Green Pack Święta
 
Promed Optyk. CZAS NA WZROK 40 +
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Wystawa i Giełda Minerałów, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich

 

Giełda Minerałów i Wyrobów Jubilerskich już za nami. [FOTORELACJA]

 
W miniony weekend mogliśmy nacieszyć oko przeróżnymi wspaniałościami.
 W Klubie Politechnik odbyła się Wystawa i Giełda Minerałów i Wyrobów Jubilerskich.
Mieliśmy okazje do zapoznania się  z  minerałami pochodzącymi  z najodleglejszych zakątków kuli ziemskiej, ze znaczeniem mineralogiczno-kolekcjonerskim, oraz  z minerałami i skałami będącymi  doskonałymi surowcami do wyrobu wszelkiego typu elementów dekoracyjnych, galanterii i wyrobów jubilerskich.
Zaprezentowane przez wystawców skarby  skrywane w głębokich warstwach skorupy ziemskiej.oraz liczne referaty i płukanie skarbów to doskonała lekcja geologii, geografii, chemii i nauki o środowisku.
 
Na pewno też żadna kobieta nie opuściła wystawy z pusta reką. Wyroby prezentowane przez poroducentów nie pozwalały przejść obok siebie obojętnie.
Wszelkie zakupy dokonane podczas targów należą niewątpliwie do wielce oryginalnych i udanych.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wystawy:
 
 
 

Wrzesień 2015

Akademickie Centrum Kultury i Sportu Politechniki Częstochowskiej
F.H.U. „ REMI’’ w Krakowie oraz Częstochowskie Informacje
serdecznie zapraszają na
 
Wystawę i Giełdę Minerałów, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich
 
W dniach 26-27.09.2015r. w godz. 10-18.
 

W Klubie Politechnik w Częstochowie, Al. Armii Krajowej 23

Spotkania kolekcjonerów i wystawców to wspaniała okazja do zapoznania się ze skarbami skrzętnie skrywanymi w głębokich warstwach skorupy ziemskiej. Impreza ta łącząc walory wystawowo-handlowe może być z jednej strony doskonałą lekcją geologii, geografii,chemii i nauki o środowisku, a z drugiej może stanowić okazję do pozyskania okazów do własnej kolekcji. Umożliwia także nabycie ciekawej galanterii oraz ozdób wykonanych z różnego typu kamieni.
Ukazując piękno przyrody nieożywionej pobudza w nas odczucia estetyczne i zachęca do korzystania z szacunkiem i umiarem z zasobów naturalnych, co nie jest bez znaczenia przy postępującej degradacji cywilizacyjnej środowiska.
Na Wystawie i Giełdzie Minerałów i Wyrobów Jubilerskich będziecie Państwo mogli zapoznać się z najprzeróżniejszymi minerałami pochodzącymi nieraz z najodleglejszych zakątków kuli ziemskiej, i to zarówno z tymi, które mają tylko znaczenie mineralogiczno-kolekcjonerskie, jak i z minerałami i skałami stanowiącymi surowiec do wyrobu wszelkiego typu elementów dekoracyjnych, galanterii i wyrobów jubilerskich.
Przewidziane są również dodatkowe atrakcje, takie jak:
pokaz płukania złota i referaty z pokazami slajdów nt. minerałów i wypraw kolekcjonerskich.

 

 

Program specjalny:

 

Płukanie złota (sobota i niedziela 26-27.09.2015r. w godz. 1000-1800) – pokaz płukania złota, szkolenie oraz możliwość samodzielnego wypłukiwania „samorodków złota”, dla wyróżniających się kursantów pamiątkowe dyplomy.

 

Rozpoznawanie minerałów, oznaczanie skamieniałości, porady gemmologiczne, ekspertyzy biżuterii, informacje na temat wypraw kolekcjonerskich i in. (sobota i niedziela 26-27.09.2015r. w godz. 1000-1800).

 

Referat i pokaz slajdów (sobota i niedziela 26-27.09.2015r., godz. 1100) – „Minerały na wakacjach w Maroku”; Henryk Gawron (podróżnik, kolekcjoner, poszukiwacz).

 

Referat i pokaz slajdów (sobota i niedziela 26-27.09.2015r., godz. 1200) – „Granaty, wiele imion i barw, jedna struktura”; Michał Karger (geolog, kolekcjoner).

 

Referat i pokaz slajdów (sobota i niedziela 26-27.09.2015r., godz. 1300) – „Kredowe dinozaury pogranicza Maroka i Algierii)”; Przemysław Budzyński (geolog, kolekcjoner, uczestnik kilkudziesięciu wypraw kolekcjonerskich).

 

Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta