnego małżeństwa z Częstochowy

18 wrzesień, 2018 - 06:00
Oboje od kilkunastu lat służą w Policji, są małżeństwem, a oprócz tego łączy ich wielka życiowa pasja – kolarstwo szosowe i górskie. Asp. Katarzyna Bachniak i asp. Damian Bachniak to funkcjonariusze częstochowskiej Policji. W ramach treningu przejeżdżają rocznie na rowerach blisko 12 tysięcy kilometrów. Brali udział w dziesiątkach zawodów, a swoim zamiłowaniem do dwóch kółek zarazili też już swoje dzieci.


Pościg za pijanym motocyklistą bez uprawnień

18 wrzesień, 2018 - 05:00
Policjanci z częstochowskiej drogówki zatrzymali 26-latka podejrzanego o kierowanie motocyklem bez uprawnień, w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Jak ustalili śledczy mężczyzna uciekał przed funkcjonariuszami mając w organizmie przeszło 1,5 promila alkoholu. Jego motocykl nie był zarejestrowany, ani ubezpieczony. Amator jednośladu usłyszał już zarzuty, teraz o jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.


Została zaatakowana, więc zadzwoniła do dzielnicowego

17 wrzesień, 2018 - 12:00
W ręce policjantów z komisariatu I w Częstochowie wpadł 34-latek, podejrzany o zmuszenie do obcowania płciowego 60-latki i rozbój. W chwili ataku kobieta zdążyła jeszcze wybrać numer do dzielnicowego i poinformować, że potrzebuje pomocy. Policjant natychmiast podjął interwencję, dzięki czemu mężczyzna został zatrzymany tego samego dnia. W toku wykonywanych czynności okazało się również, że 34-latek jest podejrzany o znęcanie się nad swoją matką.


Tymczasowy areszt za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem

17 wrzesień, 2018 - 08:00
Policjanci z częstochowskiego wydziału kryminalnego zatrzymali 16-latka, podejrzanego o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem swojej sąsiadki, połączone z rozbojem i kradzieżą. Jak ustalili kryminalni, 75-latka miała obrażenia głowy oraz związane ręce i nogi. Sprawca zabrał z domu pieniądze, kosztowności i dokumenty, a następnie podpalił kobietę. Na wniosek prokuratora z Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Północ i śledczych sąd zastosował wobec zatrzymanego 3-miesięczny areszt.


Zaproszenie na pierwsze Mistrzostwa Polski Policji w rajdach na orientację

14 wrzesień, 2018 - 09:00
Podczas rajdu Harpagan w Kwidzynie zorganizowane zostaną pierwsze w historii Mistrzostwa Polski Policji w rajdach na orientację na dystansie 25 km pieszo. Serdecznie zapraszamy do udziału i sprawdzenia się z mapą oraz zawalczenia o tytuł Mistrza i Mistrzyni Polski. Będzie to również okazja, by tworzyć historię - nigdy wcześniej takie wydarzenie nie miało miejsca


Spotkanie w przedszkolu z psem Jarika

14 wrzesień, 2018 - 08:00
W Przedszkolu Zgromadzenia Sióstr św. Katarzyny w Częstochowie przy ul. Wręczyckiej 143 odbyła się prelekcja, której tematem było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Niewątpliwą atrakcją spotkania była Jarika - policyjny pies służbowy.


Ćwiczenia obronne na terenie Częstochowy

14 wrzesień, 2018 - 06:00
Ładunek wybuchowy w szkole, pożar w galerii handlowej oraz wypadek autobusu i dwóch osobówek. To na szczęście jedynie scenariusze specjalnych działań pod kryptonimem "Górny Śląsk 2018", prowadzonych wczoraj od rana na terenie Częstochowy, w których uczestniczyła Policja i inne służby. Tego typu ćwiczenia są bardzo przydatne w zabezpieczaniu realnych zdarzeń i pomagają szybko zareagować w sytuacji zagrożenia.


INFORMACJA DLA MEDIÓW

13 wrzesień, 2018 - 15:00
W dniach 13 - 16 września 2018 r. podczas nieobecności podkom. Marty Ladowskiej zastępuję ją st. asp. Marta Kaczyńskapod numerem telefonu: 508372416.


Częstochowski patrol motocyklowy na drogach powiatu kłobuckiego

13 wrzesień, 2018 - 13:00
We wtorek, w ramach współpracy z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku, na drogi powiatu kłobuckiego wyruszyło dwóch częstochowskich policjantów na oznakowanych motocyklach. Mundurowi patrolowali najbardziej ruchliwe trasy czuwając nad bezpieczeństwem innych uczestników ruchu drogowego. Obecność policyjnych motocyklistów na drodze zdecydowanie zmobilizowała innych kierowców, którzy poruszali się zgodnie z przepisami.


Działania „Prędkość” - podsumowanie

13 wrzesień, 2018 - 09:00
Wczoraj na częstochowskich drogach policjanci przeprowadzili akcję „Prędkość”. Mundurowi mierzyli prędkość samochodów przy pomocy ręcznych mierników oraz z wykorzystaniem radiowozu z wideorejestratorem. 101 kierowców jechało niezgodnie z obowiązującym ograniczeniem prędkości.


Podczas biesiady podpalił znajomego

13 wrzesień, 2018 - 09:00
Policjanci z Kłomnic zatrzymali 18-latka podejrzanego o uszkodzenie ciała swojego znajomego. Jak ustalili śledczy, mężczyzna psikał w pokrzywdzonego sprayem, a następnie podpalił strumień zapalniczką. 40-latek doznał poważnych obrażeń w postaci rozległych poparzeń. Prokurator i sąd wkrótce zadecydują o zastosowaniu wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego.


Policyjne działania „Prędkość”

12 wrzesień, 2018 - 14:00
Dzisiaj Policja prowadzi ogólnopolskie działania pod nazwą „Prędkość”. Celem akcji jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Kierowcy powinni się spodziewać zarówno statycznych punktów pomiarów prędkości jak i pomiarów prowadzonych dynamicznie, przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


Uwaga na oszusta! Działa pod legendą zwrotu podatku

12 wrzesień, 2018 - 13:00
Policjanci z komisariatu III w Częstochowie poszukują mężczyzny, który wczoraj okradł dwie mieszkanki dzielnic Parkitka i Tysiąclecie. Z ustaleń śledczych wynika, że oszust podawał się za pracownika biura podawczego. Twierdził, że ma do wypłacenia zwrot z podatku. Prosił też o rozmienienie pieniędzy. Kiedy seniorki wychodziły do drugiego pokoju poszukać portfela, ten plądrował mieszkanie.


Policjanci odzyskali dwa rowery. Poszukują teraz właściciela jednego z jednośladów

12 wrzesień, 2018 - 11:00
Częstochowscy policjanci zwalczający przestępstwa przeciwko mieniu zatrzymali 67-latka podejrzanego o kradzież roweru. Mężczyzna przeciął linkę, którym jednoślad był przypięty do stojaka. Tego samego dna wstawił go do komisu. Śledczy z komisariatu III w Częstochowie oddali już rower pokrzywdzonej i ustalili, że zatrzymany może mieć związek z kradzieżą jeszcze jednego, odzyskanego z komisu jednośladu. Teraz mundurowi szukają jego właściciela.


Groźna kolizja na DK1. Spłonęły dwie ciężarówki

12 wrzesień, 2018 - 09:00
Policjanci z Częstochowy wyjaśniają przyczyny kolizji, do której doszło dzisiaj rano w miejscowości Grabowa na DK1. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem ciężarowym uderzył w stojące na poboczu dwie ciężarówki. Spaleniu uległy dwa auta. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń. Kierowcy byli trzeźwi. Ruch w kierunku Katowic odbywa się jednym pasem.


Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta